بانوی کرمانی پرچم‌دار ریو 2016

یکشنبه 04 بهمن 1394

بانوی کرمانی پرچم‌دار ریو 2016

زهرا نعمتی، این تیرانداز با ارزش کشورمان در اردیبهشت سال ۱۳۶۴ در کرمان پای به جهان گشود و از دوران کودکی به تیراندازی دلبستگی داشت. وی در سال ۱۳۸۳ در یک تصادف رانندگی توانایی راه رفتن خود را از دست داد و به چرخ معلولین وابسته شد. این خانم هنرمند با وجود از دست دادن جنبش پاها، خود را زمین گیر و عاجز نشان نداد و سرسختانه به تیر اندازی باکمان را ادامه داد.
از آنجا که ورزشکاران کشورمان از بطن جامعه ایران برخاسته اند، آنها و هنرمندان کشور مورد دوستی و علاقه فراوان مردمند و در دل مردم جای دارند، این بانوی هنرمند و ورزشکار نیز توانست محبوبیت زیادی نزد ایرانیان کسب نماید.
زهرا نعمتی همسر «رهام شهابی‎پور» عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان مردان معلول ایران است. این زوج قهرمان، جشن عروسی خود را پس از دریافت مدال طلای زهرا نعمتی در دهکده المپیک لندن ۲۰۱۲ برگزار کردند.
زهرا نعمتی با کسب مدال طلای بازی‌های پارالمپیک تابستانی ۲۰۱۲ در شاخه ریکرو انفرادی نام خود را به عنوان نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران که موفق به کسب مدال طلا در سطح پارالمپیک شده ‎است، جاودانه کرد. وی هم‎چنین به همراه راضیه شیرمحمدی و زهرا جوانمرد که تیم ملی تیراندازی با کمان بانوان ایران را در قسمت تیمی تشکیل می‎دادند عنوان سومی و مدال برنز پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن را به‎دست آوردند.
زهرا نعمتی در ۲۹ می ۲۰۱۳ از سوی «بنیاد بین‎المللی اسپورت آکورد» مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن شد. مراسم اهدای جوایز منتخبین اسپورت آکورد با حضور رئیس کمیته بین‌المللی المپیک ، رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش روسیه و روسای فدراسیون‌های جهانی و نامزدهای معرفی‎شده برای دریافت این جایزه در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار شد.
آخرین افتخار این بانوی قهرمان کسب سهمیه المپیک وپارالمپیک ریو 2016 بود و همین افتخار باعث شد که به عنوان پرچمدار ایران در مسابقات المپیک انتخاب شود. دبیر کمیته ملی المپیک بعد از این انتخاب در ادعایی جالب گفت:« اعضای هیأت اجرایی کمیته حتی بدون یک مخالف به پرچمداری زهرا نعمتی در المپیک رأی دادند.» این موضوع از اهمیت نام نعمتی و ارزشمند بودن کار او است و المپیک پیش رو رژه ای متفاوت برای کاروان ایران خواهد بود.
نعمتی بعد از انتخابش به عنوان پرچمدار کاروان ایران المپیک ریو گفت:« خیلی خوشحالم. این اتفاق به دلیل حمایت و زحمات مسئولین کمیته ملی المپیک و کیومرث هاشمی بود. تمام موفقیت‌هایی که در این مدت بدست آوردم دست به دست هم داد تا این اتفاق رخ دهد و من به عنوان پرچمدار کاروان ایران انتخاب شوم.»
او می گوید:« این افتخار بزرگی برای جامعه زنان و جامعه تیراندازی با کمان ایران است. از این مسأله خوشحالم و افتخار هر ورزشکاری است که پرچمدار کشورش در المپیک باشد. برایم باعث غرور است چرا که سه پرچم را بالا می‌برم؛ پرچم ورزش بانوان، پرچم تیراندازی با کمان و پرچم پارالمپیک.»
او درباره تمرینات و آمادگی خودش می گوید:« برای حضور موفق در بازی های المپیک و پارالمپیک تمریناتم را انجام می دهم و امیدوارم در مسابقات کسب سهمیه المپیک که در ترکیه برگزار می شود بتوانیم سهمیه تیمی را نیز به دست آوریم. من با کسب سهمیه بازی های المپیک و پارالمپیک ثابت کردم که می توانم با تلاش به موفقیت های بزرگی دست یافت.»

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *