خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 578

16 مرکز متخلف تهیه موادغذایی در کرمان تعطیل شد
مسوول بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان کرمان گفت: طی مدت 15 روز گذشته 1137 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین 468 اماکن عمومی مورد بازدید قرار گرفت که 16 مرکز متخلف تعطیل شدند.
به گزارش ایسنا محمدباقر شهابی نژاد در نشست خبری مربوط به طرح بسیج سلامت نوروزی اظهار کرد: در شهرستان کرمان 9132 مرکز تهیه و توزیع موادغذایی، 3939 واحد اماکن عمومی و 90 اماکن بین راهی وجود دارد که در مجموع دارای 13 هزار و 161 واحد هستیم. وی افزود: طی مدت 15 روز گذشته 1137 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین 468 اماکن عمومی مورد بازدید قرار گرفته است و 16 مرکز متخلف داشتیم که با تعطیلی مواجه شدند. شهابی نژاد بیان کرد: عمده فعالیت های بهداشت محیط مربوط به سایر دستگاه های اجرایی است که در اختیار ما نیست و نیاز به تعامل و اکیپ های مشترک داریم ضمن اینکه هدف تیم امنیت غذایی که در استان و شهرستان کرمان فعالیت می کند ارتقا ایمنی مواد غذایی و برخورد با متخلفین است. مسوول بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان کرمان گفت: در هفت روز گذشته 1700 کیلوگرم ماده غذایی فاسد از واحدهای تهیه و توزیع موادغذایی جمع آوری و معدوم شده است بنابراین در صورتیکه شهروندان از طریق سامانه 190 گزارش و یا شکایاتی را مطرح کنند در مدت 72 ساعت پاسخ داده می شود. وی افزود: همچنین در سال گذشته 22 هزار و 77 مراکز و اماکن عمومی وجود داشت که در مدت 45 روز اجرای طرح بسیج سلامت، این مراکز 38 هزار و 18 بار بازدید، 114 مورد به دادگاه معرفی و 60 مورد تعطیل شدند. شهابی نژاد با اشاره به اینکه ما 61 نفر بازرس داریم که در روزهای تعطیل ایام عید هم حداقل در اکیپ های دونفره کار می کنند یادآور شد: تلفن 33311366 مختص رسیدگی به شکایات است، ضمن اینکه سامانه 190 در طول سال هم فعال می باشد. وی در پایان خاطرنشان کرد: مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی که به دلیل وجود اشکالات تعطیل شدند بعد از رفع نقص می توانند ادامه فعالیت دهند، اما اگر این رفتار بیش از دو بار تکرار شود به مراجع قضایی سپرده خواهند شد.

انتخابات در رفسنجان با کمترین تخلف برگزار شد
فرماندار رفسنجان گفت: انتخابات هفتم اسفند ماه در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار با کمترین گزارش از تخلفات برگزار شد که عمدتا در حوزه استفاده از اقلام تبلیغاتی بود.
حمید ملانوریاظهار داشت: مردم رفسنجان با لبیک گفتن به ندای رهبر و تجدید پیمان با شهدا و امام راحل در انتخابات شرکت و حماسه‌ای بزرگ خلق کردند. وی بیان داشت: این حضور و حماسه‌آفرینی قابل تقدیر است و این دوره از بهترین انتخابات در رفسنجان برگزار شد. ملانوری عنوان کرد: از مجموع 350 هزار نفر جمعیت حوزه انتخابیه رفسنجان و انار، 237 هزار و 160 نفر واجد شرایط رأی دادن بودند که از این تعداد 5 هزار نفر رأی اولی بودند. وی تصریح کرد: در رفسنجان 147 شعبه ثابت و 44 شعبه سیار و در شهرستان انار 21 شعبه ثابت و دو شعبه سیار دایر شد. ملانوری عنوان کرد: 2 هزار و 744 نفر نیروی انسانی شامل بازرس، سربازرس، راننده و … به همراه 850 نفر ناظر کار انتخابات را انجام دادند. وی افزود: در مجموع 146 هزار و 703 نفر برای رأی دادن شرکت کردند که در نهایت احمد انارکی‌محمدی 56 هزار و 464 رأی کسب کرد و به‌ عنوان نماینده مردم در مجلس دهم انتخاب شد. فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه بر اساس اعلام وزارت کشور در کل کشور کمترین تخلف در این دوره از انتخابات وجود داشت، اذعان کرد: به گواهی مسئولان و مجریان انتخابات شهرستان در رفسنجان نیز تخلفات بسیار کمی داشتیم که عمده در حوزه تبلیغات و استفاده از اقلام تبلیغاتی بود که از ساعات اولیه شروع تبلیغات نامزدها توسط کمیته امحا با مسئولیت نیروی انسانی جمع‌آوری شد.

11

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 119
  • دیروز: 133
  • هفته: 1,823
  • ماه: 7,446
  • سال: 83,818