کاسبی با فلاکتقرار بود نمایشگاه عکسی برگزار شود و عکس‌های تعدادی از «کودکان در شرایط دشوار» را به نمایش بگذارند. نام نمایشگاه را هم گذاشته بودند «پرنسس‌های کوره». پرنسس‌های کوره دختران حاشیه شهراند که بنا به تصور عکاس، «مثل بقیه دختران آرزوی پرنسس شدن دارند».

قرار بود نمایشگاه عکسی برگزار شود و عکس‌های تعدادی از «کودکان در شرایط دشوار» را به نمایش بگذارند. نام نمایشگاه را هم گذاشته بودند «پرنسس‌های کوره». پرنسس‌های کوره دختران حاشیه شهراند که بنا به تصور عکاس، «مثل بقیه دختران آرزوی پرنسس شدن دارند». اعتراض به موقع فعالان اجتماعی در شبکه‌های اجتماعی موجب شد تا این نمایشگاه لغو شود. اما این پایان ماجرا نیست. برگزار‌کنندگان این نمایشگاه و بسیاری دیگر از فعالان کارهای خریه‌ای نمی‌دانند که عکاسی از کودکان چگونه ممکن است ناقض حقوق اجتماعی کودکان باشد و به آینده آن‌ها آسیب بزند. مصادیق نقض حقوق کودکان و کاسبی با فلاکت و فقر در حاشیه ماندگان مصادیق پرشماری دارد. در جامعه ناآشنا با حقوق کودکان، بروز چنین اتفاقاتی عجیب نیست. باید سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه های دولتی بیش و پیش از هر اقدامی برای آموزش مفاد کنوانسیون حقوق کودک اقدام کنند.

حقوق کودککودکان کاریادداشت
مطالب مرتبط
یادداشت فاطمه علی‌اصغرفاطمه علی‌اصغراین روزها غبار روی «چشم‌های بسته‌‌ي ما» را فقط مرگ فوت می‌کند. مرگ دکتر فیروز باقرزاده، بنیان‌گذار مرکز باستان‌شناسی ایران غبارها را از چشم‌هایمان زدود و داغی از ما تازه کرد که مپرس! مدیری که بانی جلوگیری از خروج آثار باستانی از ایران بود.
یادداشت آرمین منتظریآرمین منتظریمقامات سازمان ملی تنظیم امور آب افغانستان چهارشنبه هفته گذشته از آب‌گیری سد کمال‌خان در ولایت نیم‌روز این کشور خبر دادند. هدف از آب‌گیری این سد که با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون‌دلار ساخته شده، قرار است که آب سرریز رودخانه هیرمند را مهار کرده و مدیریت کند
یادداشت
یادداشتی از مجید مخدوم استاد دانشگاه تهران و رئیس هیات مدیره انجمن ارزیابی‌های محیط زیستتصمیمی خلاف مصالح محیط‌ زیست
مجید مخدوممجید مخدومکاهش مدت زمان پاسخ دادن سازمان حفاظت محیط زیست به استعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اکتشاف معادن به ۱۰ روز، به نوعی دور زدن آئین‌نامه‌هاست. حتی برای مرور آئین نامه‌ها هم بیش از این زمان لازم است.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *