کاسبی با فلاکتقرار بود نمایشگاه عکسی برگزار شود و عکس‌های تعدادی از «کودکان در شرایط دشوار» را به نمایش بگذارند. نام نمایشگاه را هم گذاشته بودند «پرنسس‌های کوره». پرنسس‌های کوره دختران حاشیه شهراند که بنا به تصور عکاس، «مثل بقیه دختران آرزوی پرنسس شدن دارند».

شنبه 09 اسفند 1399

قرار بود نمایشگاه عکسی برگزار شود و عکس‌های تعدادی از «کودکان در شرایط دشوار» را به نمایش بگذارند. نام نمایشگاه را هم گذاشته بودند «پرنسس‌های کوره». پرنسس‌های کوره دختران حاشیه شهراند که بنا به تصور عکاس، «مثل بقیه دختران آرزوی پرنسس شدن دارند». اعتراض به موقع فعالان اجتماعی در شبکه‌های اجتماعی موجب شد تا این نمایشگاه لغو شود. اما این پایان ماجرا نیست. برگزار‌کنندگان این نمایشگاه و بسیاری دیگر از فعالان کارهای خریه‌ای نمی‌دانند که عکاسی از کودکان چگونه ممکن است ناقض حقوق اجتماعی کودکان باشد و به آینده آن‌ها آسیب بزند. مصادیق نقض حقوق کودکان و کاسبی با فلاکت و فقر در حاشیه ماندگان مصادیق پرشماری دارد. در جامعه ناآشنا با حقوق کودکان، بروز چنین اتفاقاتی عجیب نیست. باید سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه های دولتی بیش و پیش از هر اقدامی برای آموزش مفاد کنوانسیون حقوق کودک اقدام کنند.

حقوق کودککودکان کاریادداشت
مطالب مرتبط
یادداشت مهدی زارعمهدی زارعوقتی سانحه طبیعی مانند زلزله یا سیل رخ می‌دهد، مردم زیادی به کمک آسیب دیدگان می‌آیند و خود شهروندان آسیب دیده نیز تمام هم و غمشان بهبودی و ترمیم و بازسازی بعد از سانحه است.
بوم و بَر
بحرانزلزله
یادداشت مهدی زارعمهدی زارعذوب شدن یخ و پمپاژ آب‌های زیر زمینی در سه دهه اخیر باعث تغییر حرکت قطب‌های شمال و جنوب زمین شده است.
یادداشت محمد کریم آسایشمحمد کریم آسایش«شهرسازی انجام دادن مدرن وظیفه‌ی بی‌وقفه‌ای است که قدرت طبقاتی را محفوظ نگاه می‌دارد: حفظ اتم‌وارگی زحمت‌کشانی که شرایط شهری تولید آن‌ها را به طور خطرناکی مجتمع ساخته بود.
یادداشت مهدی زارعمهدی زارعسامانه آب و هوایی به کندی در پاسخ به تغییر عواملی مانند غلظت گازهای گلخانه‌ای عمل می‌کند. این پدیده‌ای است که به عنوان «اینرسی آب و هوا» شناخته می‌شود. این به ویژه برای CO2 که دهه‌ها در جو دوام می‌آورد صدق می‌کند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *