استاندار کرمان در گفتگو با «پیام ما»: جا افتادن فرهنگ سرمایه گذار پذیری در بعضی مناطق زمان می‌برد

جمعه 10 اردیبهشت 1395

استاندار کرمان در گفتگو با «پیام ما»: جا افتادن فرهنگ سرمایه گذار پذیری در بعضی مناطق زمان می‌برد

در شماره های پیشین به کرات درباره موانع سرمایه گذاری در جنوب کرمان نوشته بودیم و در مطلبی به نگاه استاندار به سرمایه گذاری در کرمان پرداختیم. استانداری کرمان هم در این رابطه جوابیه ای را برای «پیام ما» فرستاد که در شماره 14 دوره جدید چاپ شد.
در رابطه با معدن سنگ رودفرق و موانع سرمایه گذاری در جنوب کرمان، با علیرضا رزم حسینی در حاشیه رونمایی از سکه های منقش به بارگاه ائمه اطهار صحبت کردیم که در زیر می خوایند:
استاندار کرمان درباره مشکلاتی که برای آغاز به کار معدن سنگ رودفرق پیش آمده به «پیام ما» گفت: مشکلاتی در جنوب کرمان داریم. یک سری معارضین داریم که نسبت به معدن ها ادعاهایی دارند که این مشکل اجتماعی است. بخشی از این مشکلات را در شورای تامین سعی کردیم حل کنیم.
علیرضا رزم حسینی افزود: بخشی از مشکلات هم به مجوزهای گذشته مربوط است و باید مجوزهایی را که دولت از قبل داده مورد بازبینی قرار بگیرد. وی بیان کرد: جا افتادن فرهنگ سرمایه گذار پذیری در بعضی مناطق مقداری زمان می برد البته ما سعی کردیم موارد خاصی که پیش آمده را حل کنیم.
رزم حسینی در پاسخ به این سوال که سیاست استانداری کرمان حمایت از سرمایه گذار است گفت: صد در صد. طبق قانون هر سرمایه گذاری که در کرمان بخواهد شکل بگیرد حمایت جدی می کنیم. اصلا کار ما همین است. استاندار کرمان افزود: کلید توسعه سرمایه گذاری و کارآفرینی است. آن چیزی که در اختیار ما است محدود است و طبق قانون موانعی هم وجود دارد.
باید هم در حوزه مقررات زدایی یک سری کارها را دولت و مجلس انجام دهند و هم حوزه اختیارات متناسب با مسئولیت ها باشد.
وی خاطر نشان کرد: براساس اختیاراتی که ما داشتیم و مستنداتی که هست آنچه که می توانستیم انجام داده ایم و اگر کاری نشده یا در اختیارات ما نیست و یا مقررات اجازه نمی دهد. علیرضا رزم حسینی اظهار کرد: همه باید به سمتی برویم که موانع را برداریم. فقط کار یک مسئول نیست و رسانه ها هم باید نقش خود را در توسعه ایفا کنند.
باید رسانه اینقدر دنبال یک خبر را بگیرد که به نتیجه برسد. استاندار کرمان تصریح کرد: مسئولین باید دلایل عدم انجام کارها را بگویند. اگر یک مسئول دائم بگوید چشم و فقط وعده بدهد مردم را به نظام بی اعتماد کرده است.
رزم حسینی در پایان گفت: هر کسی یک قدرتی دارد ولی فرهنگ این باید جا بیفتد که هر کسی تا آنجایی که توان دارد و در حوزه اختیاراتش هست مسئولیتش را انجام دهد و اگر هم نتوانست دلایلش را بگوید.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.