مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خبر داد:رکورد تقاضای برق

شنبه 15 مرداد 1401

به رغم ناترازی تولید و مصرف برق، مصرف برق همچنان در کشور رو به افزایش است. سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه در روزهای اخیر رکورد مصرف برق شکسته شد، گفت: روز جمعه (دیروز) مصرف برق افزایش یافت که دور از انتظار بود. به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی افزود: افزایش گرمای هوا نیاز مصرف برق کشور را در زمان اوج مصرف به میزان ۶۷ هزار و ۷۷۴ مگاوات رساند که در مقایسه با روز پنجشنبه که روز کاری بود حدود ۲۳۰ مگاوات بیشتر بود. رجبی مشهدی با تاکید بر اینکه علی رغم مشکلات، برق مشترکان مطابق برنامه و بدون خاموشی تامین شد گفت: اوج بار پنجشنبه در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد ۶۱ هزار و ۲۶۵ مگاوات ثبت شده بود، حدود ۶۴۷۹ مگاوات افزایش را نشان می‌دهد. به گفته او در تابستان امسال شاهد رشد ۴.۸ درصدی مصرف انرژی نیز بوده ایم که عدد بزرگی به حساب می‌آید.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: براساس برنامه‌ریزی، تا ماه آینده ۱۸۰۰ مگاوات نیروگاه دیگر نیز وارد مدار می‌شود. رجبی مشهدی با بیان اینکه امسال برای اینکه بتوانیم شبکه برق پایداری را داشته باشیم اظهار کرد: برنامه ۶۰۰۰ مگاواتی افزایش ظرفیت تولید برق تعریف شد که تاکنون بیش از ۴۲۰۰ مگاوات از طریق احداث نیروگاه جدید افزایش ظرفیت و ارتقای نیروگاه‌های موجود به ظرفیت تولید کشور اضافه شده است.
به گفته رجبی مشهدی امسال برنامه‌های مختلفی برای گروه‌های مختلف مشترکان تعریف شد به طوری که در بخش عمومی و اداری و به ویژه در بخش ادارات دولتی برنامه‌های سختگیرانه‌ای اجرا شد. بنا به گفته سخنگوی صنعت برق این تصمیمات کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در این بخش را به دنبال داشت.

گرمای هوامصرف برق
مطالب مرتبط
چارسوق
2000
وزیر نیرو در نامه‌ای به استانداران سراسر کشور درباره افزایش مصرف انرژی هشدار دادتراز تولید و مصرف برق منفی شد
تراز تولید و مصرف برق منفی شد
پیام خبر
2041
یک مرکز استخراج ارز دیجیتال با ۷هزار دستگاه ماینر در غرب تهران کشف شدپلمب مزر عه بزر گ ر مز ارز
پلمب مزر عه بزر گ ر مز ارز

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.