دامپزشک آفریقایی وضعیت «ایران» را بررسی می‌کند

پنج‌شنبه 05 خرداد 1401

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از حضور دامپزشک یوزها از کشور آفریقای جنوبی در ایران برای انتقال تجارب نگهداری و تکثیر این گونه جانوری خبر داد.
حسن اکبری با اعلام این خبر، عنوان کرد: صبح دیروز (۴ خرداد) با حضور دکتر پیتر کالدوِل – دامپزشک معتمد مراکز حفاظت و تکثیر یوزپلنگ آفریقایی از کشور آفریقای جنوبی- در محل نگهداری توله یوز در پارک پردیسان، آخرین وضعیت سلامت این یوز بررسی و نکات تجربی را به تیمارگران یوز منتقل کرد.
او افزود: دکتر کالدوِل از یک مرکز نگهداری یوزهای آفریقایی، برای یک سفر پنج روزه عازم ایران شده است و در این سفر علاوه بر معاینه توله یوز، از مرکز تکثیر یوز آسیایی در پارک ملی توران هم بازدید می‌کند و در بازدید میدانی، آموزش‌های لازم و انتقال تجربه به همکاران صورت می‌پذیرد.
اکبری در ادامه گفت: این دامپزشک پس از بررسی نوع تغذیه و نحوه وزن گرفتن حیوان، روش‌های صحیح تغذیه را آموزش می‌دهد.
به گفته معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در پارک ملی توران هم وضعیت «ایران» (یوز ماده) از لحاظ سلامتی و شرایط محیطی برای نگهداری بررسی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان سفر کارگاه آموزشی برای کارشناسان استانی و ستادی درباره تکثیر یوز در اسارت برگزار می‌شود.

ایرانفیروزیوز
مطالب مرتبط
اقلیم
2077
در جریان آتش‌ سوزی در منطقه «بابایلی» و «قاسم کندی» آذربایجان‌شرقی و به دلیل نقص فنیبالگردها آبی بر آتش ارسباران نریختند
چارسوق
2101
نتایج مطالعه معاونت رفاه وزارت تعاون در مورد ابعاد فقر در ایران نشان می‌دهد:روند صعودی فقر غذایی در ایران
روند صعودی فقر غذایی در ایران
اقلیم
2133
ثبت تصاویری جدید از یک خانواده یوزپلنگتعداد یوزپلنگ‌های توران به ۴ فرد رسید
تعداد یوزپلنگ‌های توران به ۴ فرد رسید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.