دو طلا برای ایران در روز ششم بازی‌های پاراالمپیک توکیو

دوشنبه 08 شهریور 1400

روز ششم بازی‌های پارالمپیک توکیو با مدال طلای ارزشمند «مهدی اولاد» ورزشکار نابینای ایران در پرتاب وزنه همراه شد. این پنچمین طلای کاروان ایران بود.
به گزارش ایرنا در رقابت‌های پرتاب وزنه مردان کلاس ۱۱ F ایران ۲ نماینده داشت که باید برای رسیدن به مدال با ۹ نفر رقابت می‌کردند. مهدی اولاد و نورمحمد آرخی نمایندگان ایران در پرتاب وزنه بودند که مهدی اولاد با ثبت پرتاب ۱۴.۴۳ متر به مدال طلا رسید.
مهدی اولاد در پرتاب اول ۱۳.۵۳ را پرتاب کرد. در پرتاب دوم ۱۴.۱۲ و در پرتاب سوم هم ۱۴.۰۱ را به ثبت رساند. او در حرکت چهارم و پنجم هم با ثبت رکورد ۱۴.۴۰ و ۱۴.۴۳، دو مرتبه پیاپی رکورد شخصی‌اش را افزایش داد و در نهایت هم در پرتاب ششم ۱۳.۷۹ را به ثبت رساند تا پرتاب پنجم او را به مدال طلا برساند.
همچنین نور‌محمد ارخی هم با ثبت ۱۲.۷۸ در رده ششم قرار گرفت. آرخی در حرکت اول ۱۲.۷۸ را ثبت کرد که بهترین پرتاب او هم بود. او در حرکت ۱۲.۴۷ را ثبت کرد و حرکت سوم هم خطا اعلام شد. در حرکت چهارم ۱۲.۴۷ و در حرکت پنجم هم ۱۲.۴۴ را ثبت کرد. پرتاب ششم او هم خطا اعلام شد.
همچنین منصور پورمیرزایی عصر امروز با مهار وزنه ۲۴۱ کیلوگرم در دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم به مدال نقره پاراوزنه‌برداری بازی‌های پارالمپیک توکیو رسید.
در روز دوشنبه روز آخر رقابت‌های پارا وزنه بازی‌های پارالمپیک توکیو رقابت دسته ۱۰۷ کیلوگرم در سالن «اینترنشنال فروم» شهر توکیو برگزار شد. سامان رضی نماینده ایران در این دسته به رقابت پرداخت و با رکورد ۲۳۱ کیلوگرم مدال برنز گرفت.
چهارمین مدال طلای ایران در بازی‌های پارالمپیک هم روز دوشنبه توسط امیر خسروانی در پرش طول به دست آمد. در آغاز ششمین روز بازی‌های پارالمپیک و در مسابقات پرش طول این ورزشکار یک مدال طلای ارزشمند برای کاروان پارالمپیکی ایران به دست آورد.
کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها تا روز دوشنبه ۱۱ مدال ( پنج طلا، پنج نقره، یک برنز) در وزنه برداری، دوومیدانی و جودو کسب کرده است.
کاروان پارالمپیک ایران در پانزدهمین دوره بازی‌ها با کسب ۲۴ نشان (هشت طلا، ۹نقره و هفت برنز) در جایگاه پانزدهم ایستاد.

المپیکالمپیک توکیوالمپیک سبزپاراالمپیک
مطالب مرتبط
نتایج ورزشکاران ایران در پنجمین روز پارالمپیک توکیو۴ مدال و صعود به جایگاه شانزدهم
جواد فروغی نخستین طلای ایران در المپیک توکیو را کسب کردمدال طلا بر سینه پرستارِ تیرانداز
برگزاری مسابقات بدون تماشاچی و نبود برنامه‌های سرگرم‌کننده به کاهش تولید دی‌اکسید‌کربن کمک کرده استالمپیک سبز
2 6
یاسمن طاهریانیاسمن طاهریان
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مدال‌آوران ایران در رقابت‌های المپیک و پارالمپیک توکیو:پیام قهرمانی شما امکان تحقق کارهای به‌ظاهر نشدنی است

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.