میز خبر

1395/01/18

جهانگیری: دولت مصوبه ای منجر به واردات کالاهای لوکس نداشته است
معاون اول رییس جمهور با انتشار مطلبی در اینستاگرام تاکید کرد که دولت مصوبه‌ای که منجر به واردات کالاهای لوکس به کشور شود، نداشته است. به گزارش ایسنا مطلب نوشته شده توسط اسحاق جهانگیری در اینستاگرام به شرح زیر است: در دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال جدید گفتم، با وجود تخریب‌ها و اتهامات ناروا مبنی بر عدول از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دولت در حمایت از تولید داخلی جدی بوده و مصوبه‌ای که منجر به واردات کالاهای لوکس به کشور شود نداشته است.
روزنامه رسالت: قرار است ایران،اسرائیل را به رسمیت بشناسد و شورای نگهبان منحل شود
روزنامه رسالت به نقل از آنچه اندیشکده های تخصصی وزارت خارجه آمریکا تدوین کرده اند در باره آینده برجام نوشت:در برجام دیگر، بتون شدن صنایع موشکی ایران مد نظر است، چرا که زمانه، زمانۀ مذاکره است و اصلا احتیاجی به موشک نیست. در برجام سوم، حزب الله و حماس و مقاومت فلسطين و انصارالله يمن و بشار اسد حذف مي شوند، چون افراطي و تروريست و خطر ناک اند و نظم جهاني را تهديد ميکنند. در برجام چهارم امام و انديشه هاي امام و تفکر انقلاب اسلامي از صحنۀ سياست گزاري کشور حذف مي شود و با احترام به موزه تاريخ سپرده مي شود. در برجام پنجم، قانون اساسي ايران تغييرمي کند، شوراي رهبري جايگزين رهبر مي شود، سپاه در ارتش و شوراي نگهبان در شوراي مصلحت ادغام مي شود. در برجام بعد، اسرائيل به رسميت شناخته مي شود چون ما دعوايي با اسرائيل نداريم. اين برجام ها، همه طراحي شده اند و حتي زحمت تدوين پيش نويس آنها را هم، مثل برجام اول، انديشکده هاي تخصصي وزارت خارجه آمريكا کشيده اند و اين برجام ها فقط منتظر جلسات رسمي، چانه زني هاي معمول، امضاء دوطرف و اجرايي شدن هستند. هر برجامي که اجرايي شود، يکي از تحريم ها به طور موقت برداشته مي شود و ما جشن مي گيريم. طي مذاکرات برجام اول، طرف مقابل با استفاده از فضاي ايجاد شده، راه نفوذ خود به مراکز تصميم سازي کشور و رسانه هاي همسو را هموار کرد تا زمينه ساز برجامهاي بعدي شوند. شخصيت هايي و مشاوراني و رسانه هائي، مأموريت يافتند براي قبح زدائي از برجامهاي بعدي اقدام کنند و افکار عمومي را آماده سازند که نمونه هاي آن را مشاهده ميکنيم. اکنون دراطاقهاي فکر و برخي مراکز مهم تصميم سازي و تصميم گيري، چهره ها و شخصيت هايي به طور صريح، برجامهاي بعدي را در دستور کار قرار داده اند. هدف نهايي آنها در خوشبينانه ترين حالت، باز گرداندن ايران به جايگاه قبلي خود، يعني تبديل شدن به يکي از اقمارحاشيه اي آمريكا است. بسياري از اين شخصيت ها، با تفکر و محاسبات کاسبکارانه و ملاحظه قدرت آمريكا، عافيت طلبي را برگزيده و در جدول شيطان، قرار گرفته اند. آنها بدون دريافت حقوق، به طور رايگان به آمريكا و اسرائيل خدمت مي کنند، البته گروه ديگري هم کنار اينها هستند و بوده اند که ارتباط هاي تشکيلاتي با سفارتخانه ها و سازمانهاي اطلاعاتي بيگانه دارند. اينها هم، گاه به دام مي افتند و به سزاي خيانتشان مي رسند و گاه فراري شده وبه دشمنان ملت پناهنده مي شوند. ده ها چهره سرشناس و معروف که قبلا عضو اين اطاقهاي فکر بوده اند امروزدر زندان ها ي ايران و يا در استخدام اطاق هاي فکر وزارت خارجه آمريكا و رسانه هاي بيگانه هستند. اين مجموعه در داخل و خارج کشور، زمينه سازان برجامهاي بعدي هستند و مسئولان را در چنبرۀ ترفندهاي رواني خود مديريت مي کنند.
یک نماینده مجلس: برخی مدیران بانک ها حقوق 50 میلیونی دارند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از حقوق ۴۰ تا ۵۰میلیون تومانی برخی مدیران عامل بانک‌ها خبر داد و گفت: با مصوبه اخیر مجلس مجازات متخلفان امور بانکی کیفری می‌شود. به گزارش تسنیم احمد توکلی با اشاره به اینکه برخی از مدیران عامل بانکها 40 تا 50 میلیون تومان حقوق می‌گیرند، افزود: این دسته از مدیران چه در بانک‌های دولتی و چه خصوصی به‌عناوین مختلف برداشت‌های بیشتری دارند.
فرمانده کل سپاه پاسداران: برجام هرگز سند افتخار نبوده و نخواهد بود
ایسنا نوشت: سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولین جلسه شورای عالی فرماندهان سپاه در سال ۹۵ گفت: برجام هسته‌ای اگر به عنوان یک الگو تلقی شود، نشانهٔ کوتاهی فکر و نوعی خود تحقیری است. افرادی هم که امروز از سریال برجام‌ها سخن می‌گویند، ناخواسته‌ همان مسیر ضدانقلاب را در پیش گرفته‌اند و می‌خواهند مردم بزرگ ما را تحقیر نمایند. وی افزود: برجام هرگز به عنوان یک سند افتخار تلقی نشده و نخواهد شد. هرچند مقاومت هسته‌ای ملت ایران که دشمن را مجبور به تغییر استراتژی ساخت، یک افتخار بود اما این مقاومت با بخشی از نتیجه آنکه برجام بود متفاوت است. جعفری همچنین گفت: برجام یک نسخه دیپلماسی است که با فرجام نامعینی که بخش اعظم آن تعهدات دشمن بدعهد و کینه توز است، نمی‌تواند مدل رفتار حاکمیتی نظام در موضوعات دیگر قلمداد شود. در سالهای دور و نزدیک، ما هرگز به برجام‌های دیگر فکر نمی‌کنیم و به غلبه بر دشمن و خاموش کردن صداهای تهدیدآمیز آنان و ایستادگی روی اصول و ارزشهای انقلابیمان می‌اندیشیم. مردم ما با اکراه این برجام را پذیرفتند مگر این برجام تاکنون چه نتایجی برای مردم داشته که برجام‌های دیگری را بپذیریم؟
17 نماینده به رئیس جمهور تذکر دادند: چرا مفاد برجام به صورت مکرر نقض می‌شود؟
جمعی از نمایندگان مجلس نهم دیروز در تذکری کتبی از حسن روحانی خواستند توضیح دهد که چرا در برابر نقض برجام، اقدام متقابلی انجام نمی دهد. به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم کارخانه، جواد کریمی قدوسی، اسماعیل کوثری، نقوی حسینی، احمد سالک، شهریاری، فولادگر، موسوی لارگانی، حاجی دلیگانی، بشیری، کولیوند، رضایی، پورمختار، ابوترابی، اکبریان، ملکشاهی و دهقان، به ترتیب نمایندگان همدان، مشهد، تهران، اصفهان، زاهدان، فلاورجان، شاهین شهر، پاکدشت، کرج، خمین، کبودرآهنگ، نجف آباد، کرج، کوهدشت و طرقبه به رئیس جمهور در خصوص توضیح علت عدم انجام اقدام قاطع و متقابل در برابر نقض مکرر مفاد برجام از سوی هیات رئیسه نظارت بر اجرای برجام تذکر دادند.
چرا جلسه کمیته ۷ نفره اصولگرایان مجلس دهم با لاریجانی تشکیل نشد؟
تسنیم نوشت: سخنگوی کمیته ۷ نفره همگرایی اصولگرایان مجلس دهم گفت: جلسه این کمیته که قرار بود با رئیس مجلس تشکیل شود به دلیل جلسه اضطرای رئیس قوه‌مقننه تشکیل نشد. سیدحسین نقوی‌حسینی از برگزار نشدن جلسه اعضای این کمیته با رئیس مجلس خبر داد و گفت: این نشست به دلیل جلسه اضطراری آقای لاریجانی که از سوی دفتر وی اعلام شد، تشکیل نشد. وی با بیان اینکه قرار است نشست کمیته همگرایی اصولگرایان مجلس دهم با رئیس مجلس در روزهای آینده برگزار شود، افزود: رایزنی‌ها برای برگزاری این جلسه در روزهای آینده ادامه دارد. سیدحسین نقوی‌حسینی پیش از این از برگزاری نشست اعضای کمیته 7 نفره همگرایی اصولگرایان مجلس دهم با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داده بود که این جلسه دیروز برگزار نشد.
وزیر اطلاعات: برخی دوستان درباره برجام کم‌لطفی می‌کنند
وزیر اطلاعات گفت: برخی دوستان درباره دستاوردهای برجام کم لطفی کرده و طوری عنوان می‌کنند که گویی برجام هیچ دستاوردی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام سیدمحمودعلوی در جریان سفر به استان خوزستان و در جمع مردم مسجدسلیمان اظهار داشت: برجام فشار‌ها را از جمهوری اسلامی ایران برداشت و ایران هراسی را که سال‌ها قدرت‌های جهانی روی آن کار کرده بودند خنثی کرد. او گفت: هم اکنون با رفع محدودیت‌های مالی و اقتصادی، صادرات نفت ایران به دو میلیون بشکه در روز رسیده در حالی که پیش از توافق هسته‌ای صادرات نفت تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسیده بود و قدرت‌های جهانی قصد داشتند تا صادرات نفت کشورمان را با تداوم فشار‌ها و محدودیت‌ها به ۴۰۰ هزار و سپس به صفر برسانند. وزیر اطلاعات افزود: اگر توافق هسته‌ای حاصل نمی‌شد، صادرات نفت خام ایران بطور قطع متوقف می‌شد و فشار‌ها نیز شدید‌تر می‌شد.
پاسخ باهنر به رسایی در جلسه دیروز مجلس
نماینده مردم تهران در واکنش به اعتراض یک نماینده دلواپس درمورد بی‌اثر ماندن برجام و برداشته نشدن تحریم‌ها گفت: هیاتی برای نظارت بر برجام تشکیل شده وشورای عالی امنیت ملی وظایف خود را در این زمینه انجام می‌دهد. به گزارش خبرآنلاین، رسایی، یکی از نمایندگان عضو جبهه پایداری که صلاحيتش براي ورود به انتخابات مجلس دهم، رد شد؛ دیروز در صحن علنی مجلس در تذكر و اخطار قانون اساسي خود در خصوص نقض برجام از سوی طرف قرار داد غربی و ندادن گزارش از سوی دولت در این خصوص با وجود گذشت 6 ماه از تصویب برجام گفت: بر اساس مصوبه مجلس و نظر رهبر معظم انقلاب براي نظارت بر برجام بايد هياتي تشكيل مي شد كه اين كار صورت گرفته است و تمامي اعضاي آن غير از آقاي روحاني گفته اند كه آمريكا برجام را نقض كرده زيرا تحريم هاي جديدي صورت گرفته و مجلس بايد جلوي اين موضوع را بگيرد. محمدرضا باهنر رييس جلسه نيز به تذكر و اخطار رسايي اين پاسخ را داد كه هياتي براي نظارت بر برجام تشكيل شده وشوراي عالي امنيت ملي وظايف خود را در اين زمينه انجام مي دهد و اگر قرار باشد مجلس هم اقدامي كند قطعا وظيفه خود را انجام خواهد داد.

دیگر مطالب شماره 594

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *