مصوبات شهری موجب تحرک در بافت قدیم شده است

چهارشنبه 25 آذر 1394

مصوبات شهری موجب تحرک در بافت قدیم
شده است
شهردار کرمان گفت: استاندار کرمان به طور جدی پیگیر پروژه های عمرانی شهر کرمان هستند. علی بابایی در جلسه جمع بندی بازدید از پروژه های شهری کرمان گفت: همه تلاشم ما این است که مصوباتمان را اجرایی کنیم. وی افزود: مهمترین اثر اقدامات و مصوبات شهری در بافت قدیم شهر کرمان، تحرک در بافت تاریخی است.
شهردار کرمان اظهار داشت: با اجرای پروژه های احیای بافت تاریخی، شهر کرمان در این مناطق به یک فضای شهری مطلوبی خواهد رسید ضمن اینکه چنین فعالیت ها و طرح هایی در بقیه شهرستان های استان نیز در حال طراحی است. وی به بازگشایی مسیر گلبازخان و بستن مسیر میدان ارگ جهت اینکه گردشگران و مردم فضایی برای پیاده روی داشته باشند، اشاره کرد و گفت: این کار از چند وقت پیش شروع و با مالکان توافق و کارشناسی انجام شده که امیدواریم بتوانیم این پروژه را در موعد مقرر با سرمایه گذاری بخش خصوصی و هماهنگی شهرداری انجام دهیم.
وی با اشاره به بازگشایی ادامه مسیر خیابان شهید ایرانمنش به فتحعلی شاهی افزود: کاری که بعد از حدود 20 سال در دست اقدام بود با حمایت استاندار کرمان اجرا می شود. شهردار کرمان تصریح کرد: با اجرای این پروژه ها تعداد زیادی اثر تاریخی در این مناطق به امکان دیدنی، موزه و سفره خانه تبدیل و بخشی از مسیر خیابان شریعتی ( از سه راهی چمران تا میدان مشتاق ) به پیاده راه تبدیل می شود. بابایی گفت: اجرای این پروژه ها، بازدید گردشگران و مردم کرمان در این مسیر باعث تحرک در بافت تاریخی شهر است.
وی بیان کرد: بدنه سازی بازار کرمان با وجود همه مسائل و مشکلات، تاسیسات، برق، مخابرات و دوربین های مدار بسته و غیره در حال انجام است و فعالیت های بدنه سازی و مقاوم سازی بازار کرمان هر شب از ساعت 21 تا صبح ادامه دارد و قول داده ایم تا نوروز بازار مورد استفاده قرار گیرد.
گفتنی است در بازدید استاندار کرمان از پروژه های شهری، شهردار کرمان هم حضور داشت اما در اواسط بازدید از بازار، قید بازدید را زد. البته بابایی برای جلسه جمع بندی در دفتر استاندار کرمان حاضر شد.

استانداربافترزم حسینیزلزلهشهردارکرمانموزه
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *