عدم ارائه لایحه بودجه از سوی دولت تخلف است

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره

عدم ارائه لایحه بودجه از سوی دولت تخلف است
رئیس مجلس تاکید کرد که دولت باید تا 15 آذر لایحه بودجه را به مجلس ارائه می داد. به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در پاسخ یکی از نمایندگان مجلس، گفت: دولت باید ۱۵ آذر لایحه بودجه را به مجلس ارائه می‌داد که این اقدام را انجام نداد. تذکر شما بجاست و تخلف کرده؛ باید در موعد مقرر لایحه بودجه ارائه می‌شد. رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم ارائه گزارش از چگونگی هزینه‌کرد بودجه سالانه مجلس، گفت: این تذکر وارد نیست، زیرا هر ساله گزارش بودجه مجلس به کمیسیون مربوطه داده شده و بررسی شده است.
گزارش بودجه امسال نیز به کمیسیون ارائه شده و در حال بررسی آن هستند. لاریجانی در خصوص دیوارکشی اطراف مجلس نیز گفت: دیواری کشیده نشده، دو تا سه میلیارد برای ملاحظات امنیتی مجلس خرج شده است. وی با تاکید بر اینکه رئیس مجلس مسئول حفاظت مجلس است، گفت: با توجه به تهدیدات و لحاظ نظرات ستاد کل و سپاه، ملاحظات امنیتی را در نظر گرفته و اقداماتی انجام دادیم. رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص ساختمان‌های اطراف مجلس نیز گفت: مسائل عمرانی چیز پنهانی نیست. بخشی از این ساخت و سازها مربوط به دفاتر کار نمایندگان است. در حال حاضر هر پنج نماینده در یک اتاق، دفتر دارند که این درست نیست.
لاریجانی با بیان اینکه در مملکت ما بخشداران، دفتر و دستک دارند اما نمایندگان که در حد یک وزیر هستند، یک اتاق ندارند گفت: در ساخت و سازها برای کمیسیون‌ها هم محلی در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در کتابخانه مجلس کتب نفیسی وجود دارد اما این ساختمان کهنه و قدیمی است؛ بنابراین میراث ملی کشور در خطر است؛ لذا بخشی از این ساختمان‌ها نیز به کتابخانه مجلس اختصاص دارد. البته بودجه لازم اختصاص نیافته به همین دلیل این پروژه‌ها به مرور ساخته می‌شود. لاریجانی در خصوص اینکه ۴۰ میلیارد به رئیس مجلس داده شده است که وی به اشخاص حقیقی بدهد، گفت: در بودجه نوشته شده ۴۲ میلیارد اما چیزی که در عمل اختصاص یافته، ۱۰ تا ۱۲ میلیارد است که به نمایندگان برای پرداخت به افراد مستمند اختصاص یافته است.

11

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 48
  • دیروز: 139
  • هفته: 1,823
  • ماه: 9,339
  • سال: 103,513