شهرداری فشار بر شرکت‌های طرف قراردادش را افزایش می‌دهد پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری به‌اضافه بیمه تکمیلی

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 746

شهرداری فشار بر شرکت‌های طرف قراردادش را افزایش می‌دهد
پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری به‌اضافه بیمه تکمیلی

پیام ما- کمتر از یک هفته از هشدار شهرداری کرمان به شرکت‌هایی که حقوق کارگران شرکتی شهرداری را پرداخت نمی‌کنند می گذرد، معاون شهردار کرمان از این شرکت‌ها خواسته کارگران را بیمه تکمیلی کنند.
هفته گذشته بود که محمدرضا محمدرضا خانی، معاون خدمات شهری شهردار کرمان، با انتقاد از پرداخت نشدن حقوق کارگران شرکتی شهرداری کرمان، شرکت‌هایی را که به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، به «برخورد قانونی» تهدید کرد. در نشستی که معاون خدمات شهری شهرداری کرمان با مدیرعامل و معاون بازیافت سازمان مدیریت پسماند و چهار شرکت خصوصی طرف قرارداد شهرداری در بخش تنظیف و حمل زباله برگزار کرد، شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری کرمان تعهد دادند تا به‌زودی حقوق‌ها را پرداخت کنند. محمدرضا خانی گفته بود: «متأسفانه طی چند ماه اخیر شاهد تعلل در پرداخت حقوق کارگران از سوی شرکت‌های خصوصی بودیم که در این نشست ضمن اتمام‌حجت با مسئولان این شرکت‌ها، مقرر شد به‌زودی معوقه‌های کارگران پرداخت شود و درصورتی‌که شرکت‌های مربوطه به تعهدات خود عمل نکنند، طبق قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.» حالا یک هفته پس‌ازآن جلسه، پایگاه خبری «کرمان نو» خبر داده که صبح دیروز معاون شهردار کرمان در اولین جلسه توجیهی مسئولان واحد طب کار شهرداری و نمایندگان سلامت سازمان‌های تابعه هدف با اشاره به لزوم بیمه کارگران شهرداری از سوی کارفرما گفته شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری کرمان باید مجاب شوند گروه‌های کارگری بالای ۵۰ نفر را بیمه تکمیلی کنند.
فایده بیمه تکمیلی
اصولاً سازمان‌ها و شرکت‌های موفق برای بالا بردن رضایتمندی کارکنان خود انواع خدمات رفاهی و درمانی را برای آنان فراهم می‌آورند. زیرا معتقدند که کارکنان راضی به سازمان وفادار مانده و در جهت تحقق اهداف سازمان گام برمی‌دارند. به همین منظور سازمان‌های دولتی و خصوصی که تعداد کارکنان آن‌ها و افراد تحت تکفلشان بیش از ۷۰ نفر باشند، می‌توانند در جهت دستیابی به این هدف، این گروه را تحت پوشش بیمه‌نامه درمان تکمیلی قرار دهند. با این کار سازمان آرامش و اطمینان را در هنگام بروز بیماری یا حادثه به آنان هدیه می‌کند.

20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :