رئیس‌جمهور: به‌نقد غیرمنصفانه دولت عادت کردیم

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 704

رئیس‌جمهور:
به‌نقد غیرمنصفانه دولت عادت کردیم

رئیس‌جمهور گفت: «گاهی از برخی امور در جامعه بسیار متأسف می‌شوم، ما نقد غیرمنصفانه دولت را کم‌کم تحمل کردیم و به آن عادت می‌کنیم و وقتی هم یک روز حرف بد در رسانه‌های نوشته نمی‌شود، تعجب می‌کنیم.»
حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم دیدار با جامعه پزشکی کشور اظهار کرد: «در جامعه بزرگ ما اگر احترام اقشاری که دارای احترام هستند، خدشه‌دار شد زندگی مردم خدشه‌دار می‌شود.
مگر می‌شود در جامعه‌ای به دیپلمات‌های دلسوزی که 30 ماه شبانه‌روز برای کشور تلاش کردند، آدم همین‌جور دهانش را باز کند و هر لفظ و لغتی به کار ببرد، این حرف‌ها برای کسانی به کار می‌رود که می‌دانم چه شب‌هایی تا صبح بیدار بودند و چه فراز و نشیبی بود تا یک حرف بالا و پایین شود.
جامعه‌ای که قدردان آدم‌های مخلص، پاک، زحمت‌کش، بزرگان و عالمان خود نباشد آن جامعه دچار مشکل می‌شود. چرا کفران نعمت می‌کنیم؟»
گزیده صحبت‌های رئیس ‌جمهور را در ادامه به نقل از خبرگزاری دولت بخوانید:
{با اشاره به حاشیه‌هایی ایجادشده در مورد برگزاری کنسرت‌ها در کشور} یکجا به پزشک و یکجا به هنرمند بی‌احترامی می‌شود، یکجا که کنسرتی می‌خواهد برگزار شود، مجلس قانون‌گذاری ایجاد می‌شود. ما مجلس شورای اسلامی داریم و هرکسی که صبح بیدار می‌شود و یک تریبون پیدا می‌کند نمی‌تواند قانون‌گذاری کند، و وزیر نباید نیز تبعیت کند چراکه وزیر باید تابع قانون باشد.
ازنظر من هیچ وزیری در برابر هیچ فشاری نباید کوتاه آید و عقب‌نشینی کند.اگر قرار است قانونی وضع شود باید از طریق مجلس اقدام شود و مراحل خود را در شورای نگهبان طی کند و درنهایت رئیس‌جمهور آن را ابلاغ کند تا عملی شود.
برخی می‌گویند این دولت تنها به فکر مذاکرات هسته‌ای بود؛ بله؛ به فکر مذاکرات بودیم و به آن افتخار می‌کنیم. اکنون داروی خارجی را راحت‌تر به دست می‌آورید یا سخت‌تر؟
اگر می‌شد من هم قطعنامه‌های سازمان ملل را پاره می‌کردم، اما نمی‌توان آن‌ها را پاره کرد.

10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 162
  • دیروز: 228
  • هفته: 1,352
  • ماه: 4,641
  • سال: 134,142