وعده نظارت بر فاز دوم باغ پرندگان

معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران: نظارت‌های مستمری بر فاز دوم باغ پرندگان داریم

معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه فاز دوم باغ پرندگان تهران مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت کرده است، گفت: برای تکرار نشدن مشکلات محیط زیستی که فاز اول این مجموعه داشت، نظارت‌های مستمری بر فاز دوم باغ پرندگان داریم.

مهرداد کتال محسنی ضمن بیان اینکه متأسفانه فاز اول باغ پرندگان تهران مشکلات زیست‌محیطی داشت و قاچاق پرنده در آن صورت گرفت، اظهار کرد: تخلفات صورت گرفته در این مجموعه از طریق مراجع قضائی در حال حاضر در حال پیگیری است.

وی افزود: برای آنکه مشکلات فاز اول این مجموعه در فاز دوم تکرار نشود مسئولان محیط زیست از فاز دوم باغ پرندگان تهران بازدیدهای متعددی کرده‌اند و توسعه آن زیر نظر محیط زیست است و ما بر این مرکز نظارت‌های مستمر داریم. خوشبختانه مسئولان شهرداری نیز در راستای اجرای ضوابط محیط زیستی در فاز دوم باغ پرندگان با محیط زیست همکاری می‌کنند.

معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ادامه داد: فاز دوم این مجموعه مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت کرده و قرار است با فضای استانداری که محیط زیست آن را تأیید می‌کند، توسعه مجموعه پیش رود.

کتال محسنی با بیان اینکه سیستم‌ های گندزدایی برای دفع اصولی پساب و تصفیه آن در فاز دوم باغ پرندگان نصب شده است، گفت: سایر ملاحظه زیست‌محیطی مجموعه نیز در دست تکمیل است. فاز دوم باغ پرندگان فضای مناسبی دارد و از نظر ملی پروژه بزرگی محسوب می‌شود.

به گفته معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران اگر شهرداری در چارچوبی که به آن‌ها اعلام کرده‌ایم، فعالیت کند، محیط زیست مشکلی با فاز دوم باغ پرندگان ندارد.

کتال محسنی در پایان درباره اینکه پرندگان فاز دوم باغ پرندگان قرار است از کدام نقاط به این مجموعه منتقل شوند، توضیح داد: قرار است که شهرداری با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست پرندگان فاز دوم باغ پرندگان را از مراکز مجاز استان تهران و سایر مراکزی که سازمان محیط زیست آن را تأیید می‌کند، تهیه کند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام علیرضا حسینی – شهردار منطقه ۴- قرار است که فاز دوم باغ پرندگان تهران در آستانه سال ۹۸ افتتاح شود.

پرونده قضایی «باغ پرندگان» مفتوح است

شهردار منطقه ۴ تهران با اشاره به استفاده از پرندگان قاچاق در باغ پرندگان تهران گفت: هم‌اکنون پرونده قضایی استفاده از پرندگان قاچاق در «باغ پرندگان» مفتوح است.

سید علیرضا حسینی، شهردار منطقه ۴ تهران با تاکید بر اینکه در گذشته و در مقطعی مدیران از باغ پرندگان قاچاق و بدون هماهنگی با سازمان محیط زیست استفاده کرده‌اند، اظهار کرده : این در حالیست که هم‌اکنون پرونده این موضوع در مراجع قضایی باز بوده اما در این دوره به هیچ عنوان به سراغ پرندگان قاچاق نخواهیم رفت.

شهردار منطقه ۴ درباره فرایند نگهداشت باغ پرندگان گفته بود: طی پیگیری‌هایی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم که در واقع نگهداشت دو فاز یک و دو باغ پرندگان را به یک بهره‌بردار بدهیم تا بتوانیم مدیریت یکپارچه را در این بخش انجام بدهیم.

مجموع این دو فاز در مساحتی بالغ بر ۸۶ هکتار قرار دارد ضمن اینکه برای فاز دوم باغ پرندگان رایزنی‌هایی را با سازمان محیط زیست برای استفاده از پرندگان داخلی و خارجی انجام داده‌ایم که در همین زمینه با یک شرکت داخلی به توافق رسیدیم و طی دو هفته آینده پرندگان داخلی وارد این مجموعه می‌شوند و پرندگان خارجی نیز وارد فاز دو باغ پرندگان خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 333
  • دیروز: 698
  • هفته: 5,108
  • ماه: 24,723
  • سال: 182,571