زاکانی، شهردار تهران:امین‌ترین مجموعه برای مشارکت با شهرداری، سپاه و بسیج استبه شدت معتقد به تشکیل قرارگاه در سطوح مختلف هستیم

1401/01/16

علیرضا زاکانی دیروز با سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ دیدار کرد. حسن حسن‌زاده، سال گذشته ‍در هفته بسیج به شورای شهر تهران آمده بود و از نبودن علیرضا زاکانی در جلسه انتقاد کرد. او گفته بود «خوب بود که زاکانی به عنوان بسیجی‌ترین شهردار تاریخ تهران در جلسه حضور پیدا می‌کرد.» به نظر می‌رسد که انتقاد سردار حسن زاده، تازه دیروز ۱۵ فروردین کارساز شده است. او دیروز با حضور در کنار شهردار تهران درباره اقدامات مشارکتی میان سپاه و شهرداری گفت‌‌وگو کرد. گفت‌وگویی که احتمالا به تشکیل قرارگاه‌های دیگر در شهرداری منجر می‌شود.

به گزارش روزنامه «پیام ما»، شهردار تهران در ابتدای جلسه دیروز مباحثی ‍پیرامون الگو بودن تهران مطرح کرد و گفت:مباحثی که در این جلسه ناظر به الگو بودن تهران مطرح شد برای ما بسیار مهم است و باید بیان کنم در تهران با موجودیتی مواجه هستیم که به غیر از پایتخت بودن هویت شناخته شده دیگری ندارد.
به گزارش سایت روابط‌عمومی شهرداری تهران، شهردار در جلسه دیروز از اقدامات مشارکتی شهرداری گفت، اقداماتی که منجر به تشکیل قرارگاه اجتماعی نیز شده است. قرارگاه‌هایی در سطوح مختلف از ایمنی گرفته تا سلامت. او با تاکید بر این نکته که شکل مدیریت را در شهرداری مدیریت مشارکتی قرار دادیم و به شدت معتقد به تشکیل قرارگاه در سطوح مختلف هستیم تا با هم‌نشینی موارد جدیدی خلق کنیم، بیان کرد: در مجموعه شهرداری تهران گفتمان خود را بر خدمت و پیشرفت قرار دادیم و علت آن بود که مردم طعم درست خدمت را هنوز نچشیده‌اند و مجموعه مدیریت شهری بر فرمان و جهت گیری قرار دارد که در دهه هفتاد گذاشته شده است و به همان جهت تا به امروز جلو آمده است و هرگاه چیزی به آن اضافه شد مقصودی پشت آن بود.
شهردار تهران با اشاره به اینکه رویه خدمت در شهرداری و شورا به شکلی است که شاهد تحول در تهران باشیم و به تنهایی این اقدام شدنی نیست، گفت: ما در مجموعه شهرداری تهران حیات خود را به مشارکت و پیوستگی می‌دانیم و در این زمینه اصیل‌ترین و امین‌ترین مجموعه را سپاه و بسیج می‌دانیم.
زاکانی با تاکید بر این مطلب که در شهرداری تهران به شدت نیازمند کمک دیگر بخش‌ها و دستگاه هستیم، ادامه داد: ما در شهرداری تهران سندی بالغ بر ۹۰ کلان پروژه تهیه کردیم که خود را مکلف می‌دانیم آن را پیش ببریم.
۸۲ درصد مصوبات قرارگاه اجتماعی محقق شده است
او با اشاره به تشکیل قرارگاه اجتماعی در شهر تهران بیان کرد: در قرارگاه اجتماعی که در شهر تهران تشکیل شد ۲۳۱ مورد در ۱۸ جلسه مصوب شد که ۸۲ درصد آن اجرایی شده است و لازم است بیان کنم هر آنجا که بار زمین ماند شهرداری آن را برداشت.
شهردار تهران با اشاره به تحقق اعتباری بالغ بر ۹۴ درصد در سال گذشته افزود: سال گذشته (در شش ماه فعالیت خود) بیشترین نُرم افزایش درآمد خود را ثبت کردیم و این در حالی است که آمار ثبت شده در سیستم نشان می‌دهد بیشترین توفیق در همین ۶ ماه فعالیت است البته باید به این نکته اشاره کنم که تنها در یک دوره این اتفاق افتاده بود که آن هم با قرض از بانک به این عدد رسیده بودند.
زاکانی ادامه داد: این موضوع حکایت می‌کند که هر جا اراده کار وجود داشته باشد خدا نیز این لطف را در حق مجموعه خواهد کرد، لذا در هدف گذاری انجام شده بر اساس ۹۰ کلان پروژه، بعد از عبور از دوره تثبیت وارد فاز یک ساله کوتاه مدت شده ایم که ملاک آن رضایتمندی مردم است.
او بیان کرد: در بخش بعدی وارد اقدام‌ها و فعالیت‌ها تا ۲.۵ سال می‌شویم که تحول و پیشرفت مد نظر است تا مردم ببینند در شهر چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
شهردار تهران ادامه داد: شروع امسال، شروعی است که مناطق و نواحی خود را فعال کنیم و به شکل ۳ شیفته خدمت‌گذاری کنیم و در حوزه مالی وشهرسازی تا شب فعال می‌شویم و برای مقدمات این اقدام ماه‌ها مطالعات انجام شده است و می‌خواهیم به شکل شبانه روز به مردم خدمت کنیم.
زاکانی ادامه داد: اعلام کردیم تمام بخش‌های زندگی مردم به ما ربط دارد و به تبع آن نیز معیشت مردم نیز به ما مربوط است به عنوان مثال در همین ایام در بخش میوه و تره‌بار نرخ برخی اقلام شکست.
او بیان کرد: در شهر تهران به ۲۶۳ مجموعه تره‌بار ۳۲ مجموعه اضافه شد و امسال نیز یکصد مجموعه اضافه می‌شود و سال بعد نیز یکصد مجموعه دیگر اضافه می‌شود و در مجموع شاهد ۵۰۰ مجموعه تره‌بار خواهیم بود.
شهردار تهران افزود: در شهر تهران ۳۹ فروشگاه شهروند وجود دارد که در کنار آن می‌خواهیم ۳۵۰ شهروند محله نیز راه اندازی کنیم و در بخش مسکن نیز با راه‌اندازی قرارگاه مسکن ۱۸۰ هزار واحد مسکونی هدف‌گذاری شده است.
تصمیم‌گیری در محلات توسط مجمع همان محل
زاکانی با اشاره به سراهای محله ادامه داد: ۳۵۳ سرای محله داریم که می‌خواهیم نیروهای خوبمان را سوق دهیم به سراهای محله تا در هر محله مجمعی داشته باشیم تا این مجمع برای محله خود تصمیم بگیرند.
شهردار تهران افزود: در تهران به ۷ هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم که در حال حاضر اتوبوس موجود ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه است و به لطف خدا هدف‌گذاری برای امسال در این بخش تامین ۳۳۵۰ دستگاه اتوبوس است تا شاهد یک تحول جدی در این بخش باشیم.
زاکانی ادامه داد: در بخش مترو کل ناوگان موجود ۱۵۰۰ دستگاه است و به ۲۵۰۰ دستگاه دیگر احتیاج داریم که در این مدت مقدمه ۶۳۰ دستگاه واگن تعهد دولت از سال ۹۵ و روز گذشته نیز ۱۰۵ دستگاه از محل تهاتر با نفت حل شد.

مطالب مرتبط
زیرگذر میدان آزادی طی 18 ماه به پایان می رسد شهردار کرمان گفت: تلاش می‌شود زیرگذر میدان آزادی پیش از موعد مقرر و طی ۱۸ تا ۲۰ ماه به پایان برسد. به گزارش روابط عمومی شهرداری کرمان علی بابایی با اشاره به اینکه قرارداد اجرای این پروژه ۲۴ ماهه منعقد شده است، گفت: با توجه […]
مردم در مدیریت مصرف با دولت تعامل کنند
سخنگوی دولت بار دیگر درباره معضلات مدیریتی منابع آب و کم آبی مورد پرسش قرار گرفت
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در تازه‌ترین نشست خود با خبرنگاران بار دیگر در مورد وضعیت منابع آب و بحران‌های ناشی از کمبود منابع آب مورد پرسش قرار گرفت.او در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت منابع آب و رویکرد دولت سیزدهم گفت :حل بحران کم آبی اولویت دولت است.در قانون ۱۴۰۱ در تبصره ۸ به […]
تغییر اقلیم، بحران پیش روی همه جهانیان است. اما برخی مناطق نظیر خاورمیانه آسیب‌پذیرتر هستند. خاورمیانه یکی از بزرگ‌ترین مناطق خشک و نیمه‌خشک و فوق‌خشک در جهان است. پیامدهای تغییر اقلیم نظیر خشکسالی و گرمای شدید و تغییر کیفیت هوا در اثر بیابان‌زایی و افزایش ریزگردها زندگی مردم این منطقه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. افزایش […]
فریاد ناشنیده زمین
میانگین میزان فرونشست زمین در ایران سالانه به بیش از ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد
میانگین میزان فرونشست زمین در ایران بر اساس برخی تحقیقات، سالانه به بیش از ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد؛ آماری که در واقع آژیر خطری برای حیات فلات مرکزی ایران است. فرونشست، فروچاله، تهدید منابع آب، خشکسالی و … اصطلاحاتی است که این روزها با توجه به شرایط کمبود آب کشور در بسیاری رسانه‌ها و محافل شنیده […]
دیگر مطالب شماره 2257
با درگرفتن جنگ میان روسیه و اوکراین و کاهش صادرات گندم به مصر رخ می‌دهد:امنیت غذایی پاشنه آشیل دولت السیسی
منتظر فرزندان «ایران» باشیداحتمال بارداری یوزپلنگ اسیر توران
هنوز ۱۹۳ روز از سال آبی جدید سپری نشده کشاورزان اصفهان معترضندشفاف بگویید آب نیست
حواشی ریزش کوه در نزدیکی یکی از معادن شن و ماسه در محور هراز همچنان ادامه داردبرداشت غیراصولی معادن، کوه را ویران کردعبادی، فعال محیط زیست مازندران: چه انفجار مواد منفجره باشد و چه رانش زمین، هر دو به دلیل برداشت‌های غیراصولی و بی‌رویه معادن از کوه است
نجات سرمایه‌های شبه‌جزیره آشوراده با گردشگری بی‌رویه ممکن نیست«حجت‌های تعلل» برای توسعه گردشگری آشورادهزهکشی اراضی اطراف خلیج گرگان برای توسعه کشاورزی و تاکید بر اجرای طرح گردشگری و بارگذاری جمعیت انسانی وضعیت شکننده آشوراده را از مرز بحران فراتر می‌برد

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *