مرگ کوه = مرگ ورزش

سه شنبه 15 دی 1394

هادی کاربخش- یادمه قدیم ندیما، بزرگترا می گفتن که کوه و کوهنوردی ،کم خرج ترین و آسون ترین و در عین حال بهترین ورزش برای سلامت و داشتن روحیه ای شاد و خوشحاله. طوری که میشه دوستان و فک و فامیل ، صبح یه روز تعطیل شال و کلاه کنیم و بریم به دامن طبیعت تا هم از هوای خوبش استفاده کنیم و هم روح و روانی صفا بدیم. نمونش همین کوه صاحب الزمون خودمون که تا همین چند وقت پیش صبحای جمعه با رفقای اهل دل به دیدنش میرفتیم و کلی به قول خودمون ورزش میکردیم وآخرسرهم ساعتا 10-9 میومدیم پائین ونون و پنیری و حلیمی و یا جگری به تن میزدیم ، بعدش هرکدوم سیل خونه های خودمون میشدیم وخاطره ش برامون میموند وسلامتی شما.
اما چند وقته دیدیم و شنفتیم که دوستای خوبمون توی شورا و شهرداری کرمون اومدن یه تیکه از این کوه قدیمی و تاریخی شهرمون رو به بهونه ی ساخت هتل و چیزای دیگه ،خراب کردن هرچند من کلا» با خراب کردن و ویرونی هر چیزی مخالفم ولی اینجا بحثی که پیش میاد اینه ،آیا اگه اینجا بیان هتلی درست کنن و کوهو بتراشن و زخمیش کنن آیا تموم مشکلات گردشگری ما حل و فصل میشه؟ آیا نمیشه در زمین های دیگه ای که الحمدلله تو استانمون زیادم داریم این هتل و علم کنن، حالا فرضو بر این میگیریم که اصلا» کوهی و درختی و سبزه ای ویرون نشه ،اونوخت دگه چطو میتونیم با بچه های اهل، محل صبحا جمعه ور قد این کوه بالا بریم. وقتی هتل بشه دگه ورزش کوه نوردی ما چطو میشه؟ ما کجا باید بریم یک ساعتی خوش و خرم باشیم ،نکنه میخوان مارو بفرستن ور تو خیابونا که پیاده بریم یا میخوان تو سالن وشمون کوه و صخره ی مصنوعی بسازن؟
آخه هشکی نیست به این دوستا بگه، قربونتون بشم؛ این همه جا هست چرا اونارو ول کردن و چسبیدین به ای کوه بی زبون.
مگه رهبرمون نگرونه همین زمین خواری و کوه خواری و محیط زیستمون نیستند، مگه ما چن تو کوه تاریخی تو ای دیار داریم که شمام میخواین اینوازمون بگیرن. شما خودتون خوب میدونن که جوونا و مردم این ولایت تقریبا» از کوچکترین وسیله رفاهی و سرگرمی محرومن و همین مصیبت دود و دم چطو دوروبر تمامی هم ولایتی یامون میگرده و سوا از اینکه چقد از اونا گرفتار این بلا هستن، حالا شما هم یه کاری نکنن که همین دلخوشی رو از اونا و از خودتون بگیرین و روز بروز به تعداد این معتادا اضافه تر کنن.
یادتون باشه اگه دعای خیر این جماعت پشت سرتون باشه هم تو این دنیا و هم آخرت عاقبت بخیر میشین والا شاید همین بچه ی خودتون هم تو این آدمای در کمین اعتیاد و بزهکار باشه و یهو چشم وا کنن و ببینن که واویلا.
شهرمون و طبیعتش رو ویرون نکنیم. حالا که شما دارن این همه ور آبادانی کرمون زحمت میکشن، حالا که دارن همه جا زیر گذرو رو گذرو وسط گذرو پل و غیره میسازن چرا میخواین قدمت تاریخیمون رو که تودل این کوههای چندین صد ساله و زیبا خوابیده،ازمون بگیرین.آباد بکنین ولی تورو بخدا خراب نکنن و کوه رو نتراشین چرا که:
خانمان سوز بود آتش آهی گاهی
ناله ای میشکند پشت سپاهی گاهی

دادگستریزلزلهگردشگریهتل
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک دیدگاه برای “مرگ کوه = مرگ ورزش