خبر

1394/08/30

قتل همسر برای رسیدن به خواهر زن؛
زن جوان قربانی توطئه خواهر و همسرش شد
مرد افغان زمانی که همسر 18 ساله‌ اش را سد راه ارتباط خود با خواهرزنش دید، با هم دستی وی نقشه قتل همسرش را اجرا کرد. متهمان با صحنه‌سازی قصد داشتند، مرگ زن جوان را خودکشی نشان دهند.
به نقل از جام‌ جم، بیستم آبان امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهر کرمان تماس گرفت و از خودکشی همسر 18 ساله ‌اش به نام ملکه خبر داد.
کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی با حضور در محله سر آسیاب شهر کرمان مشاهده کردند زن جوان طنابی به دور گردنش گره خورده و به نظر می رسد او خودکشی کرده است. این در حالی بود که شوهر 30 ساله وی به نام گلاب برای ادامه تحقیقات به اداره جنایی پلیس آگاهی کرمان منتقل شد.
او در اظهاراتش گفت: من برای انجام کاری از خانه خارج شده بودم. ساعاتی بعد که بازگشتم خبری از همسرم نبود. فرزندم نیز در خانه خوابیده بود. اتاق‌های خانه را که جستجو کردم در یکی از اتاق‌ها با جسد همسرم در حالی رو‌به ‌رو شدم که او با خوردن قرص و انداختن طناب به دور گردنش خودکشی کرده بود. من و همسرم با هم اختلاف نداشتیم و نمی‌دانم چرا خودکشی کرده است.
در حالی که او مدعی بود همسرش خودکشی کرده، به عنوان تنها مظنون در پرونده مرگ مشکوک این زن با دستور قضایی بازداشت شد. تحقیقات از او ادامه داشت تا این‌ که کارشناسان پزشکی قانونی نظر دادند زن جوان خودکشی نکرده بلکه بر اثر خفگی به قتل رسیده است. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان جنایی اطمینان یابند زن جوان به قتل رسیده است.
متهم به قتل در اظهاراتش به پلیس گفت: من و همسرم چهار سال قبل با هم ازدواج کردیم و ثمره زندگیمان یک فرزند سه ساله است. از مدتی پیش به خواهرزن 27 ساله ‌ام علاقمند شدم و ارتباطمان شکل گرفت. می‌خواستم با طلاق دادن همسرم با خواهر او ازدواج کنم که این کار انجام نشد. همسرم و خانواده‌اش از ارتباط میان من و خواهر زنم بی‌ خبر بودند. چون همسرم را سدی برای ادامه ارتباط و ازدواجم می‌دانستم، نقشه قتل او را طراحی کردم. بعد موضوع را به خواهرزنم اطلاع دادم که او قول داد در اجرای نقشه قتل خواهرش با من همراه شود. او شب قبل از جنایت به عنوان مهمان به خانه ‌مان آمد و شب را نزد ما ماند.
وی اضافه کرد: روز بعد ساعت 7 صبح هنگامی که همسرم مشغول تهیه صبحانه بود، تصمیم گرفتم نقشه قتل او را عملی کنم. ابتدا با او دعوا کردم و پس از بالا گرفتن درگیری‌مان به سمتش حمله ‌ور شدم. خواهرش با دیدن این صحنه، دهان همسرم را محکم گرفت و من او را خفه کردم. با اطمینان از مرگ او، طنابی آوردم و آن را به دور گردنش گره زدم تا مرگ او را خودکشی نشان دهم.
سرهنگ یدالله حسن‌ پور، رئیس پلیس آگاهی استان کرمان در این باره گفت: با اعتراف مرد همسرکش و فاش شدن راز این جنایت، خواهرزن وی نیز تحت ‌تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد. این زن جوان در بازجویی اولیه اظهارات ضد و نقیضی را بیان کرد، اما زمانی که در مواجهه حضوری با داماد خانواده قرار گرفت، به همدستی با وی در قتل خواهر 18 ساله‌ اش اعتراف کرد.

قاتل سرمایه گذار مشهورجیرفتی دستگیرشد
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان عنبرآباد از دستگیری قاتل مرحوم کرامت دهدشتی سرمایه گذار مشهورجیرفتی در شهرستان رودبارجنوب خبرداد.
به نقل از روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کرمان، یوسف سبحانی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: رسیدگی به این پرونده به جهت اینکه موجب جریحه دار شدن احساسات مردم این منطقه شده بود در دستور کار ویژه این دادستانی قرار گرفت.
وی ادامه داد:پس از 20روز تلاش شبانه روزی دستگاه قضائی وپلیس آگاهی شهرستان عنبرآباد و پس از یکسری اقدامات اطلاعاتی وتحقیقاتی پیچیده قاتل به نام (ر.خ) در محل مخفیگاهش در شهرستان رودبار جنوب شناسایی و دستگیر شد.
این مقام قضائی اعلام داشت: در این رابطه شش متهم در شهرهای مختلف دو استان کرمان وسیستان و بلوچستان دستگیر و از این تعداد 4 نفر با قرار بازداشت موقت راهی زندان شده اند. وی افزود:علت وانگیزه اصلی قتل اخاذی وسرقت اتومبیل لوکس خارجی مقتول بوده است.
شایان ذکر است مقتول درشامگاه 08/08/94توسط آدم ربایان درباغ کشاورزی خود در شهر دوساری ربوده می شود و به جهت مقاومت مقتول مورد ضرب وجرح شدید قرار گرفته که متاسفانه بر اثر شدت جراحات فوت می نماید.

مطالب مرتبط
مهم ترین اتفاق سال 94 از دید مسئولان کرمان سال 94 هم به آخر رسیده و تا چند روز دیگر سال نو می آید. به همین بهانه سوالات مشترکی را از تعدادی مسئول کرمانی پرسیدیم. سوالاتی که جنسشان با سوالاتی که در طول سال از این مسئولان پرسیدیم فرق داشت. از این مسئولان پرسیدیم که: […]
شالباف پیشکسوت کرمانی در گفت و گو با پیام ما: 76 سال کار می‌کنم؛ هنوز بیمه نیستم شالبافی یکی از صنایع دستی کرمان است. روزگاری اغلب مردم کرمان به این حرفه مشغول بوده اند و با دست های خود طرح های آسمانی را بر تن شال کرمان می نشاندند و به سراسر جهان می پراکندند […]
معاون رئیس کل دادگستری استان کرمان خبر داد رتبه اول کشوری در عملکرد اداری و قضائی دادگستری استان کرمان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کرمان، معاون رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تلاش مطلوب قضات و کارمندان اداری سخت کوش استان کرمان منجر به کسب رتبه اول کشوری در عملکرد […]
گزارش اختصاصی «پیام ما» از آب آشامیدنی آلوده ای که در بازار کرمان توزیع گسترده ای دارد «آبِ»روی دماوند میکروبی شد اگرچه بیش از یک دو هفته پیش وزارت بهداشت به دلیل آلودگی میکروبی و توزیع آب معدنی با تاریخ تولید قدیمی دستور توقف تولید و پلمب شرکت دماوند را صادر نمود اما هنوز در […]
دیگر مطالب شماره شماره 499

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *