رییس سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد 1،800،000 تبعه بی سواد در ایران

منتشر شده در صفحه کرمون | شماره 799

رییس سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد
۱،۸۰۰،۰۰۰ تبعه بی سواد در ایران

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت:در استان کرمان ۲۴ مرکز یادگیری محلی در حال ایجاد است که این مراکز براساس مصوبه دولت شکل می‌گیرد و یک واحد آموزشی است.
به گزارش ایسنا، علی باقرزاده در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان کرمان اظهار کرد:بعد از هشت سال وقفه، شورای عالی پشتیبانی سوادآموزی در کشور در دولت یازدهم احیاء و تاکنون ۶ جلسه با حضورمعاون اول رییس جمهور و وزراء برگزار شده است.
باقرزاده با اشاره به اینکه دولت در اسفندماه سال ۹۳ مصوبه‌ای داشته که در سالهای بعد از انقلاب بی نظیر بوده و در دنیا نیز کمتر کشوری دولت اینقدر با مسئله سوادآموزی درگیر شده باشد، تصریح کرد:این باور ایجاد شده که بیسوادی با بسیاری از آسیبهای اجتماعی گره جدی خورده است و اگر این مسئله حل نشود، سرمایه‌گذاری در مقابله با آسیب ها ارزش افزوده کمتری خواهد داشت.
وی بیان کرد: ناتوانی‌های ناشی از بیسوادی فقط به ناتوانی در خواندن، نوشتن و حساب کردن ختم نمی شود و شمول وسیع تری از ابعاد سواد از جمله سواد اقتصادی، سیاسی و… را در بر می گیرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ریشه کنی بیسوادی مختص آموزش و پرورش نیست، اظهار کرد:آثار بیسوادی متوجه همه هست و امروز سوادآموزی هر قابلیت، توانایی و اطلاعاتی که برای تجربه زندگی بهتر به افراد کمک می کند را شامل می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:مراکز یادگیری محلی یک تجربه موفق جهانی است و در استان کرمان ۲۴ مرکز در حال ایجاد است و این مراکز براساس مصوبه دولت شکل می گیرد و یک واحد آموزشی است.
وی با اشاره به اینکه ایران جزو کشورهایی است که بیشترین پذیرش اتباع را دارد که عمده آنها غیرقانونی هستند، افزود: در تمام دنیا سخت ترین مجازات را برای کسانی می دانند که غیرقانونی وارد آن کشور می شوند اما این تسامح درباره اتباع افغانی به خرج داده شده و از ۳ میلیون نفر اتباع خارجی که در کشور وجود دارد، به طور متوسط ۶۰ درصد آن ها بیسواد هستند.

21

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :