آیت الله هاشمی رفسنجانی: نباید به مباحث اختلاف برانگیز دامن زده شود

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 578

آیت الله هاشمی رفسنجانی:
نباید به مباحث اختلاف برانگیز دامن زده شود

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور ستایش برانگیز و مسئولانه مردم در انتخابات گفت: رقابت ها تمام شد و دوران وحدت و همکاری فرا رسیده است. به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در جلسه صبح دیروز مجمع تشخیص مصلحت نظام این مطلب را بیان کرد و افزود: احتیاج به هماهنگی مثال زدنی داریم که این انتخابات طلیعه و مقدمه آن بود؛ چون هر چه بود و هر چه شد، تمام شد و نباید به مباحث اختلاف برانگیز دامن زده شود که دوران پس از انتخابات، دوران تلاش برای ساختن کشور است. وی با بیان این که «انتخابات دیروز پدیده ی ارزشمندی در تاریخ ایران اسلامی خواهد بود» ، حضور بیش از 32 میلیون نفری و بیش از 60 درصدی را سرمایه ای ارزشمند برای نظام خواند. هاشمی گفت: برگزاری منظم و آرام انتخابات در سراسر کشور و حضور ستایش برانگیز و مسئولانه مردم در انتخابات، تأکیدی بر تداوم نقش آنان برای تقویت پایه های نظام بود و باید از این سرمایه ارزشمند در راه ساختن ایران اسلامی بهتر و بیشتر استفاده کنیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکر از همه نامزدها و حامیان آنان در سراسر کشور و همچنین همکاری مجریان و ناظران برای برگزاری بهتر انتخابات، اظهار امیدواری کرد که نتیجه انتخابات هر چه باشد، به خیر و صلاح کشور و برای ارتقاء جایگاه ایران اسلامی در منطقه و جهان و مورد رضایت نظام، مردم و رهبری باشد.
زندگی در فضای امن و آرام
حق مردم منطقه است
آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه بااشاره به اوضاع منطقه، از برقراری آتش بس در سوریه نیز ابراز رضایت کرد و گفت: باید تلاش کنیم این آتش بس تداوم داشته باشد تا به پایان جنگ برسد و کمر تروریست ها شکسته شود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز امیدواری نسبت به اینکه سال آینده، سال پایان عملیات تروریستی در منطقه باشد، گفت: زندگی در فضای امن و آرام، حق مردم منطقه است و همه خیرخواهان باید کمک کنند تا مردم منطقه به این حق خود برسند.
آیت الله واعظ طبسی
یکی از قطب های مبارزه بود
هاشمی رفسنجانی با ابراز نگرانی از وضعیت جسمانی آیت الله واعظ طبسی، به خشم و غضب رژیم پهلوی نسبت به وی و خدمات ارزنده شان در تمام سال های مبارزه و پیروزی اشاره کرد و گفت: او همیشه یکی از قطب های مبارزه و انقلاب در خراسان بزرگ بود و امیدواریم سلامتی خود را بازیابند و به مسئولان پزشکی توصیه می کنیم، برای بهبود حالشان بیشتر تلاش کنند.

6

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :