چندین احتمال برای سازمان محیط زیست و یک صندلی خالی

چهارشنبه 17 شهریور 1400

|پیام ما| گمانه‌زنی‌ها درباره انتخاب رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حالی هنوز ادامه دارد که نام‌های زیادی در میان گزینه‌های احتمالی مطرح شده و گزینه اصلی نامشخص است.
با گذشت بیش از یک ماه از روی کار آمدن دولت سیزدهم و انتخاب کابینه، نام افراد زیادی برای قرار گرفتن در سمت معاونت رئیس‌جمهوری و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست مطرح شده اما دولت هنوز به انتخاب قطعی نرسیده است.
در روزهای ابتدایی گزینه‌هایی چون اصغر محمدی فاضل مطرح بود که ریاست دانشکده محیط‌زیست و مشاور ارشد مرکز جهانی پایش در کمبریج انگلستان در رزومه بلندبالایش ثبت شده. با اینکه گفته می‌شد از او برای ریاست سازمان برنامه خواسته شده، اما خیلی زود نامش فراموش شد. همزمان از کسانی چون مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست نام برده می‌شد. همچنین نام‌های ناآشنایی چون قربان شهریاری، مدیرکل اسبق حفاظت محیط زیست گلستان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در میان بود. سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس هم از روزهای ابتدایی گزینه‌ای مطرح بود و در روزهای گذشته خبری درباره انتصاب او منتشر شد که در نهایت به تایید نرسید. در کنار گمانه‌زنی‌ها درباره او اما در برخی محافل از حمید راشدی یاد می‌شد که دکترای شیمی-بیوتکنولوژی دارد و در معاونت آموزش سازمان محیط زیست و پژوهشکده محیط زیست مشغول بوده است. نام‌های احمدعلی کیخا، معاون اسبق محیط طبیعی سازمان محیط زیست، حمید جلالوندی، مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی و حتی صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و سعید محمودی، مدیرکل فعلی محیط‌زیست تهران هم در روزهای ابتدایی عنوان شده است. در روزهای گذشته از مسعود منصور، رئیس سازمان جنگل‌ها، منابع طبیعی و آبخیزداری و همچنین احمدرضا لاهیجان‌زاده، معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست نیز یاد شده است. این فهرست از این هم بلندتر است و با این وجود دیروز از چهره کمتر شناخته‌شده‌ای مثل یوسف مرادی، از فعالان محیط زیست کهگیلویه‌وبویراحمد یاد شده است. با وجود طرح تمام این نام‌ها اما صندلی ریاست سازمان متولی نظارت بر محیط زیست کشور و معاونت رئیس‌جمهوری هنوز خالی است. این در حالی است که اعضای شبکه تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور در روزهای گذشته در گفت‌وگو با «پیام ما» این تاخیر در انتخاب رئیس سازمان را به ضرر محیط زیست دانسته و گفته بودند که با توجه به پیچیدگی و حساسیت محیط زیست باید از حاشیه و چالش دوری کرد و به انتخاب گزینه مناسب دست زد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیستریاست محیط زیستسازمان حفاظت محیط‌زیستمحیط زیست
مطالب مرتبط
باغ وحش صفا‌دشت، گمرک و سازمان دامپزشکی به خبر تلف شدن یک گور آفریقایی واکنش نشان دادندحاشیه‌های مرگ یک گورخر
مهتاب جودکیمهتاب جودکی
دیوان عدالت اداری ابطال پروانه بهره‌برداری معدن گچ کوه سفید دماوند را به دلیل تخریب محیط زیست عینا تایید کردیک رای برای نجات کوه‌سفید
فروغ فکریفروغ فکری
آمریکا و چین اعلام کردند با جدیت و فوریت با گرم شدن کره زمین برخورد می‌کنندتوافق آب‌وهوایی در میانه تنش
مجتبی پارسامجتبی پارسا

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.