وزیر کشور:برگزاری مراسم عزاداری در اماکن بسته و سرپوشیده ممنوع است.

چهارشنبه 20 مرداد 1400

وزیر کشور گفت: برگزاری مراسم عزاداری در اماکن بسته و سرپوشیده ممنوع است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما‏، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه قرارگاه ستاد ملی کرونا با اعلام این خبر افزود: گزارش‌های نامناسبی از رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی در برخی هیات‌های عزاداری رسیده است، انجام مراسم‌های عزاداری در اماکن سرپوشیده ما را دچار مشکل می‌کند.
او افزود: پیشنهاد جدید با شرایط جدید با پیشنهاد وزارت بهداشت در جلسه قرارگاه امروز مصوب شد که از امشب در اماکن سربسته مراسم عزاداری نباشد و همچنین دسته‌روی در خیابان‌ها نیز ممنوع خواهد بود.
وزیر کشور گفت: مسئولیت اجرای این مصوبه با سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت بهداشت خواهد بود.
رحمانی فضلی افزود: بعضی مجالس در خانه‌ها برگزار می‌شود که از مردم تقاضا داریم مراعات کنند که اگر هماهنگی برای همراهی نباشد نمی‌توانیم در این خصوص موفق عمل کنیم.
رحمانی فضلی گفت: تعطیلات پیشنهاد شده را که مجدد روز گذشته در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور مطرح شد در جلسه امروز بررسی کردیم که مقرر شد پیشنهادات دوستان را برای اجرایی شدن این تعطیلات حتماً باید همراه با مقدمات و تمهیدات باشد و آن مقدمات و تمهیدات را به ایشان ارائه بدهیم تا در جلسه ستاد تصمیم گیری شود.
وزیر کشور گفت: برای اینکه اطمینان بیشتری حاصل شود به عنوان کمک و تقویت نیرو‌هایی که در استان‌ها کار می‌کنند، از طرف قرارگاه یک گروهی تشکیل شد که این گروه متشکل از نماینده نیرو‌های مسلح و نماینده سازمان برنامه و بودجه، نماینده وزارت بهداشت و نماینده وزارت کشور شکل می‌گیرد و به چند استان سرکشی می‌کند و در واقع بازدید میدانی به عمل بیاورند و مشکلات و مسائلی را که مشاهده می‌کنند منعکس کنند تا ما بتوانیم آن‌ها را حل کنیم.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت منتهی به بعد از ظهر روز چهارشنبه 20 مردادماه، ۵۳۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۵ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.
همچنین در این بازه زمانی بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۸۶۵ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.
۶ هزار و ۹۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. در حال حاضر ۳۳۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت، این نهاد مجموع واکسن های تزریق شده در کشور را ۱۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۷۹۷ دُز اعلام کرد. تاکنون ۱۳ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۳۱۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۴۰۱ هزار و ۴۸۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۷۹۷ دُز رسید.

عزاداریکروناکوید19محرمویروس کرونا
مطالب مرتبط
پژوهشگران در همایش ملی «نوروز و فرهنگ شادمانی» از پیوند نوروز و شادی گفتندآیین شادی‌آفرین
نوبختی، رئیس موسسه فرهنگی اکو: عامل ماندگاری آیین نوروز شادی است زیرا انسان در تمام طول زندگی به شادی نیاز دارد بهشتی، ایران‌شناس: نوروز مظهر تام و تمام طبع شادی‌جوی ایرانی است
مرگ بر اثر کرونا به بالای ۵۰۰ نفر در روز رسیدشمار جان‌باختگان کرونا ر کورد زد
سخنگوی وزارت بهداشت: هر دو هفته یک‌بار محموله واکسن وارد کشور می‌شود. حسن روحانی رئیس‌جمهور در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا گفت: خوشحالیم در مجموع شرایط کشور ما به گونه‌ای است که می‌توانیم با کمک همدیگر جلوی موج چهارم پاندومی کرونا را بگیریم.
توصیه وزارت بهداشت به فعالان گردشگری:دندان روی جگر بگذارید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *