هفته بسیار سختی در انتظار پایتخت استسخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن ۱۷۴ بیمار کووید۱۹ در ۲۴ ساعت 16 تا 17 فروردین خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۵۰۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن ۱۷۴ بیمار کووید۱۹ در ۲۴ ساعت ۱۶ تا ۱۷ فروردین خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۵۰۶ نفر رسید. به گزارش ایسنا، ‌ دکتر سیما‌سادات لاری، همچنین گفته است که بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۴۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۶۹ نفر از آنها بستری شدند.
شیب تند افزایش ابتلا و مرگ‌ومیر به واسطه کرونا شرایط را بسیار ترسناک کرده است. هر روز از تعداد شهرهای آبی و زرد کاسته و بر تعداد شهرهای نارنجی و قرمز افزوده می‌شود. تهران که تا هفته اول سال جدید، زرد بود به شهری نارنجی تبدیل شد و دیری نپایید که شرایط قرمز کرونایی در پایتخت اعلام شد. به طوری که معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده ۱۰۳ بیمارستان تهران درگیر کرونا هستند و ناچار باید با لغو خدمات درمانی الکتیو در مراکز درمانی اصلی، ظرفیت بیشتری برای رسیدگی به بیماران کرونایی اختصاص داده شود.
از سوی دیگر، دکتر علیرضا زالی، رئیس ستاد کرونای استان تهران نیز پیشنهاد داده تهران برای یک هفته تا ۱۰ روز، تعطیل شود. او گفته که امروز شاهد وقوع یک سناریوی تلخ هستیم که نباید رخ می‌داد. با این اوصاف، آقای زالی هنوز شرایط را بدترین نمی‌داند و اعلام کرده که هفته آینده، هفته بسیار سختی برای پایتخت خواهد بود: «تجربه اخیر خوزستان که با گونه جهش‌یافته کرونا ویروس رخ داد، در تهران نیز در حال تکرار است.» به گفته علیرضا زالی، استان تهران رکورد بستری در ۱۴ ماه گذشته را شکسته است: هزار و ۱۰۰ بیمار بستری شده در یک روز. رکوردی نگران‌کننده برای روزهای آینده. رییس ستاد کرونای استان تهران همچنین گفته که در میان افرادی که در تهران جان خود را از دست داده‌اند، از کودک یک ساله تا پیرمرد ۸۵ ساله وجود دارد. در این میان، دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، در پیامی توئیتری اعلام کرده که اولین محموله واکسن کرونا شامل ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز آسترازنکا/آکسفورد از طریق کوواکس با تاخیر دو تا سه هفته‌ای به تهران رسیده است.

پایتختسخنگو سازمان غذا و داروکروناواکسن کرونا
مطالب مرتبط
اول
۱۹۰۲
ایلامکرونا
روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اعلام کردآغاز واکسیناسیون از ماه جاری
رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ما باید حداقل تا شش ماه آینده هم همین رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ادامه دهیم تا واکسن برسد و روند واکسیناسیون انجام شود. اگر ما رعایت نکنیم و وارد موج چهارم شویم یعنی باید بسیاری از کسب‌وکارها تعطیل شوند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *