هفته بسیار سختی در انتظار پایتخت استسخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن ۱۷۴ بیمار کووید۱۹ در ۲۴ ساعت 16 تا 17 فروردین خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۵۰۶ نفر رسید.

چهارشنبه 18 فروردین 1400

سخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن ۱۷۴ بیمار کووید۱۹ در ۲۴ ساعت 16 تا 17 فروردین خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۵۰۶ نفر رسید. به گزارش ایسنا، ‌ دکتر سیما‌سادات لاری، همچنین گفته است که بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۴۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۶۹ نفر از آنها بستری شدند.
شیب تند افزایش ابتلا و مرگ‌ومیر به واسطه کرونا شرایط را بسیار ترسناک کرده است. هر روز از تعداد شهرهای آبی و زرد کاسته و بر تعداد شهرهای نارنجی و قرمز افزوده می‌شود. تهران که تا هفته اول سال جدید، زرد بود به شهری نارنجی تبدیل شد و دیری نپایید که شرایط قرمز کرونایی در پایتخت اعلام شد. به طوری که معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده 103 بیمارستان تهران درگیر کرونا هستند و ناچار باید با لغو خدمات درمانی الکتیو در مراکز درمانی اصلی، ظرفیت بیشتری برای رسیدگی به بیماران کرونایی اختصاص داده شود.
از سوی دیگر، دکتر علیرضا زالی، رئیس ستاد کرونای استان تهران نیز پیشنهاد داده تهران برای یک هفته تا 10 روز، تعطیل شود. او گفته که امروز شاهد وقوع یک سناریوی تلخ هستیم که نباید رخ می‌داد. با این اوصاف، آقای زالی هنوز شرایط را بدترین نمی‌داند و اعلام کرده که هفته آینده، هفته بسیار سختی برای پایتخت خواهد بود: «تجربه اخیر خوزستان که با گونه جهش‌یافته کرونا ویروس رخ داد، در تهران نیز در حال تکرار است.» به گفته علیرضا زالی، استان تهران رکورد بستری در 14 ماه گذشته را شکسته است: هزار و 100 بیمار بستری شده در یک روز. رکوردی نگران‌کننده برای روزهای آینده. رییس ستاد کرونای استان تهران همچنین گفته که در میان افرادی که در تهران جان خود را از دست داده‌اند، از کودک یک ساله تا پیرمرد 85 ساله وجود دارد. در این میان، دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، در پیامی توئیتری اعلام کرده که اولین محموله واکسن کرونا شامل 700 هزار و 800 دز آسترازنکا/آکسفورد از طریق کوواکس با تاخیر دو تا سه هفته‌ای به تهران رسیده است.

پایتختسخنگو سازمان غذا و داروکروناواکسن کرونا
مطالب مرتبط
پیام خبر
2072
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رهبر انقلاب خواستار تعطیلی ۲ هفته‌ای شدشاید در این مرحله وابمانیم
شاید در این مرحله وابمانیم
اول
1923
روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:شرکت‌هایی واکسن پیشنهاد کردند وزارت بهداشت به‌حق نپذیرفت
زودتر از این هم می‌توانستیم واکسن وارد کنیم و واکسن‌هایی در اختیار ما بود مردم بدانند وسیله‌ای برای آزمایش واکسن نیستند
پیام خبر
1940
همه آنچه مخالفان و موافقان واکسن روسی می‌گوینداستدلال محکم مخالفان واکسن روسی
استدلال محکم مخالفان واکسن روسی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.