یوسا و والاترین هدف زندگی بیل گیتس«ماریو بارگاس یوسا» کتابی دارد به نام «چرا ادبیات» که خوب است همین جا توصیه کنم که بخرید و بخوانید. یک جایی در این کتاب، «یوسا» به نقد سخنان «بیل گیتس» در کنفرانس مطبوعاتی‌اش می‌پردازد.

یکشنبه 26 بهمن 1399

«ماریو بارگاس یوسا» کتابی دارد به نام «چرا ادبیات» که خوب است همین جا توصیه کنم که بخرید و بخوانید. یک جایی در این کتاب، «یوسا» به نقد سخنان «بیل گیتس» در کنفرانس مطبوعاتی‌اش می‌پردازد. گویا «گیتس» در آن کنفرانس اعلام کرده بود که قصد دارد پیش از مرگ، والاترین هدف زندگی‌اش را تحقق ببخشد. این هدف همانا و همانا حذف کاغذ و بعد از آن حذف کتاب است. «گیتس» استدلال می‌کرد که صفحه مانیتور کامپیوتر می‌تواند کارکردهای کاغذ را داشته باشد ضمن این‌که مزایایی هم دارد. جای کمتری می‌گیرد، کم هزینه‌تر است و حمل‌و‌نقل آن آسان‌تراست. همین‌طور امتیازات زیست محیطی هم دارد چرا که از نابودی جنگل‌ها در اثر استفاده صنعت کاغذ جلوگیری می‌کند و زندگی کلروفیل بیشتری خواهد داشت.
«یوسا» معتقد است که تاثیر دو شیوه مطالعه از روی کامپیوتر و کاغذ متفاوت است. او می‌نویسد:«من نمی‌توانم بپذیرم که عمل مطالعه بر صفحه کامپیوتر آن رویاها و لذت‌های حاصل از تمرکز ذهنی و خلوت معنوی مطالعه کتاب را ایجاد می‌کند.»

کتابیادداشت
مطالب مرتبط
یادداشت مرتضی پورمیرزاییطرح زنده‌گیری یوزپلنگ نر از طبیعت و تکثیر یوزها در اسارت دو سال گذشته و در جلساتی که سازمان محیط زیست با فعالان و کارشناسان حوزه برگزار کرد مطرح شد. در این جلسات کارشناسان داخلی و خارجی حضور داشتند و این طرح بدون مشورت آن‌ها انجام نشده است.
یادداشت مهدی زارعمهدی زارعکشور ما در جست‌وجوی تاب‌آوری اقلیمی است. حداقل چنین باید باشد. تغییرات آب و هوایی در نتیجه اثرهای سامانه‌های آب و هوایی، با ویژگی‌های سینوپتیکی مختلف رخ داده است.
یادداشت مهدی زارعمهدی زارعسی‌سخت ۸۰۰۰ هزار نفر و شهرستان دنا ۴۵ هزار نفر است. پهنه زلزله زده بخشی از شهرستان سمیرم و شهرستان بویراحمد را نیز شامل می‌شود.
یادداشت مهدی زارعمهدی زارعلرزه‌خیزی با میزان تغییر شکل زمین ساختی و البته بارندگی در مناطق حاره و به میزان سالانه ۳۰ تا ۳۰۰ سانتی‌متر در منطقه مورد نظر، حدود ده برابر بارش سالانه در بیشتر نواحی ایران رابطه نشان می‌دهد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *