عبدالرضا عابدیان

عبدالرضا عابدیان

نویسنده

فهرست مطالب
‌‌اداره امور جهانگردی در سال ۱۳۱۴ برای اولین بار تاسیس شد و کارش چاپ نشریاتی به صورت کتابچه‌های کوچک راهنما، برای راهنمایی توریست‌ها و معرفی ایران از نظر جغرافیایی، سیاسی و اجتماعی بود.
عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیان
یادداشت عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیانمواجهه با سکوت نام کتابی است که علیرضا امیر حاجبی ترجمه کرده و نشر اتفاق آن را منتشر کرده است.
یادداشت عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیاندر نوشته قبل در معرفی کتاب «مواجهه با سکوت» تا اندازه‌ای به نحوه نگرش تاکه میتسو آهنگساز ژاپنی پرداخته شد. تا که میتسو پیش‌بینی می‌کند که با پیشرفت علوم ارتباطی مبادلات وسیع و روبه گسترش فرهنگی در پیش است.
یادداشت
معرفی کتاب /قسمت اولمواجهه با سکوت
عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیانکتاب مواجهه با سکوت ترجمه‌ای است که علیرضا امیر حاجبی از گزیده مقالات «تورو تاکه میتسو» اهنگساز ژاپنی انجام داده و نشر اتفاق آن را منتشر کرده است. حاجبی در مقدمه نوشته است تاکه میتسو هنرمندی است که چشمی به دیروز و نگاهی به آینده داشت.
آخر
۱۹۵۳
کتابیادداشت
یادداشت عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیان«ماریو بارگاس یوسا» کتابی دارد به نام «چرا ادبیات» که خوب است همین جا توصیه کنم که بخرید و بخوانید. یک جایی در این کتاب، «یوسا» به نقد سخنان «بیل گیتس» در کنفرانس مطبوعاتی‌اش می‌پردازد.
آخر
۱۹۴۹
کتابیادداشت
یادداشت عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیانهمین دیروز بود انگار. کودکی چه نزدیک است هنوز به ما. سال‌ها نو می‌شوند و وزن چیزها مدام در تغییرند. دیروز «هانسل» و «گرتل» می‌خواندیم و در کلاس‌ها می‌نشستیم. در کودکی دختر و پسر بودنمان مهم نبود.
آخر
۱۹۴۵
کتابیادداشت
یادداشت عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیانروز چهاردهم بهمن ۱۳۲۰ حزبی به نام رستاخیز در آمل مرام‌نامه خود را منتشر کرد. در مرام‌نامه این حزب، به مواردی چون تقویت وحدت ملی، ترویج عقاید دینی و اخلاقی، تامین رفاه، ایجاد غرور ملی، توسعه‌ بهداشت و... بر می‌خوریم.
آخر
۱۹۴۱
تاریخیادداشت
یادداشت عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیانتصویر نامه وزارت دارایی به تاریخ نهم بهمن ۱۳۲۰ را می‌بینید که در آن آیین‌نامه آموزش سالمندان آمده است. جدای از این‌که هشتاد سال پیش دولت به ضرورت آموزش حتی به سالمندان برای با سواد شدن پی برد.
یادداشت عبدالرضا عابدیانعبدالرضا عابدیانخلاصه کتاب واقعیت را در پادکست بی پلاس علی بندری گوش دادم.آدرس این پادکست را در قسمت اخر این نوشته می گذارم.بلافاصله چون کرونا آغاز شده بود ، کتاب را اینترنتی خریدم.چاپ دوازدهم نشر نوین و ترجمه ای از بهار رحمتی بود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *