استاندار کرمان در نشست شورای دانشگاه باهنر:نمایندگانی توسعه گرا و همزبان با دولت انتخاب کنیم

1394/10/21

نشست شورای دانشگاه باهنر با استاندار کرمان روز گذشته با حضور استاندار، معاون سیاسی، امنیتی استاندار و معاون عمرانی استاندار در محل دانشگاه باهنر برگزار شد. استاندار کرمان در این نشست با اشاره به اینکه بخش عمده ای از مشکلات مطرح شده از سوی اساتید و مسئولین دانشگاه به راحتی قابل حل می باشد، گفت: بخش عمده ای از این مشکلات به دلیل عدم ارتباط دانشگاه با دولت در کرمان بوجود آمده است. علیرضا رزم حسینی اظهار داشت: طی دو سال گذشته بسیاری از مشکلات معدن را حل کردیم، از جمله معدن خمرود که بعد از 30 سال اجرائی شد و امیدواریم سال آینده این معدن با تولید 700 تن زغالسنگ جدید به بهره برداری برسد. وی با اشاره به اینکه توانستیم معدن تیتان که 40 سال مورد بحث بود را در دولت یازدهم تعیین تکلیف کنیم افزود: اگر به میدان کرومیت اسفندقه مراجعه کنید می بینید که در هر پهنه ای عده ای چنگ زده اند و بخش‌هایی از این معادن را به بخش خصوصی واگذار کردیم. استاندار کرمان عنوان کرد: استان کرمان در حوزه معدن قطب معدنی کشور است و یکی از کارهای اساسی که در بحث معدن انجام داده ایم این است که توانستیم از 40 سال قبل اکتشافات را به 23 درصد افزایش دهیم و تاکنون 1500 پهنه آزاد و به بخش خصوصی واگذار شده است. وی افزود: دغدغه ی همه مدیران ما عمران و آبادانی استان کرمان است و ما وظیفه داریم استان کرمان را بسازیم. رزم حسینی اظهار داشت: باید برای دانشگاه موقوفاتی ساخته شود تا برای دانشگاه درآمدزایی ایجاد شود زیرا نمی توان از بودجه های دولتی انتظار داشته باشیم. استاندار کرمان با اشاره به مشکل بنیاد مستضعفان با دانشگاه شهید باهنر کرمان در بحث تملک دانشکده فنی تصریح کرد: مشکل دانشکده فنی به راحتی از طریق تهاتر قابل حل می باشد. وی با اشاره به اینکه باید مطالبه گر باشیم افزود: باید کارها را به صورت شبانه روزی پیگیری کرد و بنده برخی از پروژه ها را شبانه روزی پیگیری می کنم و متاسفانه سیستم بروکراسی ما جهان سومی و فرسوده است .
رزم حسینی با اشاره به اینکه میدان مشتاقیه بهترین میدان جنوبشرق خواهد شد، تصریح کرد: عده ای حسادت می کنند و بخل دارند و منافع شان در خطر است اما ما باید کار خودمان را انجام دهیم . استاندار کرمان گفت: طرح همیاران آب را با ظرفیت خود استان کرمان اجرایی کردیم و از کارشناسان و اساتید دانشگاه باهنر استفاده کردیم. وی با اشاره به اینکه حاشیه نشینی یکی از موارد بحرانی استان کرمان و کشور است، گفت: مشکل حاشیه نشینی باید توسط مسئولین حل شود. دولت 450 هزار میلیار تومان پروژه نا تمام دارد و در حالی که بودجه عمرانی کشور سالانه 30 هزار میلیارد تومان است و با اقتصاد نفتی نمی‌توان منتظر حل مشکلات توسط حکومت مرکزی بود. رزم حسینی با اشاره به اینکه زمانی مشکلات ما به وجود آمد که برنامه پنجم توسعه را اجرا نکرده و گفتند که این برنامه غربی است، افزود: به سند چشم انداز بی‌محلی کرده و با تصمیمات عجولانه و سیاسی کاری کشور را به وضعیت بحرانی امروز رساندیم. اگر تیم مذاکره کننده ما نبود باید امروز از داعش در تهران پذیرایی می کردیم.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت : انتظار ما این است که در متن حضور پیدا کنید، انتخابات در سرنوشت کشور تاثیرگذار است، به ویژه انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی زیرا در دو سال گذشته تاثیر نمایندگان مجلس را دیده‌ام و معتقدم در شرایط کنونی نماینده عافیت طلب و راحت طلب نمی‌خواهیم. استاندار کرمان افزود: ما نمایندگانی را می خواهیم که درد را احساس کنند و باید نمایندگان موثر، وفادار به دولت، همزبان با دولت و توسعه گرا را انتخاب کنیم.
نباید شان دانشگاه را با ادارات
دیگر همسان بدانیم
در ادامه این نشست رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه 14 هزار و 420 دانشجو در 82 رشته کارشناسی، 141 رشته کارشناسی ارشد و 83 رشته دکترا در دانشگاه باهنر تحصیل می‌کنند، گفت: 57 درصد از دانشجویان دانشگاه شهید باهنر در مقطع کارشناسی دختر و 43 درصد پسر هستند و 59 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز دختر و 41 درصد پسر هستند. محمدعلی طاهر با تاکید براینکه دانشگاه باهنر با حضور 90 نفر کار خود را آغاز کرده است، افزود: دانشگاه باهنر دارای 11 دانشکده، یک موسسه آموزش عالی، شش پژوهشکده و دو مرکز پژوهشی و 645 نفر هیئت علمی در دانشگاه شهید باهنر کرمان در 306 رشته و گرایش تحصیلی است.
وی با اشاره به اینکه پردیس دانشگاهی دانشگاه شهید باهنر از سال 90 مجوز دریافت کرده و نخستین پذیرش را از سال 91 داشته است، یادآور شد: فضای کتابخانه دانشگاه شهید باهنر محدود است و نیاز به توسعه این فضا داریم تا بتواند خدمات بیشتر و بهتری را به دانشجویان ارائه دهد. رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان، فرسودگی فضاهای دانشگاه را یکی از مشکلات وجود دانست و گفت: بسیاری از تاسیسات دانشگاه نیاز به تعوض دارند که برای تعویض تاسیسات پردیزه هزینه برآورد شده مبلغ 26 میلیارد تومان می باشد. طاهر گفت: نیاز است که شان و احترام دانشگاه و اعضای هیئت علمی حفظ شود و نباید شان دانشگاه را با برخی از ادارات دیگر همسان بدانیم؛ بعضی از اعضی هیئت علمی ما در دنیا مطرح هستند.
طاهر با تاکید براینکه سال گذشته حدود 3 میلیارد تومان برای تعمیر خوابگاه های دانشگاه هزینه شده است، خاطر نشان کرد: برای رساندن وسائل و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه برآورد هزینه 50 میلیارد تومانی شده و کمبود فضاهای آموزشی و پژوهشی از دیگر مشکلات دانشگاه شهید باهنر کرمان است.

مطالب مرتبط
گفت و گوی پیام ما با مجری رادیو و نخستین گوینده بومی تلویزیون کرمان؛ این جا کرمان است رادیو ایران «محمد حسن یزدی‌زاد» متولد 1328 است. وی در سن 18 سالگی به عنوان مترجم به خدمت شرکت مس سرچشمه در می آید؛ اما پس از فسخ قرارداد پیمان کار ایرانی با طرف آمریکایی در سال […]
پیدایش تمدن جیرفت افق روشنی را در خصوص باستان‌شناسی دنیا رقم زده است دکتر «فرانسوا دسه» که به منظور برگزاری کارگاه تخصصی باستان شناسی تمدن جیرفت به این شهرستان سفر کرده بود افزود: پیدایش تمدن جیرفت و آثار مکشوفه آن باعث بوجود آمدن فرضیه‌های نوینی در حوزه باستان شناسی و تمدنی جهان شده است.این استاد […]
حفاظت از کویر نخستین رسالت راهنمایان طبیعت گردی است مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: حفاظت از کویر لوت، نخستین رسالت راهنمایان طبیعت گردی است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، محمود وفایی در جمع نخستین دانش آموختگان دوره راهنمایان طبیعت گردی استان […]
بانوی کرمانی پرچم‌دار ریو 2016 زهرا نعمتی، این تیرانداز با ارزش کشورمان در اردیبهشت سال ۱۳۶۴ در کرمان پای به جهان گشود و از دوران کودکی به تیراندازی دلبستگی داشت. وی در سال ۱۳۸۳ در یک تصادف رانندگی توانایی راه رفتن خود را از دست داد و به چرخ معلولین وابسته شد. این خانم هنرمند […]
دیگر مطالب شماره 538

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *