پروژه‌ها را با دست خالی انجام دادیم

1394/10/20

پروژه‌ها را با
دست خالی انجام دادیم
همایش بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان در سال 94 روز گذشته در محل اتاق بازرگانی با حضور استاندار کرمان، معاون سازمان توسعه تجارت ایران و جمعی از مسئولین برگزار شد.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کرمان ظرفیت‌ صادرات در حوزه‌های مختلف را دارد گفت: آمار صادراتی که امروز اعلام شد تنها آمار صادرات از گمرک استان کرمان است اما متاسفانه بسیاری از صادرات استان از گمرک های دیگر مانند بندرعباس صورت می گیرد و برآورد ما حدود چهار میلیارد دلار صادرات محصولات استان کرمان است.
علیرضا رزم حسینی اظهار داشت: همه می پرسند که برجام چه شد، اما کسی نمی پرسد اگر برجام نبود چه می شد. دولت یازدهم نمی خواهد سیاهنمایی کند، دولت تدبیر و امید تاکنون خدمات درخشانی را به مردم ارائه کرده است، آیندگان قضاوت خواهند کرد که ما از چه جنگ قطعی فرار کردیم.
استاندار کرمان گفت: این دولت بر اساس تعهدی که به ملت و مقام معظم رهبری دارد و در مسیری که بر پایه منویات رهبری در حال انجام است به حول و قوه الهی با همراهی شما این مسیر را دنبال خواهد کرد تا کشور آینده درخشانی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: چرا تا دو سال قبل کمپین تشکیل ندادند که زمین‌خواری، حاشیه‌نشینی و حضور افراد معتاد در خرابه‌ها را مطرح کنند. استاندار کرمان با اشاره به اینکه ما تمامی پروژه ها را با دست خالی انجام داده ایم، گفت: ما تمامی پروژه هایی که در شهر و استان کرمان در حال اجراست را با نفت بشکه ای 25 دلار و نه دوران فراوانی و نفت بشکه ای 140 دلار اجرا می کنیم.
رزم حسینی در ادامه گفت: تعیین سرنوشت این کشور با انتخابات است، در نتیجه ما باید نمایندگان دلسوز و نه عافیت طلب را انتخاب کنیم. باید نمایندگانی را انتخاب کنیم که هویت داشته و مطالبه گر باشند و با دولت در توسعه استان و کشور همراهی کنند.
استاندار کرمان گفت:در حوزه آب 20 سال می خواستند برای آب شهر کرمان تصمیم گیری کنند ولی نتوانستند اما در این دولت تصمیم گیری شد و در مسیر اجرا قرار گرفت.
معاون سازمان توسعه تجارت ایران:
به صادرات به دید تخصصی نگاه کنیم
معاون سازمان توسعه تجارت ایران در این همایش با اشاره به اینکه برداشتن تحریم‌ها خبر بسیار خوشی است، گفت: تحریم‌ها تنها وزنه‌ای بر پای صادرکننده و دیواری در مسیر رقابت بودند. ازاین رو ما هنوز باید با نام‌ها و برندهای قدرتمند رقابت کنیم.
محمدرضا مودودی افزود: از سال 2009 تاکنون با موج رکود در دنیا مواجه شدیم، تا قبل از آن به ازای هر کالای تولیدی دو برابر بازار داشتیم و از 2011 تاکنون به ازای هر کالا تنها یک بازار وجود دارد. وی گفت: در شش ماه اخیر موج عظیمی از هیات‌های تجاری به سوی ایران آمده‌‌اند واما در همین شش ماه بار منفی ایران هراسی بسیار کاهش یافت. معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: ما به صادرات به دید تخصصی نگاه نمی‌کنیم، شرکت‌های بزرگی نداریم که به صورت تخصصی صادرات کنند و مگابرندهایی نداریم که از جایگاه خود به نفع صادرات بهره ببرند. مودودی تصریح کرد: ما در بخش صادرات جوان هستیم و اگر نتوانیم شرکت‌های بزرگ و قوی در امر صادرات خلق کنیم قطعا سهم خود را در بازار از دست خواهیم داد و عدم وجود چنین شرکت‌های بزرگی باعث شده که ما در کالاهای خود با خود رقابت کنیم که این امر بسیار فرسوده کننده است.
وی اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت مصوبه گرفته که 200 میلیارد تومان به عنوان کمک سود و ارائه تسهیلات در اختیار صادرکننده قرار دهد و در بخش نرم‌افزارها نیز 50 میلیارد تومان دریافت داشتیم.
رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خبرداد: برداشته شدن تحریم های بانکی حداکثر تا دو هفته آینده
رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در این همایش گفت: هر سرمایه‌گذاری که بخواهد جهت سرمایه‌گذاری در کشور حضور پیدا کند، اولین نگاه مورد توجه، وضعیت روانی و آرامش حاکم بر جامعه است.
محسن جلال پور در باره وضعیت امروز تحریم‌ها و همچنین اجرایی شدن برجام گفت: در 3 ماه گذشته مجموعه‌ای در کشور به طور شبانه‌روزی مشغول تحلیل برروی راهنماهای فارسی برجام در بعد اقتصادی بودند که در این راستا اتاق بازرگانی ایران نیز مسئولیت خطیری داشت که طی هفته‌های گذشته به تدوین آیین نامه اجرایی برجام پرداخت.
وی گفت: حداکثر تا دو هفته آینده تمام تحریم‌های بانکی از روی نظام جمهوری اسلامی ایران و بانک‌های کشور برداشته‌می‌شود و گشایش اعتبار و همه نقل و انتقالات ارزی در آینده نزدیک برای فعالان اقتصادی به حالت عادی و قبل از تحریم‌های دهه گذشته برمی‌گردد.
رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: کشوری که حدود 78 میلیون نفر جمعیت، بیش از چهار و نیم میلیون نفر حقوق بگیر تقریبا پنج برابر نرم منطقه ای و حدود سه میلیون مستمری بگیر و بازنشسته دارد و بودجه ای که بیش از 70 درصد آن از منابع نفتی تامین می شده اداره کردنش به صورت معمولی پرداخت حقوق و یارانه تقریبا غیر ممکن است.
جلال پور اظهار داشت: اینکه ما بالای 500 هزار میلیارد تومان بدهی را بر گردن دولتی می بینیم که در روزمرگی و هزینه روزانه خودش درگیر است توقع این را داشته باشیم که اشتغال بیش از پنج میلیون بیکاری که عمده آنها تحصیلات دانشگاهی دارند را بتواند ساماندهی کند انتظاری دور از واقعیت است که بتواند عملی شود.
وی تصریح کرد: در این فضا باید ایجاد یک امنیت روانی برای حضور سرمایه‌گذار فراهم شود و این مساله با کمک آحاد مردم، مقامات، مراجع عظام و… بدست می‌آید توقع نیز ین است که آرامش در فضای سرمایه‌گذاری ایجاد شود و اینکه به هر دلیلی این فضا را مخدوش کنیم گناهی نابخشودنی است.
وی گفت: آنچه در سال آتی اولویت اول است قیمت و کیفیت قابل رقابت در تولیدات است و در فضای تعامل با دنیا اولویت اصلی ما رفع موانع مزاحم که در طول سال های گذشته بوجود آمده و وظیفه دولتمردان ماست.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:
در 9 ماهه‌ سال‌جاری 800 میلیون دلار
صادرات داشته‌ایم
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این همایش گفت: در سال 93، رشد صادرات ما به میزان 20 درصد بوده است و برای پنج سال آینده نیز رشد سالانه‌ هشت درصد پیش‌بینی شده است.
محمود سلطانی زاده افزود: در 9 ماهه‌ سال‌جاری هم 800 میلیون دلار صادرات داشته‌ایم و تا پایان سال به رقمی بیش از سال گذشته خواهیم رسید.
وی با اشاره به اینکه دانش صادراتی ما در حد و اندازه کامل نیست گفت: با استفاده از دانش‌هایی که به وسیله مربیان داخلی و خارجی داریم، باید به بخش صادرکننده کمک کنیم.
سلطانی‌زاده اظهار داشت: صادرکنندگان باید به اهمیت استفاده از شبکه‌های مجازی و تجارت الکترونیک پی ببرند و استفاده کنند.
در پایان این مراسم از 13 صادر کننده برتر تجلیل شد که اسامی در زیر آمده است:
1- علی پورجعفری مدیرعامل شرکت ایلیا گستر سیرجان
2- زهره مرادی مدیرعامل شرکت گسترش بازرگانی کرمان
3- سید ضیاء حسینی مدیرعامل شرکت راشا پسته سیرجان
4- سیدآرش علوی مدیرعامل شرکت پارسان دی سمبل
5- محمدربانی مدیرعامل شرکت سیمان ممتازان
6- سیدمحمد حسینی نژاد یزدی پور مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک فخار رفسنجان
7- سیدرضا حسینی نژاد یزدی پور مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک برلیان رفسنجان
8- فروزان طیبی مدیرعامل شرکت روغن موتور پردیس
9- سیدمنصور عمرانی مدیرعامل شرکت شیمیایی خوش چسب
10- مرتضی تاج الدینی مدیرعامل شرکت نشاط آفرینان کویر
11- محمد محققی مدیرعامل شرکت فرومولیبدن کویر رفسنجان
12- محمدعلی نژاد‌محمودی مدیرعامل محترم شرکت رباط مولیبدن
13- مهدی پاکدل مدیرعامل شرکت شیر پگاه کرمان

مطالب مرتبط
در پی مسمومیت 76 دانش آموز زرندی / توزیع غذای گرم در مدارس زرند ممنوع شد اواخر هفته گذشته خبری مبنی بر مسمومیت 76 دانش آموز زرندی در رسانه ها منتشر شد. 40 نفر از این دانش آموزان مدرسه فرهنگیان مسموم و در بیمارستان بستری شدند. در پی این مسمویمت و بستری شدن تعدادی از […]
چک‌های برگشتی معلق ماند نزدیک به یکسالی که از آغاز اجرای طرح چکاوک در شبکه بانکی گذشته، بانک مرکزی هیچ آماری در رابطه با میزان چک‌های برگشتی اعلام نکرده است. به گزارش ایسنا، آخرین گزارش بانک مرکزی از تغییر شاخص های اقتصادی در حالی منتشر شد که به روال حدود یکسال گذشته جای آمارهای مربوط […]
معرفی برگزیدگان جشنواره کتاب مجازی نخستین جشنواره کتاب مجازی همزمان با آخرین روز از هفته کتاب برگزیدگان خود را معرفی کرد. در مراسم پایانی این جشنواره که اول آذر در تالار شهناز خانه هنرمندان برگزار شد، در بخش شبکه‌های اجتماعی چیستا یثربی به خاطر راه‌اندازی کانال تلگرام به عنوان برگزیده و حامد معتمدی به دلیل […]
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: رشد اقتصادی کرمان در برنامه ششم توسعه باید به 8.5 درصد برسد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: در برنامه ششم توسعه طی پنج سال رشد اقتصادی استان کرمان باید به هشت و نیم درصد برسد. به گزارش ایرنا جعفر رودری در نشست بررسی سند […]
دیگر مطالب شماره 537

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *