میزبان نمایشگاه کتابت قرآن بر روی لوح های سنگی

دوشنبه 14 دی 1394

گل گهر میزبان نمایشگاه کتابت قران بر روی لوح های سنگی اثار استاد سید حسین پوررضوی کاتب یزدی قران کریم بود. در این نمایشگاه که با حضور حجت الاسلام سید محمود حسینی امام جمعه شهرستان ،اسحاقی ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن اسدی نائب رییس شورای شهر، مهندس رحیمی پور قایم مقام گل گهر ، مهندس عتیقی مدیر مجتمع و جمعی از مدیران و کارکنان شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در محل سایت اداری شرکت افتتاح شد اخرین اثار کتابت قران این هنرمند کشوری در معرض دید کارکنان و علاقمندان در مجموعه گل گهر قرار گرفت. این اثار که باچشم غیر مسلح و بصورت ریز نویس نگارش شده اند مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفتند. گفتنی است این هنرمند که خوشنویسی، ریزنویسی، شعرنویسی و تزیین روی انواع سنگ و برگ درختان از جمله هنرهای اوست، در سال 1388 ریزنویسی قرآن و کتابت آیات وحی را با چشم غیرمسلح روی انواع سنگ آغاز کرده و برای نخستین بار در ایران این هنر قرآنی و ارزشمند را نهادینه کرد. این نمایشگاه همچنین در روزهای ١٣ و ١۴ دی ماه در محل فرهنگسرای سیرجان ویژه بازدید عموم شهروندان دایر خواهد بود.

موفقیت گل گهر در جشنواره بین المللی روابط عمومی
دوازدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران و سیزدهمین جشنواره روابط عمومی های برتر کشور صبح دیروز ششم دی ماه در سالن کنفرانس هتل المپیک در تهران برگزار شد. در این مراسم که با پیام دکتر جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور دکتر حسام الدین اشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور ، حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید کشور و دکتر مظاهری مشاور عالی وزیر ارشاد برگزار شد بیش از یکصد نَفَر از مدیران و فعالین روابط عمومی کشور و جمع زیادی از مسئولین و مدیران روابط عمومی ادارات شرکت ها و نهادها حضور داشتند. در این نشست که از ان بعنوان معتبرترین گردهمایی فعالین و متخصصین روابط عمومی کشور یاد میشود هیت داوران با أکثریت آراء شرکت معدنی و صنعتی گل گهر را به پاس خدمات و فعالیت های مثمر ثمر حائز رتبه برتر شناخت و با اهدا تندیس طلایی روابط عمومی از خدمات مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و روابط عمومی این شرکت در حوزه انجام مسئولیت اجتماعی تقدیر کرد.

اولین کارخانه تولید گاز اکسیژن و نیتروژن جنوب استان کرمان در آستانه بهره برداری
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان: اولین کارخانه تولید گاز اکسیژن و نیتروژن جنوب استان کرمان با اختصاص 2100 میلیون ریال تسهیلات، آماده بهره برداری است. به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان، رئیس این سازمان خبر داد: اولین کارخانه تولید گاز اکسیژن و نیتروژن جنوب استان کرمان در شهرستان جیرفت آماده بهره برداری می باشد. محمود اسکندری نسب در این خصوص گفت: با توجه به اولویت نیاز منطقه به این محصول، این کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر 10 میلیارد ریال آماده بهره برداری می باشد. وی همچنین اظهار کرد: ظرفیت تولید این کارخانه 2.200.000 مترمکعب گاز اکسیژن و نیتروژن در سال می باشد. دکتر اسکندری نسب اضافه کرد: در راستای کمک به راه اندازی هرچه سریعتر این کارخانه، به همت اداره طرح و برنامه سازمان 2100 میلیون ریال تسهیلات از محل وجوه اداره شده بانک صنعت و معدن و همچنین معادل 10 درصد تسهیلات به عنوان یارانه مصوب و پرداخت شده است.

جزئیات طرح توسعه پروازها و فرودگاه بین المللی کرمان
مدیر کل فرودگاه های استان روز گذشته در پاسخ به جزئیات وطرح های جدید پروازی در فرودگاه بین المللی کرمان گفت : در حال حاضر از فرودگاه بین‌المللی کرمان به ۷ مقصد داخلی تهران، تبریز، اهواز، شیراز، اصفهان، مشهد، کیش و دو مقصد خارجی عتبات و دبی پرواز صورت می‌گیرد گفت: به طور میانگین روزانه ۸ نشست و برخاست از این فرودگاه انجام می‌شود. مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان با بیان اینکه پروازهای کرمان-ساری نیز از این فرودگاه برقرار بود اما از حدود دو ماه پیش به دلیل کمبود مسافر کنسل شد افزود: فرودگاه بین‌المللی کرمان ظرفیت‌های زیادی برای برقراری پروازهای خارجی از جمله ترکیه دارد که در این زمینه با شرکت هواپیمایی ترکیش در سال گذشته مذاکراتی انجام شد اما این شرکت هواپیمایی هنوز آمادگی خود را برای برقراری این مسیر پروازی اعلام نکرده است. وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز بیشتر به دنبال افزایش تعداد پروازهای موجود هستیم.

امام جمعهجیرفتزلزلهسیرجانکرمانهتل
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.