در جلسه شب گذشته شورای شهر کرمان مقرر شد نام‌گذاری یک خیابان در کرمان به نام شیخ نمر

دوشنبه 14 دی 1394

جلسه شورای شهر کرمان به روال گذشته، شامگاه یکشنبه برگزار شد. در جلسه شب گذشته شورای شهر کرمان اعدام شیخ نمر توسط آل سعود را محکوم کرد. در این جلسه همچنین قرار شد یکی از خیابان های شهر کرمان به نام شیخ نمر نام گذاری شود.
در جلسه شب گذشته هم تعدادی از مخالفان ساخت هتل در کوه های صاحب الزمان (عج) کرمان به محل شورای شهر آمدند و از اعضای شورای شهر کرمان خواستند که جلوی این پروژه گرفته شود. یاسین پنجعلی زاده و رویا دیوان بیگی با معترضان صحبت کردند و به معترضان گفتند: نامه ای به کمیسیون مربوطه بنویسید. مشرفی رئیس شورای شهر کرمان هم در جلسه شورای شهر گفت: عده ای که مخالف احداث هتل هستند بحث خود را مطرح کنند. نظرات برای ما مهم است اما استدعا داریم از تکرار این مسئله تا زمانی که بررسی می شود خودداری کنند.ما نباید مسایل معمولی شهری را به مسایل سیاسی تبدیل کنیم. وی افزود: مسایل را باید در جوی آرام حل کنیم. شورا در خدمت مردم است و باید مسایل را به نحو احسن حل کنیم.
در این جلسه همچنین مقرر شد حجت الاسلام ربانی به عنوان سخنگوی شورای شهر کرمان در نشستی خبری پاسخگوی ابهامات و سوالات مردم و رسانه ها در ارتباط با پروژه هتل بام باشد.
بابایی در این جلسه گفت: جلسه ای با برخی از منتقدین از جمله شجاعی، کمال الدینی و هرندی تشکیل دادیم و در این جلسه طبق گفتگویی که شد تا حدودی منتقدین توجیه شدند و باید گفت که جاده ی دسترسی مربوط به امروز نیست و بحث جاده دسترسی مصوبه سال گذشته شورا شهر می باشد. در صورت اجرای پروژه باید پیوست فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی صورت گیرد.
مشرفی گفت: دغدغه بسیاری از مردم این است که فکر می کنند قرار است در بالای کوه ساختمان 8 طبقه احداث شود در صورتی که اینگونه نیست و در مورد نحوه ساخت، نما و طبقات ساختمان هنوز تصمیمی گرفته نشده است.
تعدادی از اعضای شورا از جمله سعید گیلانی، مهنوش مومنی، ماه بانو معصوم زاده و صدیقه زاهدی مخالفت خود را با قسمت هایی از پروژه اعلام کردند که در این جلسه مصوب شد، جلسه ای در خصوص پروژه ساخت هتل برگزار شود.
بعد از اعلام مخالفت از سوی اعضا یاسین پنجعلی زاده گفت: اگر قرار به صحبت در خصوص پروژه بام کرمان است بهتر می دانم که در جلسه علنی این صحبت ها نشود زیرا به نظر من این اتفاق موجب استفاده سیاسی و تبلیغاتی برای انتخابات شده است.
پس از اختلاف نظرهایی که در شورا بوجود آمد زهرا لری رو به اعضای شورا گفت: متاسفانه هر چه پیش می رویم بجای اینکه شورای پیشرفته تر و کاملتری داشته باشیم، به سمتی بر می گردیم که دوره ی اول شورا بوده ایم.مهم این است که حرمت شورا حفظ شود و من مجبور نباشم به دلیل برگزار نشدن جلسات غیر علنی این حرف ها را در جلسات علنی بزنم. برای من خیلی سنگین است که می گویند برای شورا جلسات آموزشی بگذارید.
وی افزود: اگر مخالفت هایی در زمینه ساخت هتل وجود دارد باید با توجه به مسایل زیست محیطی و میراث فرهنگی مشکلات را حل کنیم.
مشرفی در ادامه با خنده گفت: اولین باری است که از بالا به میدان آزادی نگاه می کنم، می بینم که کار انجام می شود.
فرقانی هم گفت: میدان آزادی پیشرفت خوبی داشته است و تا کنون 129 شمع کار شده است و درصد پیشرفت شمع ها تا کنون 42 درصد بوده است.
بابایی در ادامه از مویدی و جعفری به جهت مجاب کردن تعدادی از مغازه داران برای اینکه بتوانند تعدادی از شمع ها را در جلوی مغازه ها کار بگذارند، تشکر کرد.

زلزلهشورای شهرکرمانمیراثهتل
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *