استاندار کرمان خبر داد: افتتاح تالار مرکزی شهر کرمان تا شش ماه آینده

1394/10/13

استاندار کرمان خبر داد:
افتتاح تالار مرکزی شهر کرمان تا شش ماه آینده

صبح دیروز جلسه بررسی مشکلات تیاتر استان کرمان در دفتر استاندار کرمان برگزار شد.
علی‌رضا رزم‌حسینی در این جلسه‌ گفت: بنیه‌ی تئاتر استان کرمان ضعیف است و برای رونق این هنر، بخشی از تالار مرکزی شهر؛ به این حوزه باید واگذار شود. وی از افتتاح آن تا شش ماه آینده خبر داد.
وی افزود: برای کمک به حوزه‌ی فرهنگ و هنر، تبلیغات فرهنگی نیز از این پس به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد. رزم حسینی خواستار بررسی و پیگیری های لازم برای پلاتوهای نمایش در کرمان، رفسنجان، سیرجان، بم و زرند شد که طبق آن باید سالن های آماده بهره برداری ظرف یک ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرند. وی گفت: با توجه به اهمیت حمایت از فضای نشاط اجتماعی ، شهرداری کرمان در ارائه‌ی لایحه‌ی عوارضی کنسرت‌های موسیقی غیربومی که در چارچوب مقررات؛ در استان کرمان اجرا دارند، در سال آینده حداکثر 5 درصد از فروش بلیط منظور شود و برای کنسرت‌های بومی عوارضی دریافت نگردد.
استاندار کرمان با اشاره به اصلاح و مرمت سالن سینما نور نیز گفت: سینما نور کرمان مساحت وسیعی دارد که می‌توان سه پردیس سینمایی در آن راه‌اندازی کرد. وی مقرر کرد تیم کارشناسی متشکل از نمایندگان شهرداری کرمان، حوزه‌هنری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌ کل فنی استانداری از ساختمان بازدید و حداکثر ظرف مدت یک ماه پیش‌نهاد لازم برای اصلاح و مرمت سالن سینما و در صورت ضرورت جذب سرمایه‌گذار و مشارکت را ارائه نمایند.
در ادامه رییس حوزه‌هنری کرمان نیز با اشاره به این‌ که بنیاد شهید و امور ایثارگران اقداماتی در رابطه با دریافت سند انجام داده است گفت: سینما نور، یکی از سینماهایی است که در دهه‌ی 60 مصادره و به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شده است که طی صورت‌جلسه‌ای این سینما به حوزه‌هنری تحویل داده شده. سینما نور تحت تولید شرکت سهامی نور است که به اشکالاتی برخورده است.
محمدحسین ملکی گفت : مطالبه‌ی سینماگران موجب شد طی سه ماه گذشته در رابطه با فعال کردن این سینما اقداماتی انجام گیرد، با پیگیری‌های معاون حقوقی، مشکل سند سینما که مساحت آن 3500 مترمربع است حل و فصل خواهد شد و مجوز استحکام‌بخشی نیز اخذ خواهد گردید.
سینما نور کرمان در دهه 60 مصادره و ابتدا به بنیاد مستضعفان و سپس به بنیاد شهید کرمان واگذار شد. بنیاد شهید کرمان در زمینه دریافت سند سینما اقداماتی انجام داده و طبق آخرین اطلاعات مشکل سند رفع شده است. در سفر اخیر مدیرکل حقوقی حوزه هنری به کرمان برای استحکام‌ بخشی سالن سینما نور برآورد هزینه صورت گرفته و متاسفانه با توجه به وضعیت بغرنج سینما، این کار غیراقتصادی است.
ملکی ادامه داد: نیاز کرمان به سالن سینما به شدت احساس می شود و با توجه به شرایطی که سالن سینما نور دارد، باید تدبیر دیگری برای بازسازی آن اندیشید. در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی با اشاره به اینکه عوارض تبلیغات موقت در سطح شهر تنها برای فعالیت‌های مذهبی معاف است، گفت: عوارض کنسرت‌های موسیقی نیز تنها از کنسرت های خارج از استان دریافت خواهد شد.

مطالب مرتبط
محمد نیرو‌مند دانش آموخته مطالعات اعتیاد: در زمینه‌ی مصرف مواد مخدر رتبه اول کشور را داریم محمد نیرومند متولد کرمان است وی رتبه چهار دکتری را از آن خود کرده است وی در حال حاضر در شاهرود مشغول به تحصیل در رشته‌ی دکتری مطالعات اعتیاد است. او می‌گوید در دو زمینه متفاوت فعالیت می‌کند یک […]
موج فیروزه ای اصلاحات در کرمان؛ کرمان برای حمایت از نوذری یکپارچه شد جمعه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار می شود که اصلاح طلبان و حامیان دولت در حوزه انتخابیه کرمان دکتر غلام عباس نوذری و دکتر زهره سالاری را به عنوان دو کاندیدای خود معرفی کرده اند. دو کاندیدایی که […]
گفت‌و گوی اختصاصی پیام ما با عرفه‌ فخری‌زاده مدیر و کار آفرین نمونه‌کشوری بزرگترین مشکل ما شعار دادن و دوری از عمل است عرفه‌ فخریزاده مدیر و کار آفرین نمونه‌ی کشوری است او که از تدریس در مدارس تا دانشگاه‌هنر را در کارنامه‌ی خود دارد، از سال ۸۰ شرکت تعاونی صنایع دستی گره‌مهر را تاسیس […]
سخنگوی وزارت کشور: هیچ برنامه ای برای تغییر استانداران نداریم امیری با بیان اینکه همه تمهیدات لازم برای برگزاری مرحله دوم انتخابات اتخاذ شده است، گفت: تعرفه‌های جدید نیز به چاپ رسید. به گزارش فارس، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور، در پاسخ به این سؤال که برخی اخبار در فضای مجازی درباره تغییر برخی استانداران […]
دیگر مطالب شماره 531

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *