کمپین تلاش برای جلوگیری از تخریب کوه صاحب الزمان

1394/10/12

کمپین تلاش برای جلوگیری از تخریب کوه صاحب الزمان

جمعی از مردم کرمان در اعتراض به ساخت هتل در کوه های صاحب الزمان و تخریب این کوه، نامه ای اعتراضی خطاب به دادستان کرمان نوشته اند. در این نامه آمده است:
به نام خداوند قادر و توانا
مقام معظم رهبری : حالا بحث زمین خواری، یواش یواش شده کوه خواری! بنده گاهی که میروم ارتفاعات شمال تهران و نگاه میکنم، انسان واقعاً خیلی متأسّف میشود. بارها من در دیدار با مسئولین شهری و مسئولین دولتی و مانند اینها این مسائل را در میان گذاشته ام. خب تلاش هم کرده اند لکن قاطع باید برخورد کنند. مسئولین باید در مقابلِ این سوءاستفاده کننده قاطعیّت به خرج بدهند؛ عُرضه باید به خرج بدهند؛ نگذارند فلان آدمِ سوءاستفاده چی با شیوه های مشخّص [سوءاستفاده کند]. انسان از آن بالا که نگاه میکند، میفهمد و میبیند که چه کار دارند میکنند. اوّل میروند اجازه میگیرند، یک تأسیساتی در انتهای یک زمین درست میکنند؛ بعد که انتهای زمین مال آنها شد، همه ی سطح زمین به طور طبیعی قابل نقل وانتقال خواهد شد؛ از این کارها میکنند .
حضور محترم دادستان محترم کرمان
با سلام و دعای خیر
بار دیگر شاهد تیشه توسعه بر ریشه کوهی ماندگار و استوار هستیم که در دل شهر کرمان جای دارد ، کوه صاحب الزمان (عج) در یک اقدام نابجا ، طی یک صورتجلسه یا قرارداد برای هتل سازی به موسسه مالی ، اعتباری عسکریه واگذار شده است . دست به دامان همه شده ایم که بیل و لودر را از دامان پاک این کوه که متبرک به نام آقا امام زمان (عج) می باشد ، بردارند و هتل خودشان را در بستری دیگر برپا کنند. ما دوستداران و فعالان محیط زیست و میراث فرهنگی را کاری به تشریفات مناقصه و قیمت واگذاری آن نیست و آن را به مسوولان ذیربط واگذار می کنیم ، بحث ما در خصوص واگذاری کوهی است سرفراز ، که باعث افتخار طبیعت شهر کرمان و مردم آن می باشد،بحث ما در خصوص بلندای مفرح و خوش آب و هوای شهر کرمان هست به یک موسسه که من بعد جنبه خصوصی و انتفاعی پیدا می کند برای این موسسه و عده ای خاص. بحث ما نادیده گرفتن منطقه ای است که کوه نام دارد و جزو انفال و متعلق به عموم مردم ، اینکه اصول 45 و 50 قانون اساسی در این واگذاری نادیده گرفته می شود و مباحث زیست محیطی ،میراث فرهنگی،زمین شناسی و دیگر نقطه نظرات کارشناسی در این واگذاری بهایی داده نمی شوند، مورد بحث دوستداران و علاقه مندان به آب و خاک این مرزو وبوم می باشد. بحث ما در خصوص نداشتن ارزیابی زیست محیطی ،نادیده گرفتن خط ارتفاع شهر کرمان ،از بین بردن میراث فرهنگی شهر،تبعیض استفاده از یک مکان عمومی برای یک قشر خاص،تخریب کوه برای جاده سازی و هتل سازی و..می باشد.
مزید اطلاع حضرتعالی 8 هکتار از فرازو بلندی کوه صاحب الزمان ( عج ) در قالب صورتجلسه یا قراردادی که بر ما پوشیده است، به موسسه مالی ، اعتباری عسکریه واگذار شده که 3 هکتار آن را هتل سازی و 5 هکتار را فضای سبز و … ایجاد کند. استدعای ما این هست ، آن مقام محترم ، با توجه به تخریب صورت گرفته و شتاب زده مجری طرح برای جاده سازی ، دستور تعطیلی این تخریب گرفته شود تا با نظرات کارشناسی اهالی فن ، برای همیشه تیشه توسعه دست از این ریشه با صلابت شهر کرمان بردارد.
حرف ما این هست :هتل را همه جا و همه کس می تواند احداث کند، ولی ساختن کوه فقط از آن خداوند باری تعالی است. حرف ما این هست :همه از کاه ، کوه می سازند ، ولی در دیار کریمان ، مدیران ما از کوه ، کاه می سازند و بر باد می دهند.
التماس دعا برای بقای کوه صاحب الزمان (عج)
فعالان و دوستداران محیط ز یست، میراث فرهنگی و علاقه مندان به حفظ آب و خاک این مرز و بوم
گفتنی است برای امضای این نامه می توانید به آدرس https://payamema.ir/kooh بروید و یا با استفاده از کد زیر به صفحه مربوطه وارد شوید.

مطالب مرتبط
پاسخ مقامات استان کرمان به منتقدان پروژه های شهری جلسه شورای ادارای استان که روز گذشته در محل استانداری در سالن شهید مرتضوی برگزار شد، محل پاسخ نماینده ولی فقیه، استاندار و معاونین وی به منتقدان برخی پروژه های عمرانی بود و مقامات استان کرمان به انتقادات از برخی پروژه های عمرانی از جمله هتل […]
هیچ توسعه‌ای بدون توجه به آموزش و پرورش پایدار نیست مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: هیچ توسعه ای بدون توجه به آموزش و پرورش پایدار نیست و امروز توسعه آموزش عالی به تنهایی نمی تواند توسعه فرهنگی و اجتماعی ایجاد کند. به گزارش ایسنا محمد محسن‌بیگی در پانل های تخصصی پیشران های توسعه […]
آغازرسیدگی به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده مجلس شورای اسلامی رئیس ستاد انتخابات استان کرمان از آغاز رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا خبر داد. حمید ذکااسدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طبق تقویم انتخاباتی امروز ۱۹ دی ماه آخرین روز اعلام شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده […]
زمین لرزه سیرچ خسارت نداشت زمین لرزه ای با شدت 4.3 ریشتر راس ساعت چهار و ۳۰ دقیقه بامداد جمعه سیرچ را تکان داد. بنا به اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۰.۱۷۸ درجه و طول جغرافیایی ۵۷.۵۵۶ درجه رخ داد. عمق این زمین لرزه در ۱۰ کیلومتری از سطح […]
دیگر مطالب شماره 530

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *