پیام ما بررسی می کند مسابقه توهین به هاشمی رفسنجانی و سیدحسن خمینی در استان

1394/10/12

مسابقه توهین
به هاشمی رفسنجانی و سیدحسن خمینی
پیام ما- احترام به بزرگان چه از لحاظ سنی و چه به لحاظ علمی یا اجتماعی جزو جدایی ناپذیر فرهنگ ایرانی- اسلامی است.
رسول اکرم(ص) در باب احترام به علما می فرمایند:«کسی که عالمی را حقیر و کوچک بشمارد، مرا حقیر شمرده است و هر کس مرا حقیر بشمارد کافر است.»پیامبر مهربانی(ص) در جای دیگر فرموده اند:«هر کس به فقیه و عالم مسلمانی اهانت کرده و او را خوار کند، خداوند را در روز قیامت ملاقات می کند در حالی که بر وی خشمناک است.»
اما چندی است که فحش و ناسزا به برخی علما در استان کرمان باب شده است. آن هم برای رسیدن به اهداف و منافع گروهی و جناحی!
مدتی قبل بود که آیت الله جعفری- امام جمعه کرمان- گفتند:«چندی قبل، جلالی[رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی] پیش من آمد و به آقایان روحانی، لاریجانی، باهنر و هاشمی رفسنجانی با الفاظی مانند بی شعور و… توهین کرد. به وی گفتم بر چه اساسی این مردان مسلمان را لعنت می کنی؟ که وی گفت من اجازه گرفتم!»
جلالی علیرغم توصیه های امام جمعه کرمان مبنی بر حفظ احترام بزرگان جامعه، رویه خود را همچنان ادامه داده و پس از ثبت نام هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی برای نامزدی مجلس خبرگان رهبری در توهینی مستقیم و دور از شأن با اشاره به این که سید حسن خمینی پیاده نظام هاشمی رفسنجانی است، گفت:«تصمیم هاشمی عمر و عاصی است… تصمیم عمر و عاصی می گوید باید کاری کنم که در هر دو صورت برد-برد باشد. اگر صلاحیت سید حسن خمینی در خبرگان رد شود می توانیم پیراهن عثمان کنیم و آشوب درست کنیم و اگر تایید کردند یک«ویروس ایدز» به مجلس خبرگان وارد می کنیم و افراد را بیمار می کنیم.» (سایت الف)
اما گویا جلالی در اظهارنظرهای این چنینی تنها نیست و افراد دیگری هم وجود دارند که در آستانه انتخابات، پیش از اعلام احراز صلاحیت ها به نامزدها در تخریب نامزدهای مشخص با یکدیگر مسابقه گذاشته اند.
علی زادسر جیرفتی که خود نیز از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد نامزد شده است، در گفت و گو با خبرآنلاین در رفتاری مشابه پس از ابراز نگرانی از کثرت کاندیداها گفت:«اولی[هاشمی رفسنجانی] که حقیقتاً انحرافی و فتنه جویانه راه می رود و سخن می گوید و امیدی به عاقبت به خیر شدنش نمانده است. ای کاش دومی[سیدحسن خمینی]… از نام مبارک امام خمینی کبیر برای خودش و مشوقش خرج نمی کرد.»
زادسر در این گفت و گو از هاشمی رفسنجانی به عنوان رأس فتنه نام برد که مشغول مقدمه چینی برای فتنه است.(خبر آنلاین11/10/94)
دانشی-امام جمعه بم- نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته با اشاره به سرگذشت حضرت نوح(ع) گفت:« برای حضرت نوح وحی نازل شد که تو و اهلت در امان هستید. اما فرزند و همسر تو اهل تو نیستند… همچنان که بیت پیغمبران خدا و نوح و لوط از نفوذ مصون نبود، هسچ بیت و جایگاه دیگری نیز مصون نیست.»
وی تلویحاً هاشمی رفسنجانی را نیز مورد هجمه قرار داد و گفت:«غیر خودی کسی است که از ابتدای انقلاب به دنبال ارتباط با آمریکا بود. به امام بی احترامی می کرد؛ اما اگر کسی به آمریکا توهین می کرد ناراحت می شد و موضع می گرفت.»(ارگ نیوز11/10/94)
دامنه این بی حرمتی ها به راهپیمایی 9 دی در کرمان هم کشیده شد، که واکنش شدید نماینده ولی فقیه در استان کرمان را به دنبال داشت. امام جمعه کرمان در این خصوص ابراز داشت:«بی احترامی به اشخاص و شعارهای خلاف شرع، گناه کبیره است. لذا در مراسمات باید از معصیت و گناه پرهیز کرد. متاسفانه امسال مدیریت مراسم 9 دی با ضعف هایی روبرو بود و قطعاً سخنران می توانست محیط را اداره کند.»
استاندار کرمان نیز در موضع گیری در خصوص توهین ها و هجمه ها علیه هاشمی رفسنجانی گفت:«حرمت آیت الله هاشمی رفسنجانی بر همگان واجب است. آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده دارند و مورد تایید مقام معظم رهبری هستند و معظم له مکرر از این شخصیت ارزشمند و یار دیرین امام(ره) دفاع نموده اند. در مراسم نه دی ماه به جای بی احترامی باید نقاط ضعف، شناسایی و بیان شود که چگونه شد تا چنین موضوعی در جامعه به وقوع پیوست. لذا باید چنین مراسم هایی محور وحدت در جامعه باشند. زیرا این گونه شعارها توسط گروهی خاص، خود نمونه ای از فتنه است.»

مطالب مرتبط
معاون دانشگاه علوم پزشکی: مرگ نوزاد مبتلا به تب کنگو صحت ندارد پیام ما: چنین خبری چاپ نکردیم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان جوابیه ای را به خبری که در شماره 402 پیام ما چاپ شده بود فرستاد که در زیر می آید: مدیر عامل محترم موسسه مطبوعاتی پیام آوران کرمان موضوع: انتشار خبر […]
مدیرکل پست استان کرمان در دیدار با استاندار عنوان کرد: استاندارد کردن نشانی اماکن در استان کرمان اکبری، مدیر کل پست استان کرمان با مهندس رزم حسینی استاندار دیدار و گفت و گو کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت پست، عصر روز بیست و یکم فروردین ماه جاری در دیداری که اکبری، مدیر کل پست […]
نکسوس بعدی هواوی با چیپست Snapdragon 820 کمپانی کوالکام امیدوار است تا با فروش بالای چیپست Snapdragon 820 بتواند مشکلات اقتصادی خود را تا حدی به فراموشی بسپارد و به نظر می آید که این محصول تا به امروز نظر بسیاری از تولید کنندگان را به خود جلب کرده باشد. شایعاتی که مبنی بر روی […]
رئيس هيئت تکواندو کرمان خبر داد صعود تيم تکواندو کرمان به ليگ برتر رئيس هيئت تکواندو استان کرمان گفت: تيم تکواندو کرمان در ليگ برتر نقش جهان توانست 2 هفته زودتر از پايان بازیها به ليگ برتر صعود کند. عيسی ابراهيمی در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: تيم تکواندو کرمان در […]
دیگر مطالب شماره 530

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *