در حزب اعتدال و توسعه کرمان چه می گذرد؟

دوشنبه 07 دی 1394

در حزب اعتدال و توسعه کرمان چه می گذرد؟
اگرچه حزب اعتدال و توسعه شعبه کرمان حضور پررنگی در زمان نام نویسی داوطلبان نامزدی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی داشت اما حالا با گذشت چند روز از پایان نام نویسی، به نظر می رسد این حزب حداقل در کرمان چندان منسجم نیست. فعالین ستادهای روحانی در انتخابات ۹۲ که اینک در مجموعه حزب اعتدال و توسعه حضور پیداکرده‌اند حضور پررنگی در فرمانداری کرمان داشتند. پس از ثبت‌نام ابوسعیدی دبیر این حزب در استان در روز یکشنبه هفته گذشته، پنج‌شنبه گذشته نیز جمعی دیگر از فعالین این حزب با حضور در محل ثبت‌نام برای حضور در انتخابات مجلس پیش رو نامزد شدند. علی بهرامی رئیس حزب اعتدال و توسعه استان کرمان فعال اقتصادی، اجتماعی و مطبوعات که سردبیری هفته‌نامه بیداری را به عهده‌دارد، دکتر دادخدا غضنفری معاون امور شهرستان‌های حزب اعتدال و توسعه‌شهرستان و رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، عباس بابایی مسول واحد جوانان حزب اعتدال و توسعه‌ی کرمان و مدیر گروه بخش مدیریت و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و همچنین خانم افضل السادات رضوی مدرس دانشگاه، با سابقه‌ی عضویت در شورای شهر انار از جمله کسانی بودند که به فرمانداری کرمان رفتند. کسانی که در ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی فعال بودند و به نوعی برای تقویت آن گفتمان و از هم نپاشیدن آن به فعالیت حزبی روی آوردند به نظر می‌رسید با برنامه‌ریزی مناسبی پا به میدان انتخابات گذاشته‌ باشند اما روز دوشنبه و مصاحبه ای از ابوسعیدی دبیر این حزب با یکی از روزنامه های محلی، انسجام ظاهری این حزب در کرمان را تحت الشعاع قرار داد. محمد رحیم ابوسعیدی در این مصاحبه گفته است: «زوج انتخاباتی اینجانب دکتر ویدا رضوی است.» ابوسعیدی در حالی این گفت و گو را با یکی از روزنامه های هوادار جریان اصولگرا انجام داده است که تاکنون صحبتی از ویدا رضوی به عنوان کاندیدای حزب اعتدال و توسعه نبود و حتی از عضویت وی در این حزب هم صحبتی نشده بود. از طرف دیگر و با این فرض که ویدا رضوی هم عضویت در حزب اعتدال و توسعه را پذیرفته باشد، باز هم مصاحبه ابوسعیدی ثبت نام چهار عضو دیگر حزب را نمایشی جلوه داده است چرا که ابوسعیدی به نوعی گفته است با ویدا رضوی زوج انتخاباتی تشکیل می دهد و دیگر افرادی که از این حزب ثبت نام کرده اند قرار نیست در کارزار انتخابات باقی بمانند.
رئیس حزب اعتدال و توسعه کرمان:
مصاحبه ابوسعیدی نظر شخصی وی بوده است
علی بهرامی رئیس حزب اعتدال و توسعه کرمان در ارتباط با مصاحبه دبیر این حزب با اشاره به اینکه ویدا رضوی عضویت در حزب اعتدال و توسعه را پذیرفته است به «پیام ما» گفت: مصاحبه آقای ابوسعیدی مربوط به قبل از تکمیل نام نویسی بود و ایشان به دلیل علاقه ای که حضور نماینده ای از جامعه بانوان در انتخابات داشتند، این صحبت را گفته اند. وی در پاسخ به این سوال که آیا به طور قطع دو نامزد نهایی حزب اعتدال و توسعه ابوسعیدی و رضوی هستند، گفت: خیر. قرار شده است هرکس که تایید صلاحیت شد تا پایان باقی بماند و پس از دو نظر سنجی در هفته پایانی و دو روز مانده به انتخابات، دو نامزد نهایی مشخص شوند. بهرامی با اشاره به اینکه اکثر اعضای حزب اعتدال و توسعه کرمان حامی آقای ابوسعیدی هستند اظهار داشت: مصاحبه آقای ابوسعیدی نظر شخصی وی بوده است. وی در پاسخ به این سوال که پس این صحبت موضع رسمی حزب نیست گفت: تقریبا خیر. می توان گفت این صحبت موضع نیمه رسمی حزب است.
دبیر حزب اعتدال و توسعه کرمان:
هرکسی حق دارد زوج انتخاباتی خود
را انتخاب کند
دبیر حزب اعتدال و توسعه کرمان هم در این ارتباط به «پیام ما» گفت: این مصاحبه مربوط به هفته گذشته است. محمد رحیم ابوسعیدی در پاسخ به این سوال که صحبت شما موضع رسمی حزب است یا نظر شخصی، گفت: نظر شخصی من است. طبیعتا هرکس حق دارد فرد موردنظر خود را انتخاب کند. من هم چون می خواهیم به بانوان احترام بگذاریم تصمیم دارم یک بانو را به عنوان زوج انتخاباتی خود انتخاب کنم.

دانشگاهزلزلهشورای شهرکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *