اعضای شورای اسلامی شهر شهربابک از طرح انتقال آب خورسند بازدید کردند

چهارشنبه 09 دی 1394

طرح انتقال آب به خورسند شهربابک با پیشرفت 90 درصدی در حال انجام می باشد. رئیس و اعضای شورای اسلامی شهربابک از مخزن 5000 مترمکعبی در حال ساخت خورسند و مراحل اجرای خط انتقال آب به این شهر بازدید کردند. در این بازدید علی ابراهیمی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شهربابک گفت: برای آبرسانی به شهر خورسند 9 کیلومتر خط انتقال باید اجرا گردد که تا کنون 8 کیلومتر خط انتقال به قطر 400 اجرا شده است و با اتمام 1 کیلومتر باقیمانده ،این طرح در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید. ابراهیمی در ادامه بیان داشت: طرح انتقال آب به خورسند ، بزرگترین طرح پدافند غیرعامل در زمینه تامین آب می باشد و به گونه ای طراحی شده که در مواقع ضروری می توانیم از طریق این خط آب مورد نیاز شهربابک را تامین نماییم.

100 فقره انشعاب آب در جیرفت تبدیل به مجاز شد
از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه 100 فقره انشعاب غیر مجاز در جیرفت تبدیل به مجاز شد. اکبر مشایخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان جیرفت گفت: یکی از سیاستهای اصلی امور آب جیرفت کنترل انشعابات غیرمجاز است لذا شناسایی و کشف اینگونه انشعابات در دستور کار ما قرار دارد. وی افزود: در همین راستا طی نه ماه نخست سال جاری 400 فقره انشعاب غیرمجاز در جیرفت شنایی شد که از این تعداد 100 فقره تبدیل به مجاز شده است. مشایخی پیامدهای استفاده از اشتراکهای غیرمجاز را نوسان و افت فشار آب در نقاط مختلف بروز آلودگی در شبکه و کاهش رضایتمندی مشترکین، هدر رفت آب ، استهلاک زودرس تاسیسات آبرسانی و بالارفتن هزینه های تولید و توزیع آب در شبکه توزیع آب عنوان کرد و افزود: انشعابات غیرمجاز بخشی از هدر رفت آب در برآوردها حساب میشود که نیاز به ساماندهی دارد. مدیر امور آبفا جیرفت در ادامه بیان داشت: نقش آب برای توسعه و پیشرفت جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است، از طرفی برای برخورداری عادلانه همگان از این منابع شهروندان مکلف به رعایت ضوابط مربوط به استفاده از این منابع هستند.

بیش از 22 کیلومتر شبکه آبرسانی شهرستان کرمان توسعه یافت
طی هشت ماه نخست سال جاری، 22 کیلومتر و 114 متر شبکه آبرسانی شهرستان کرمان توسعه یافت. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 22 کیلومتر و 114 متر شبکه آبرسانی شهرستان توسعه یافت. وی افزود: توسعه شبکه در شهرهای کرمان (18565 متر)، چترود (140)، جوپار (430)، راین (472)، گلباف (390 متر)، ماهان (300)، باغین (142) و زنگی آباد (1675) متر به منظور ارائه خدمات به مشترکین جدید انجام شده است.

مخزن 3000 متر مکعبی عنبرآباد شستشو شد
مخزن سه هزار متر مکعبی ذخیره آب در شهر عنبرآباد با هدف کیفیت‌بخشی و بهداشتی کردن آب شرب، شستشو و گندزدایی شد. علی مشایخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان عنبرآباد گفت: به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر آب‌رسانی و بالا بردن کیفیت آب مصرفی شهروندان در شهر عنبرآباد، نسبت به شستشوی مخزن ذخیره آب بدون از قطعی آب شهروندان اقدام گردید. وی با بیان اینکه شستشو و لایروبی مخازن ذخیره به عنوان محل نگهداری و توزیع آب شرب مصرفی شهروندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: به همین منظور و به همت پرسنل اتفاقات امور آب عنبرآباد مخزن 3 هزار متر مکعبی ذخیره آب شرب مورد شستشو و لایروبی و گندزدایی قرار گرفت که این مهم علاوه بر موثر بودن در ارتقای بهداشت آب، در کیفیت آن نیز موثر است. مدیر امور آبفا عنبرآباد در پایان اذعان داشت: عملیات ساخت مخزن 5000 مترمکعبی عنبرآباد نیز در حال انجام می باشد و پیش بینی می شود تا تیرماه سال آینده به بره برداری برسد.

جیرفتراینزلزلهشهربابکعنبرآبادکرمانماهان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.