خبر

منتشر شده در صفحه کرمانو ویچ | شماره 528

رشد ۱۰۰ درصدی بارندگی در استان کرمان
رئیس گروه بخش تحقیقات هواشناسی کاربردی کرمان با اشاره به اینکه ایستگاه های هواشناسی این استان از اول سال زراعی جاری تاکنون به طور میانگین ۶۵.۸ میلیمتر بارندگی را ثبت کرده اند گفت: این مقدار بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش ایرنا زهرا نجفی نیک افزود: میانگین بارندگی در استان کرمان از ابتدای مهر سال جاری تاکنون ۶۵.۸ میلیمتر گزارش شده است. وی ادامه داد: استان کرمان در سال زراعی گذشته میانگین ۱۵.۹ میلیمتر بارندگی را به ثبت رسانده است و بیشترین بارش های سال زراعی جاری مربوط به میانده از توابع بخش مرکزی جیرفت است. رئیس گروه بخش تحقیقات هواشناسی کاربردی کرمان گفت: ایستگاه اصلی هواشناسی در میانده شهرستان جیرفت با ثبت ۱۶۴.۶ میلیمتر باران از ابتدای مهر سال جاری تاکنون بیشترین بارش را داشته است در صورتی که این بارش ها در این منطقه در سال گذشته ۰.۲ میلیمتر گزارش شده است. نجفی اظهار کرد: دهستان لاله زار از توابع بردسیر نیز با ثبت ۱۱۰ میلیمتر بارش بعد از روستای میانده، بیشترین بارش را در استان کرمان داشته است. وی افزود: لاله زار در سال زراعی گذشته ۱۵.۲ میلیمتر بارندگی داشته است. وی کمترین میزان بارندگی را در سال زراعی جاری مربوط به منطقه شهداد از توابع شهرستان کرمان دانست و بیان کرد: در سال زراعی گذشته در این بخش بارندگی ثبت نشده است. رئیس گروه بخش تحقیقات هواشناسی کاربردی استان کرمان افزود: ۱۳ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) هواشناسی در جیرفت میانده، کهنوج، شهربابک، رفسنجان، انار، لاله زار، شهداد و زرند وجود دارد. وی ادامه داد: میزان بارندگی این ایستگاه ها در سال زراعی جاری به ترتیب در کرمان، بم، سیرجان، بافت، جیرفت سیلو، ۵۷.۶، ۳۵.۳، ۵۱.۶، ۱۰۷.۸و ۶۶.۲گزارش شده است. وی اظهار کرد: همچنین بارندگی در ایستگاه های هواشناسی جیرفت میانده، کهنوج، شهربابک، رفسنجان، انار، لاله زار، شهداد و زرند نیز به ترتیب ۱۶۴.۶، ۶۹.۲، ۶۲.۲، ۲۸.۷، ۴۰.۷، ۱۱۰، ۱۳.۲ و ۵۱.۳ میلیمتر به ثبت رسیده است. نجفی دلیل افزایش باران در استان کرمان را آغاز بارندگی ها از پاییز عنوان کرد.

۲۰ درصد تاکسی های
کشور غیرفعالند
رئیس اتحادیه تاکسیرانان با بیان اینکه ۲۰ درصد تاکسی های کشور فعال نیستند، گفت: این موضوع معضلی برای تاکسیرانی است. به گزارش ایرنا محمدمهدی امیرتیموری در حاشیه برگزاری آیین رونمایی از لباس متحدالشکل رانندگان تاکسی در شهرستان بم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به اندازه کافی تاکسی در شهرها بخصوص در تهران وجود دارد اما مشکل غیرفعال بودن برخی تاکسی هاست. وی توضیح داد: برخی طی سال های گذشته با هدف استفاده از سهمیه بنزین و کارت سوخت، اقدام به خرید تاکسی کردند. امیرتیموری گفت: اگر همه تاکسی های موجود فعال بودند و یا تاکسی های فعال با راننده کمکی و دوشیفت فعالیت می کردند نیازی به تامین تاکسی جدید نبود. وی ادامه داد: رانندگان تاکسی باید روزانه حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۲ ساعت کار کنند. رئیس اتحادیه تاکسیرانی کشور گفت: ۹۰ هزار نفر مسافربر شخصی در طرح ساماندهی این قشر در سال ۱۳۸۶ شناسایی شدند. حدود ۳۱۹ تاکسی معادل هر یکصد نفر یک دستگاه تاکسی در کشور وجود دارد. در این آیین از فرم جدید لباس های هم شکل رانندگان تاکسی در شهر بم رونمایی شد. با اجرای این طرح، کار تغییر شکل لباس رانندگان سراسر کشور نیز همزمان آغاز شد. مرکز شهرستان بم در ۱۹۰ کیلومتری شرق کرمان است.

وزیر کار به کرمان سفر می کند
نماینده مردم کرمان و راور گفت: پروژه درمانگاه تامین اجتماعی اواخر هفته جاری با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی کلنگ زنی می شود. به گزارش مهر محمدمهدی زاهدی با اشاره به سفر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اواخر هفته جاری اظهار داشت: طی نشستی که که با حضور وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی صورت گرفت، وی قول سفر به شهرستان راور در اواخر هفته جاری برای کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی را به نماینده کرمان و راور داد. رئیس مجمع نمایندگان استان افزود: مدت ها کارگران ذوب آهن و معادن تامین اجتماعی در راور با مشکل مواجه تامین اجتماعی روبرو بودند که با پیگیری های صورت گرفته با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان تامین اجتماعی، رئیس درمان تامین اجتماعی استان کرمان و امام جمعه، زمینی برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی اجتماعی در راور در نظر گرفته شد. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدواریم ظرف مدت کوتاهی این مرکز درمانی افتتاح و خدمات تقریباً رایگان خود را به بیمه شدگان و مستمری گیران تامین اجتماعی بخصوص بازنشستگان و بیمه شدگان صنعت فولاد و شرکت زغالسنگ ارائه کند.

11

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :