اخبار آبفا : مخزن 5000 مترمکعبی جیرفت شستشو شد

یکشنبه 06 دی 1394

با هدف کنترل کیفیت ‌بخشی و رعایت بهداشت آب، مخزن 5000 مترمکعبی جیرفت شستشو داده شد.
اکبر مشایخی مدير امور آب و فاضلاب شهرستان جیرفت از شستشوی مخزن 5000 مترمکعبی ذخيره آب شرب جیرفت خبر داد. مشایخی گفت: با توجه به برنامه زمانبندي دوره ای در سال جاري پس از هماهنگي هاي لازم و اطلاع رساني هاي به موقع با نظارت واحد كنترل كيفي شرکت آبفا کرمان مخزن 5000 مترمکعبی ذخيره آب آشاميدني شستشو و گندزدايي گرديد. مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان جیرفت در خصوص مراحل شستشو مخازن آب نیز گفت: ابتدا مخازن به طور كامل از آب تخلیه گردید و سپس عملیات خارج كردن رسوبات ته نشین شده با فشار آب انجام شد و در نهایت دیواره ها و كف مخازن پس از شستشو توسط مواد گندزا با غلظت مناسب چند بار شستشو شد.

بیش از 5200 مورد نمونه آزمایش آب شرب در آزمایشگاه آبفای کرمان انجام شد
طی هشت ماه نخست سال جاری 5227 مورد نمونه آزمایش آب شرب در آزمایشگاه آبفای کرمان انجام شد.
از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ، 5227 مورد نمونه آزمایش آب شرب در آزمایشگاه آبفای کرمان انجام شد. شاهسوار کارشناس آزمایشگاه با اعلام این خبر گفت:در این مدت نمونه میکروبی (2619 مورد) ، نمونه EC و TDS (2167 مورد) و نمونه شیمیایی (441 مورد) توسط کارشناسان مربوطه در آزمایشگاه انجام شده و شرایط کیفی آب آشامیدنی در حد مطلوب می باشد .

بیش از 1600 دستگاه کنتور خراب در استان تعویض شد
طی آبان ماه 1631 دستگاه کنتور خراب در استان کرمان تعویض شد.
خبرنگار آبفا کرمان- محمد طاهری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: در آبان ماه به منظور محاسبه میزان دقیق آب مصرفی مشترکین و جلوگیری از هدر رفت آب، 1631 دستگاه کنتور خراب در شهرستان های بافت (43)، بردسیر (61)، بم (167)، جیرفت (120)، راور (27)، رفسنجان (158)، زرند (61)، سیرجان (289)، شهربابک (51)، عنبرآباد (30)، کرمان (509)و کهنوج (115) تعویض شد. مدیرعامل شرکت آبفا کرمان در ادامه بیان داشت: به صفر رساندن کنتور های خراب در استان از اهداف اصلی شرکت می باشد اما چون در هر دوره از قرائت کنتورها بر تعداد کنتور های خراب افزوده می شود بنابراین کار تعویض کنتور کاری مستمر و دائمی می باشد . وی در پایان یادآور شد : تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آب رسانی جلوگیری می کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات رسانی شایسته تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می نماید.

بیش از 13 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر کرمان اجرا شد
طی 8 ماه نخست سال جاری 13027 متر شبکه فاضلاب در شهر کرمان اجرا شد.
خبرنگار آبفا کرمان- محمدعلی سیاهکوهی مجری پروژه فاضلاب شهر کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 13027 متر شبکه فاضلاب در شهرک ایرانمنش،کوی سرجنگلداری،500 دستگاه، بلوار جهاد ،خیام،کوچه های بلوار جهاد و شهرک شهید رجایی شهر کرمان اجرا شد. وی افزود: طی مدت زمان مذکور 4180 فقره انشعاب فاضلاب نیز در نقاط مختلف شهر از جمله شهرک مطهری، 500 دستگاه،کوی دادگستری، شهید رجایی و… واگذار گردید.

بافتبمجیرفترفسنجانزرندزلزلهسیرجانشهربابکعنبرآبادکرمانکهنوج
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.