خبر

شنبه 05 دی 1394

کشف 950 کیلوگرم شیره «انغوزه» قاچاق به ارزش یک میلیارد
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از کشف محموله 950 کیلویی شیره گیاه دارویی قاچاق در کرمان خبر داد.
سرهنگ «عبدالعلی روانبخش» گفت: در راستای طرح پاکسازی شهر کرمان، پیگیری اقدامات کنترلی و مبارزه با ورود و خروج کالاهای قاچاق مرتبط با منابع طبیعی در شهرستان کرمان در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت. وی افزود: در همین راستا ماموران کلانتری 13 کرمان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت مزدا مشکوک شدند و آن را متوقف کردند. فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: در بازرسی از بار خودرو 950 کیلوگرم شیره گیاه «انغوزه» قاچاق که جزو گیاهان دارویی است و ارزشی بالغ بر یک میلیارد ریال دارد کشف شد. این مقام انتظامی بیان کرد: خودرو مذکور به دلیل اینکه فاقد مجوز لازم از اداره منابع طبیعی برای حمل این بار بود توقیف شد.

اسلام ناب را باید از قرآن استخراج کرد و نه شبکه مجازی
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت گفت: اسلام ناب را باید از قرآن استخراج کرد و نه شبکه های مجازی و ماهواره ها.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین «محمد حسین ایروانی» در صبح سوم دی ماه با حضور در مسجد الزهرا ستاد فرماندهی انتظامی استان فرا رسیدن هفته وحدت و سالروز تولد رسول اکرم به روایت اهل سنت را تبریک گفت و افزود: پیامبر اسلام در هر زمینه ای الگویی برای جهانیان است. وی دین اسلام را دین عقلانیت و اعتدال خواند و اضافه کرد: در کتاب قرآن بار ها خداوند همگان را به تعقل و تدبر توصیه کرده است از این رو مسلمانان باید از خرافه و خرافه پردازی دوری کنند. رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان در ادامه گفت: امروز سنگ محک ما تنها قرآن و عترت است اما برخی برای ضربه زدن به اسلام یک سری مطالب سخیف را در شبکه های مجازی به ائمه و قرآن منسوب می کنند و در پی به انحراف کشیدن جوانان هستند.
حجت الاسلام ایروانی خطاب به حضار بیان داشت: اسلام ناب را باید از قرآن استخراج کرد و نه شبکه های مجازی و ماهواره ها. حجت الاسلام ایروانی در پایان ضمن محکوم کردن اقدامات گروهک داعش، رفتار هایی مانند قمه زنی و دخیل بستن به درختان را بی ارتباط با اسلام دانست و اظهار داشت: امروز برخی رفتار های خشونت آمیز از جانب کشور های به ظاهر اسلامی دید جهانیان نسبن به مسلمان را تغییر داده است و این مساله ترفند استکبار جهانی است.

کشف 98 کیلوگرم تریاک در سیرجان
فرمانده انتظامی سیرجان از کشف محموله 98 کیلویی تریاک در ایست و بازرسی پلیس این شهرستان خبر داد .
سرهنگ «هادی ثمره « گفت : ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیرجان شب گذشته در راستای اجرای طرح شناسایی و انهدام شبکه های قاچاق مواد مخدر هنگام کنترل خودروهای عبوری محور کرمان- سیرجان به یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 مشکوک شدند و دستور ایست صادر کردند .
وی تصریح کرد : ماموران در بازرسی از خوردو 98 کیلو تریاک که در صندوق عقب به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود را کشف کردند. ثمره خاطر نشان کرد: در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف، یک متهم دستگیر و به همراه مواد کشف شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان با اشاره به این که این محموله قاچاق مواد مخدر از شرق به مقصد غرب کشور بارگیری شده بود ، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تهیه ، توزیع و فروش موادمخدر ، در اسرع وقت از طریق تلفن 110 و 128 به پلیس اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی جرم و دستگیری متخلفان اقدام شود.

زلزلهسیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *