هشدار سرهنگ اسماعیلی رئیس پلیس فتا کرمان برای کاربران تلگرام با رمزعبور مجزا وارد شوید تا هک نشوید

1394/12/20

هشدار سرهنگ اسماعیلی رئیس پلیس فتا کرمان برای کاربران تلگرام
با رمزعبور مجزا وارد شوید تا هک نشوید

رییس پلیس فتای استان کرمان گفت: کاربران کانال اینترنتی تلگرام برای جلوگیری از هک شدن اکانت خود در محیط مجازی از پسورد مجزا برای ورد به تلگرام استفاده کنند.
سرهنگ کامبیز اسماعیلی با بیان اینکه امکان امنیت صددرصدی در شبکه های اینترنت و اپلیکیشن های اینترنتی وجودندارد گفت: یکی از اپلیکیشن هایی که این روزها با استقبال زیادی از سوی کاربران روبه رو شده شده است تلگرام است که می طلبد مردم از تنظیمات مهم امنیتی برای این اپلیکیشن استفاده کنند.
وی افزود: اخیرأ اشخاصی اقدام به دسترسی به اکانت افراد در تلگرام می کنند و پس از سرقت اطلاعات موجود در اکانت از قبیل عکس ها ،ویدئو ها و …. ارسالی و دریافتی و همچنین اطلاعات مخاطبین از طرف فرد قربانی برای مخاطبین پیام ارسال می کنند .
وی تصریح کرد: از ذخیره کردن عکس ها و ویدئوها ی شخصی در تلفن همراه خوداری کنند، هر لینکی را باز نکنند ، در گروههای ناآشنا عضو نشوند و پیام ارسال نکنند.
وی گفت: گزینه last seen را در تلگرام را غیر فعال کنید وتنظیمات امنیتی را در تلگرام اعمال کنید.
وی افزود: بیشتر کاربرانی که از وایبر ، تلگرام ، لاین ، واتس آپ و دیگر برنامه ها استفاده می کنند باید نسبت به اطلاعات این محیط ها آگاه باشند تا مورد سوء استفاده قرا نگیرند.
رییس پلیس فتای استان کرمان خاطرنشان کرد : مجرمان اینترنتی با ارسال پیام هایی مانند اکانت شما نیاز به بازنویسی دارد ، اکانت شما در حال غیر فعال شدن است ، در یافت شارژ رایگان ، ودیگر پیام های این چنینی ،کدی که برای قربانی ارسال شده را در خواست می کنند .
اسماعیلی تصریح کرد : در صورتی که آن کد را برای مجرمان ارسال کنند، اکانت تلگرام شما در اختیار مجرمان قرار داده می شود بنابراین برای اینکه افراد در دام این اشخاص نیفتند هرگز کد را ارسال نکنند.
رییس پلیس فتای استان کرمان یادآور شد: برای جلوگیری از خطر هک در تلگرام باید برای آن رمز عبور مجزا به ثبت رساند چراکه این اقدام باعث ایمن شدن اکانت می شود.
اسماعیلی تأکید کرد: بهترین کار برای جلوگیری این است هر ازچند گاهی تلفن همراه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانیم چراکه در صورت انجام اینکار، بدافزارها پاک می شوند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک دیدگاه برای “هشدار سرهنگ اسماعیلی رئیس پلیس فتا کرمان برای کاربران تلگرام با رمزعبور مجزا وارد شوید تا هک نشوید