خبر

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۶۲

۶میلیارد تومان برای اتمام پروژه آبرسانی جبالبارز نیاز است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان از اتمام پروژه آبرسانی جبالبارز با هزینه ۶ میلیارد تومان خبرداد. محمد طاهری در بازدید اعضای کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و …از پروژه آبرسانی منطقه جبالبارز در جمع خبرنگاران در این شهرستان اظهارداشت: ایستگاه نخست پروژه آب جبالبارز است که از سفر مقام معظم رهبری به طول ۲۷ کیلومتر خط انتقال با لوله فولادی آغاز شده است. وی بیان داشت: تاکنون ۲۴ کیلومتر از این پروژه عملیاتی شده که یک مخزن جمع آوری، دو حلقه چاه حفر شده و باید تجهیز و برق رسانی شوند و تاجبالبارز یک هزارو ۵۰۰ متر اختلاف ارتفاع و چهار مرحله پمپاژ داریم که ایستگاههای شماره یک و دو آماده بهره برداری است. طاهری افزود: از این پروژه سه کیلومتر خط انتقال، دو ایستگاه بین راهی وتجهیز چاهها باقی مانده است و تاکنون ۷ میلیاردو ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و بیش از ۲ و نیم میلیارد تومان بدهی دارد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان با بیان اینکه ۶ میلیارد تومان برای اتمام پروژه آبرسانی جبالبارز نیاز است، خاطرنشان کرد: ۲۰روستا در مسیر از این پروژه بهره مند می شوند.

نزدیک به ۴۱ کیلومتر
شبکه آبرسانی شهرستان سیرجان بازسازی شد
طی شش ماه نخست سال جاری شبکه آبرسانی شهرستان سیرجان به میزان ۴۰ کیلومتر و ۸۱۷ متر بازسازی شد. مجید میرشاهی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب شهرستان سیرجان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۴۰ کیلومتر و ۸۱۷ متر شبکه آبرسانی شهرستان در شهرهای بلورد (۱۰۰۰ متر)، زیدآباد (۱۹۳۰ متر)، سیرجان (۳۴۵۱۲ متر)، نجف شهر (۲۷۷۰ متر) و هماشهر (۶۰۵ متر ) بازسازی شد.
وی افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی به علت فرسودگی شبکه هدر می رود به همین علت از ابتدای سال جاری بازسازی شبکه فرسوده به صورت ویژه ای انجام می شود که این میزان بازسازی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل که ۱۲۶۷۸ متر می باشد ، رشد قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.

۴۴ فقره انشعاب غیرمجاز
در شهرستان عنبرآباد تبدیل
به مجاز شد
طی ۴ ماهه نخست سال جاری ۴۴ فقره انشعاب غیرمجاز در شهرستان عنبرآباد تبدیل به مجاز شد. علی مشایخی مدیر امور آب شهرستان عنبرآباد با اشاره به این مطلب که وجود اشتراک‌های غیرمجاز در شهرها هزینه‌های جاری ادارات آبفا را افزایش داده و ارائه خدمات مطلوب به مردم را با مشکلاتی مواجه می کند گفت: ساماندهی انشعابات غیرمجاز طبق یک برنامه‌ریزی منسجم در حال انجام است. وی در ادامه بیان داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه ۴۴ فقره انشعاب غیرمجاز تبدیل به مجاز شد. مشایخی انشعابات غیرمجاز را به عنوان مهم‌ترین عامل هدررفت آب دانست و تاکیدکرد: ایجاد عدم تعادل فشار در شبکه توزیع به علت غیربرنامه‌ای بودن انشعابات، احتمال نشت آلاینده‌ها به شبکه در هنگام کاهش فشار شبکه، احتمال ایجاد آلودگی در شبکه هنگام اتصال به شبکه، استفاده بیش از حد استاندارد یا حد نیاز از آب به علت عدم اندازه گیری، عدم پرداخت آب‌بها، تشدید نشت از این انشعابات (به علت این‌که معمولا از اتصالات و لوله‌های غیراستاندارد استفاده می‌شود) و نصب غیراصولی آن از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیرمجاز به وجود می‌آورند.

18

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :