عراق نشست با مسئولان ایران درباره مساله آب را مثبت خواند

پنج‌شنبه 25 شهریور 1400

سخنگوی وزارت منابع آبی عراق با اشاره به نشست اخیر مسئولان ذی‌ربط ایرانی و عراقی در حاشیه سفر الکاظمی به تهران، این نشست را مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه الصباح، مهدی رشید الحمدانی، وزیر منابع آبی عراق در حاشیه سفر اخیر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به تهران با محمد‌تقی خامسی، معاون وزیر نیرو ایران دیدار و رایزنی کرد.
علی راضی، سخنگوی وزارت منابع آبی عراق در خصوص این دیدار گفت: در رایزنی‌های وزیر منابع آبی عراق با مسئولان ذی‌ربط ایرانی به مسائل مختلفی پرداخته شد از جمله مسائل فنی مربوط به پروتکل‌های اضافی توافق ۱۹۷۵، تقسیم آسیب‌ها در دوره کاهش آب، لایروبی شط العرب و تداوم نشست‌های کمیته های فنی و انجام سفرهای متقابل و یا برگزاری نشست‌های مجازی.
سخنگوی وزارت منابع آبی عراق نشست میان مسئولان ایرانی و عراق به عنوان اولین نشست را مثبت توصیف کرد و گفت که این نشست ها نیازمند توافقاتی است تا نتایج خوب محقق شود.
او همچنین تاکید کرد که صحبت کردن در خصوص جزئیات این دیدار هنوز زود است و نباید اکنون نتیجه گیری کرد زیرا باید منتظر نتایج نشست های بعدی کمیته های فنی باشیم.

آبایرانایران و عراقبحران آبعراق
مطالب مرتبط
چارسوق
2295
همبستگی آب؛ انرژی و محیط زیست در بستری از ورشکستگی آبپایداری ایران در خطر است
پایداری ایران در خطر است
چارسوق
2093
ابراز نگرانی شرکت آب منطقه‌ای تهران از وضعیت سدها در سال آبی آینده:تهران آب ندارد
تهران آب ندارد
چارسوق
2105
گفت‌وگو با هادی کیادلیری، کارشناس جنگل، درباره طرح «تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی»زمین‌خواری عریان در انتظار ایران
کیادلیری: در این طرح خودکفایی به هر قیمتی، جایگزین بحث امنیت غذایی شده است

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.