عراق نشست با مسئولان ایران درباره مساله آب را مثبت خواند

چهارشنبه 24 شهریور 1400

سخنگوی وزارت منابع آبی عراق با اشاره به نشست اخیر مسئولان ذی‌ربط ایرانی و عراقی در حاشیه سفر الکاظمی به تهران، این نشست را مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه الصباح، مهدی رشید الحمدانی، وزیر منابع آبی عراق در حاشیه سفر اخیر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به تهران با محمد‌تقی خامسی، معاون وزیر نیرو ایران دیدار و رایزنی کرد.
علی راضی، سخنگوی وزارت منابع آبی عراق در خصوص این دیدار گفت: در رایزنی‌های وزیر منابع آبی عراق با مسئولان ذی‌ربط ایرانی به مسائل مختلفی پرداخته شد از جمله مسائل فنی مربوط به پروتکل‌های اضافی توافق ۱۹۷۵، تقسیم آسیب‌ها در دوره کاهش آب، لایروبی شط العرب و تداوم نشست‌های کمیته های فنی و انجام سفرهای متقابل و یا برگزاری نشست‌های مجازی.
سخنگوی وزارت منابع آبی عراق نشست میان مسئولان ایرانی و عراق به عنوان اولین نشست را مثبت توصیف کرد و گفت که این نشست ها نیازمند توافقاتی است تا نتایج خوب محقق شود.
او همچنین تاکید کرد که صحبت کردن در خصوص جزئیات این دیدار هنوز زود است و نباید اکنون نتیجه گیری کرد زیرا باید منتظر نتایج نشست های بعدی کمیته های فنی باشیم.

آبایرانایران و عراقبحران آبعراق
مطالب مرتبط
معاون مطالعات جامع آب سازمان آب و برق خوزستان در نشستی آنلاین از عوامل بروز بحران در خوزستان سخن گفتدوگانه مدیریت منابع آب و تامین معیشت کشاورزان
چارسوق
۲۰۷۳
آببحران
گزارش سالیانه GWP (مشارکت جهانی آب) نشان می‌دهدنقش اندک زنان در مدیریت منابع آب
اقلیم
۲۱۱۸
آببحران آب
طرحی که ایالت ناگالند هند را روشن کردهیدروژر، دستگاهی که از آب، برق گرفت
حسین نیازبخش
بوم و بر
۲۱۲۱
آببرق
ایران با برگزاری رزمایشی به تنش‌ها در مرزهای خود با ترکیه و آذربایجان پاسخ دادتهران – باکو تنش رو به افزایش
پیام خبر
۲۱۱۹
آذربایچانایران

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *