طیف مرعشی هم آمدند

1394/10/05

طیف مرعشی هم آمدند

حزب اعتدال و توسعه
و چند نامزد جدید
تنور انتخابات همگام با همه‌ی نقاط کشور در کرمان نیز با ثبت‌نام گروه‌ها و افراد مختلف داغ شده است.
حضور چهره‌های شاخص و گروه‌ها و احزاب مختلف ادامه دارد فعالین ستادهای روحانی در انتخابات ۹۲ که اینک در مجموعه حزب اعتدال و توسعه انسجام پیداکرده‌اند حضور پررنگی در فرمانداری کرمان داشتند پس از ثبت‌نام ابوسعیدی دبیر این حزب در استان طی روزهای گذشته، در روز پنج‌شنبه نیز جمعی دیگر ازفعالین این حزب با حضور در محل ثبت‌نام برای حضور در انتخابات مجلس پیش رو نامزد شدند. علی بهرامی رئیس حزب اعتدال و توسعه استان کرمان فعال اقتصادی، اجتماعی و مطبوعات که سردبیری هفته‌نامه بیداری را به عهده‌دارد، دکتر دادخدا غضنفری معاون امور شهرستان‌های حزب اعتدال و توسعه‌شهرستان و رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، عباس بابایی مسول واحد جوانان حزب اعتدال و توسعه‌ی کرمان و مدیر گروه بخش مدیریت و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و همچنین خانم افضل السادات رضوی مدرس دانشگاه، با سابقه‌ی عضویت در شورای شهر انار از جمله کسانی بودند که می‌توان از آنها به عنوان حامیان گفتمان تدبیر و امید در کرمان نام برد. کسانی که در ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی فعال بودند و به نوعی برای تقویت آن گفتمان و از هم نپاشیدن آن به فعالیت حزبی روی آوردند به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی مناسبی پا به میدان انتخابات گذاشته‌ باشند البته بعد از مشخص شدن نتیجه‌ی تایید صلاحیت‌ها احتمال ائتلاف آنها با اصلاح‌طلبان و طیف حامیان استاندار در صورت کوتاه آمدن طرفین دور از انتظار نیست.
طیف مرعشی
و تکرار چهره های همیشگی
در حالی که در روزهای نخست ثبت‌نام کسی از کاندیدای احزاب و افراد نزدیک به حسین مرعشی ثبت‌نام نکرد و البته در فضاهای مجازی از سوی دوستداران و همکاران برخی برایشان پویش و کمپین دعوت به راه افتاد ولی همان طور که چهارشنبه در پیام‌ما نوشته بودم مطابق پیش‌بینی ما همه‌ی کسانی که در جلسات مختلف قرار شده بود ثبت‌نام کنند، ثبت‌نام کردند در همین راستا اولین نفری که از نزدیکان مرعشی برای ثبت‌نام وارد شد علی کمساری معاون مرکز نشر آثار و اندیشه‌های امام و رئیس اسبق سازمان ملی جوانان کرمان بود که با همراهی خبرنگاران نزدیک به خود وارد محل ثبت‌نام شد.
پس از آن ظهر روز جمعه نخست محمد علی کریمی استاندار اسبق و نماینده‌ی کرمان در مجلس هشتم به همراه دکتر مصطفوی و جمعی دیگر از همفکران و افراد نزدیک به مرعشی وارد فرمانداری کرمان شد و ثبت‌نام کرد و در ادامه‌ی همین روند محمد فرشاد دبیر جمعیت اسلامی توسعه و آزادی استان کرمان که پیش از این معاون کریمی در زمان استانداری بوده‌است(برادر ابوالقاسم سیف‌اللهی معاون فعلی استاندار) نیز در محل فرمانداری حاضر شد و ثبت‌نام کرد. ساعتی بعد خانم بتول ایزدپناه سرپرست سابق روزنامه اطلاعات به جمع نامزدها پیوست که وی را نیز می‌توان از جمله هم‌فکران همین گروه دانست. چندی بعد محسن برازوان عضو هیئت موسس حزب ندای ایرانیان دبیر این حزب در کرمان که عضو هیات موسس جمعیت اسلامی توسعه و آزادی نیز هست به جمع نامزدهای این گروه اضافه شد تا این تصور تقویت شود که اعتدال گرایان و اصلاح‌طلبان با چندلایه کاندیدا وارد عرصه‌ی انتخابات شده‌اند تا در صورتی که هر لایه نتوانست صلاحیت را احراز کند لایه‌ی بعد جایگزین شود در حالی که ساعت چهار شده بود و از ساعت عرف ثبت‌نام گذشته بود و در وقت‌های اضافه‌ای که تا ساعت ۲۱ استاندار در نظرگرفته بود قرار داشتیم، مهدی سیاوشی دیگر معاون کریمی در زمان استانداری نیز به جمع نامزدها پیوست تا این گروه تیم تکمیل‌تری داشته باشند .
البته بسیاری هم از تماس مکرر و پیامک‌های سیدحسین مرعشی و تشویق‌شان به ثبت‌نام خبردادند و به نظر می‌رسد به جز چهره‌های شاخصی که اسم بردیم افراد دیگری نیز به دعوت این طیف ثبت‌نام کرده‌اند که البته نمی‌توان از آنها به عنوان گزینه‌های اصلی نام‌برد.
ستاد راهبردی اعتدال گرایان ولایت مدار همراه با حسین رزم‌حسینی و یاسر سلیمانی
هرچند که اصولگرایان با تعدا کاندیدای کمتری در این انتخابات پا به میدان گذاشته‌اند و برای ائتلاف هم قطعا دردسر کمتری خواهند داشت، ولی در سمت دیگر داستان پراکندگی بیشتری وجود دارد به جز طیف مرعشی و حزب اعتدال و توسعه گروه دیگری که در ماههای اخیر بسیار فعال بوده‌است مجموعه‌ای تحت عنوان ستاد راهبردی اعتدال گرایان استان کرمان است که از چهره‌های شاخص آن می‌توان به حجت‌الاسلام پیشگویی به عنوان رئیس و علی داد تراب به عنوان مدیر اجرایی نام برد. این تشکیلات که از حامیان جدی دولت و شخص استاندار می‌باشند نیز برنامه‌های خود را برای انتخابات دارد که ثبت‌نام حسین رزم حسینی برادر استاندار کرمان از حوزه‌ی انتخابی کرمان (این تشکیلات که از حامیان جدی دولت و نماینده آن در کرمان می‌باشند نیز برنامه‌های خود را برای انتخابات دارد که ثبت‌نام حسین رزم حسینی برادر استاندار کرمان (مدیر کل اسبق منابع طبیعی و مدیرفعلی سیمرغ کرمان) از حوزه‌ی انتخابی کرمان نشان از عزم جدی این گروه برای حضور پر رنگ در انتخابات می‌باشد نشان از عزم جدی این گروه برای حضور پر رنگ در انتخابات می‌باشد، گفته می‌شود این گروه از یاسر سلیمانی (فرزند برادر سردار سلیمانی)در بافت، حجت‌الاسلم علویان مدیر مسول هفته‌نامه آینده‌ی ما در زرند و یحیی کمالی پور(جیرفت) در لیست کاندیدای مورد حمایت این گروه می‌باشند و البته اطلاعات بیشتری از سایر نامزدهای مورد حمایت این گروه به بیرون درز نکرده است و به نظر می‌رسد بزرگان این طیف مشغول جمع‌بندی و رایزنی نهایی می‌باشند و البته احتمال داشتن نامزد مشترک با سایر گروههای نزدیک مثل اعتدال و توسعه هم دور از ذهن نیست.
پس از حضور مجدد مظفر اسکندری رئیس ستاد رئیس جمهور اصلاحات در فضای سیاسی استان همه فکر می‌کردند او خودش قصد کاندیداتوری دارد،مظفر که این روزها بیش از همیشه رسانه‌ای شده است اما خود پا به میدان نگذاشت و به نظر می‌رسد قصد دارد از بین نامزدهای تائید صلاحیت شده دست به انتخاب بزند اما نکته‌ای که نمی‌توان از آن غافل شد حضور علیرضا احمدی گوهری مدیر مسول هفته‌نامه‌ی ذوالفقار و سایت ذوالفقارنیوز وی که معروف به شیهان احمدی می‌باشد بنیان گذار سبک کاراته کیوکوشین در ایران می‌باشد و هم‌اکنون رئیس هیات اسکی استان است، احمدی که در بین ورزشکاران رشته‌های مختلف بسیار محبوب می‌باشد یکی از دوستان قدیمی و از نزدیک‌ترین چهره‌ها به دکتر مظفر اسکندری زاده (حزب حماسه‌سازان) می‌باشد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که مظفر چگونه وارد بازی انتخابات ۹۴ خواهد شد.
در شهرستان‌ها ترافیک کاندیدا برای ثبت‌نام جریان داشت علی الخصوص در بافت، زرند و رفسنجان که انشاالله در روزنامه‌ی فردا کامل‌تر به شهرستان‌ها خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط
فراخوان روز ملی هنر گرافیک کرمان همراه با نمایشگاه آثار استاد علی خسروی زمان : 25 الی 27 آذر ماه مکان: موزه صنعتی کرمان
در هفته های پایانی لیگ دسته اول ایران رقابت تنگاتنگ هفت تیم برای صعود به لیگ برتر هفته 34 لیگ دسته اول ایران جام آزادگان با ادامه صدر نشینی پیکان تهران به پایان رسید . در این بازیها که عصر روزگذشته در شهرهای مختلف کشور برگزار شد، دیدار تیم های بالای جدول پیکان و خونه […]
وزارت بهداشت از احتمال ایجاد موج جدید آنفلوآنزا در کشور خبر داد موج دوم آنفلوآنزا به کرمان هم می رسد؟ روز یکشنبه رئيس مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت از احتمال ایجاد موج جدید بيماري آنفلوآنزا در کشور خبر داد. آنفلوآنزای فصلی کابوسی برای کرمانی ها در حالی رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت […]
گزارش «پیام ما» از پروژه ای که قرار بود سه سال پیش به بهره برداری برسد محیط زیست روی دود پتروشیمی کرمان در حالی که سال هاست مسئولان مختلف استان از احداث پتروشیمی در کرمان صحبت می کنند و در یک سال گذشته خبرهایی مبنی بر قطعیت احداث این پروژه عظیم به گوش می رسید، […]
دیگر مطالب شماره 525

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.