تا دیروز ۶۹ نفر در مجلس و ۱۷ نفر برای خبرگان در استان نامزد شدند کارنما در کرمان و توسلی در بم نامزدهای شاخص دیروز بودند رئیس کل دادگستری استان کرمان خبر داد تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی مطبوعات در کرمان صفحه 2

سه شنبه 01 دی 1394

تا دیروز ۶۹ نفر در مجلس و ۱۷ نفر برای خبرگان در استان نامزد شدند
کارنما در کرمان و توسلی در بم نامزدهای شاخص دیروز بودند

پیام ما- ثبت نام داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۲۸ آذر آغاز شد و تا چهارم دی ادامه خواهد داشت.فرمانداری های سراسر استان این روزها به منبع اخبار بدل شده اند.حضور سیاسیون از طیف های مختلف در محل ثبت نام انتخابات در کوتاهترین زمان به صدر اخبار می آید.
22 داوطلب دیروز در چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان نام نویسی کردند که 20 نفر مرد و 2 نفر زن بودند. به این ترتیب تا پایان وقت ثبت نام روز گذشته 69 نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی و 17 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان کرمان نامزد شده اند.
استان کرمان در مجلس شورای اسلامی 10 کرسی دارد و دارای 9 حوزه انتخابیه اصلی شامل شهرستان های کرمان و راور، رفسنجان و انار، سیرجان و بردسیر، بافت، رابر و ارزوئیه، شهربابک، زرند و کوهبنان، بم، ریگان، فهرج و نرماشیر، جیرفت و عنبرآباد و کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب و 49 حوزه فرعی است.
از نکات جالب توجه در هنگام ثبت نام کاندیداها زمان بر بودن مدت انجام تشریفات ثبت نام در این دوره می باشد، هر کاندیدا برای طی کردن مراحل ثبت نام بیش از ۲ ساعت را در محل ثبت نام می گذراند.
عارفی برای مجلس خبرگان نامزد شد
حجت الاسلام علی عارفی در ششمین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه کرمان نام نویسی کرد.وی روز سه شنبه با حضور در ستاد انتخابات کرمان نام نویسی کرد. حجت الاسلام عارفی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و مدرس حوزه و دانشگاه است.سید احمد خاتمی و محمد بهرامی خوشکار نمایندگان فعلی مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری و محمدجواد حجتی کرمانی طی روزهای گذشته از جمله اشخاصی بودند که از حوزه انتخابیه استان کرمان داوطلب نامزدی انتخابات مجلس خبرگان رهبری شدند.آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی دیگر نماینده مردم استان کرمان در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز از حوزه انتخابیه استان تهران برای انتخابات دوره پنجم این مجلس نام نویسی کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین علی عارفی 47 ساله در سن 27 سالگی از اساتید بزرگ حوزه علمیه از جمله مرحوم آیت‌الله مشکینی رسما اجازه اجتهاد گرفت، وی دوره 10 سطح حوزه را در مدت شش سال به پایان رساند.
وی در خارج فقه از محضر آیات عظام مشکینی، بهجت و مکارم‌شیرازی و در خارج اصول از محضر آیات عظام جعفر سبحانی، وحید خراسانی و فاضل لنکرانی بهره برد.
در رشته تفسیر از محضر علامه آیت‌الله جوادی آملی و در رشته علوم حدیث و رجال و ملل و نحل از محضر اساتید برجسته حوزه حضرات آیات استادی و معرفت متنعم و موفق به کسب اجازه نقل حدیث از برجسته‌ترین اساتید زمان گشت.
فردا چهارشنبه دوم دی آخرین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری است که از روز پنجشنبه – 26 آذر – شروع شده بود.این انتخابات همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند امسال برگزار می شود.تعداد نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری سه نفر است.
علی کارنما از کرمان ثبت نام کرد
در حالی که اما و اگرها برای نیامدن چهره های سرشناس کرمان در فضای مجازی جان می گرفت ظهر دیروز علی کارنما از مدیران سابق استان کرمان و از فرماندهان لشکر ثارالله و عضو هیات مدیره فعلی جهاد نصر در فرمانداری کرمان حاضر شد و ثبت نام کرد. وی همواره در دولت های اصلاح طلب دارای جایگاه مدیریتی بوده و در ماههای گذشته از گزینه های احتمالی برای تصدی پست شهرداری کرمان بود.
آمدن و نیامدن های محمد علی کریمی هم همچنان ادامه دارد.وی برای حضور تردید دارد.هرچند برخی از رسانه های نزدیک به طیف مرعشی در صدد فضاسازی برای حضور وی هستند اما برخی این جریان سازی ها را مدیریت شده می دانند و خبر از حضور قطعی محمد علی کریمی استاندار و نماینده اسبق کرمان می دهند.
دهمین دوره انتخابات مجلس امسال به شدت تحت تاثیر فضای مجازی قراردارد. هواداران گروههای مختلف سعی در آماده کردن فضا برای حضور نامزد مورد علاقه خود دارند. از این رو کمپین های مجازی در این روزها بازار اخبار انتخابات را حسابی داغ کرده اند. در چند کمپین مجازی که کمتر به سطح جامعه کشیده شده اند، از درخواست عده ای برای ثبت نام علی کمساری و مهدی سیاوشی از فعالین سیاسی کرمانی خبر می دهند. سیاوشی از نزدیکان به طیف مرعشی در استان است و کمساری رویکرد اصلاح طلبی دارد.
کرمان هم مثل بیشتر شهرستان های استان شاهد ثبت نام نمایندگان مجلس نبوده است . زاهدی و پورابراهیمی نمایندگان فعلی کرمان و راور هنوز ثبت نام نکرده اند.
در روزهای گذشته ابوسعیدی ریس ستاد روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته ، کمالی معاون استاندار در دولت احمدی نژاد و اسماعیلی از سیاسیون نزدیک به پایداری از حوزه انتخابیه کرمان نام نویسی کرده اند.
فرماندار کرمان هم روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفت: در ششمین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری پنج نفر از حوزه انتخابیه استان کرمان نام نویسی کردند.محمد علی توحیدی شمار ثبت نام کنندگان این انتخابات از حوزه کرمان را از ابتدا تاکنون در مجموع 17 نفر اعلام کرد.
توسلی بالاخره در بم ثبت نام کرد
از ابتدای آغاز ثبت نام نامزدها برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بم کاندیداها در روزهای ابتدایی به فرمانداری مراجعه و نام نویسی کردند.در روزهای گذشته شاهد نام نویسی اصغر مکارم ، حاتم نارویی ، مجید دبستانی ،حبیب الله نیک زادی پناه ، رضا جرجندی ، حسین عزیزآبادی ،منصور متقی بوده ایم . این درحالی است که غضنفرآبادی نماینده فعلی مردم بم در مجلس ثبت نام نکرده است . شایان ذکر است غضنفرآبادی بعد از نام نویسی حاتم نارویی نماینده اسبق بم در مجلس که به جناح اصولگرا منتصب است کار سختی را در پیش دارد. در روزهای پیش از ثبت نام از انصراف نارویی برای کاندیداتوری خبرهایی به گوش می رسید که با ثبت نام وی این شایعات پایان یافت. بعد از ثبت نام نارویی بخش ناراضی جریان اصولگرایی که انتقاداتی به عملکرد نماینده فعلی این شهرستان دارند به سمت وی تمایل نشان داده اند.
همچنین از صف بندی های سیاسیون در بم اینگونه به نظر می آید که توسلی مدیر کل اسبق سیاسی استانداری و دبستانی نماینده اسبق مردم بم و بروات در مجلس به جریان اصلاح طلبی ریشه دار نزدیک می باشند.اصلاح طلب های بمی قصد دارند تا بعد از مشخص شدن وضعیت صلاحیت ها بر روی یک گزینه اجماع کنند.هر چند برخی از فعالین اصلاح طلب مکارم را هم از گزینه های اصلاح طلب ذکر می کنند. باید منتظر ماند و نتیجه این هم پیمانی را دید.
زادسر خودش را به جیرفت رساند
به گزارش خبرنگار پیام ما از جیرفت خبر مى رسد که تا روز گذشته على اسلامى پناه نماینده سابق جیرفت در مجلس ، یحیى کمالى پور ریس سابق دادگسترى جیرفت ، على زادسر نماینده اسبق جیرفت در مجلس ، اسحق توانایى فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج جیرفت و خانم راضیه دانشى از کارکنان اداره بهزیستى نام خود را براى کاندیداتورى در انتخابات مجلس اسفند ماه در فرماندارى این حوزه انتخابیه نوشته اند . این در حالی است که عارفی نماینده اصولگرای فعلی جیرفت و عنبرآباد هنوز ثبت نام نکرده است.
احمد منظری توکلی در بافت نام نویسی کرد
در روزهای گذشته و بعد از تایید و تکذیب های فراوان سرانجام احمد منظری توکلی در وزارت کشور حاضر و به عنوان اولین کاندیدای اصلاح طلب شهرستان های بافت،رابر و ارزوئیه برای مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. وی برادر مرحوم مالک منظری توکلی هستند.مالک منظری توکلی از فعالین سیاسی خوشنام در این شهرستانها بود. بدین ترتیب آخرین آمار از این حوزه انتخابیه خبر از ثبت نام احمد پیش بین ، رضا اقاملائی ، غلامعباس نوذری ، مظفر حیدریان ، امیر فاضل علاف به همراه احمد منظری توکلی دارد. گفته می شود احتمالا در روزهای آینده محمد تقی بختیاری نماینده سابق بافت در مجلس هم به همراه منظری توکلی نماینده فعلی این شهرستان برای ثبت نام وارد فرمانداری این حوزه انتخابیه شوند.
طیف حسین مرعشی
حسب اطلاع خبرنگار پیام ما کاندیدای مربوط به طیف حسین مرعشی افراد زیر طی روزهای آینده قطعا ثبت نام خواهند کرد.
محمد علی کریمی استاندار و نماینده اسبق، مهدی سیاوشی معاون استاندار اسبق،محمد تقی زاده مدیرکل اسبق آموزش و پرورش، شیخ علی کمساری رییس اسبق سازمان ملی جوانان، محسن برازوان عضو هیات موسس خزب ندای ایران،محمد علی فرشاد معاون اسبق استانداری کرمان، علی مصطفوی رییس سابق دانشگاه باهنر، گفته می‌شود ابراز تردید در مورد ثبت نام این افراد جدی نبوده و این افراد در هماهنگی با حسین مرعشی قطعا برای نامزدی مجلس از حوزه انتخابیه کرمان ثبت نام خواهند کرد.
تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به تخلفات
انتخاباتی مطبوعات در کرمان
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: کارگروه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی مطبوعات با همکاری اصحاب رسانه و دستگاه‌های ذیربط در کرمان تشکیل شده‌است.یدالله موحد صبح دیروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان در محل دادگستری کل با تبریک سالروز آغاز ولایت و امامت امام زمان (عج) اظهار داشت: چنانچه جرم انتخاباتی اتفاق افتاد، قوه قضاییه باید در اسرع وقت و خارج از نوبت با قاطعیت و بی‌طرفی به آن جرم رسیدگی کند، مرتکبان جرم را مورد تعقیب قرار دهد و حکم عادلانه‌ای را صادر کند.
موحد تصریح کرد: با توجه به اینکه 25 جرم فضای مجازی علیه سلامت انتخابات داریم، کارگروه ویژه‌ای با همکاری اصحاب رسانه و دستگاه‌های ذیربط از جمله ارشاد اسلامی، دادسرا، اطلاعات و پلیس فتا تشکیل شده‌است.
وی ابراز داشت: امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه در فضای رسانه‌ای بتوانیم بستر مناسبی را برای انتخابات آماده کنیم و مراقبت شود تا از این امکانات و ظرفیت‌ها علیه انتخابات و یا کاندیداها استفاده نشود.
این مقام قضایی تاکید کرد: برخی از کاندیداهای تایید صلاحیت شده در فضاهای مطبوعاتی مظلوم واقع می‌شوند، لذا کارگروه ویژه انتخاباتی تشکیل شده‌است تا از کاندیداها حمایت قضایی داشته‌باشیم.

استانداراستاندار سابقبافتبمپزشکیجیرفتدادگستریدانشگاهرزم حسینیرفسنجانزرندزلزلهسیرجانعنبرآبادفهرجکرمانمرعشی
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *