دومین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان اعتدالگرایان وارد می شوند

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 521

دومین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان
اعتدالگرایان وارد می شوند

دومین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان در حالی به پایان رسید که تعداد افراد ثبت نام کرده برای حوزه کرمان و راور به هفت نفر رسیدند. لازم به ذکر است همانطور که سردبیر روزنامه پیام ما در شماره 519 در یادداشتی با عنوان « برنامه پیام ما برای انتخابات چیست» عنوان کرد که بنای پیام‌ما بر این نیست که روزنامه را به تریبون دربست و تمام و کمال یک جریان یا شخص تبدیل کند و پیام‌ما رویکرد مستقلی برای جلب مشارکت حداکثری مردم را در دستور کار قرار داده و این مساله اولویت اول ما در بحث انتخابات است، از روز اول نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی اقدام به پوشش کامل این رخداد کرده ایم. در این راستا همانطور که رسانه های سراسری با داوطلبان مصاحبه می کنند و حتی در ستاد انتخابات وزارت کشور محلی برای نشست مطبوعاتی داوطلبان درنظر گرفته شده، اقدام به مصاحبه با داوطلبان حوزه کرمان کرده ایم. قطعا این مصاحبه ها به هیچ عنوان برای تبلیغ چهره ای خاص نخواهد بود و هدف ما صرفا اطلاع رسانی به مانند روزنامه های سراسری می باشد.
دیروز چهار نفر ثبت نام کردند
چهار نفر دیروز برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. محمد رحیم ابوسعیدی رئیس ستاد روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اولین نفری بود که دیروز پا به فرمانداری کرمان گذاشت. ثریا سلطانی نژاد، احد فلاحت نژاد ماهانی و حسن سنجری از دیگر افرادی بودند که اقدام به نام نویسی کردند. چهره ویژه روز دوم نام نویسی از داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ابوسعیدی بود تا اولین چهره اعتدالگرا وارد کارزار انتخابات شود.
حضور ابوسعیدی یخ فرمانداری کرمان را شکست
رئیس ستاد حسن روحانی در کرمان دیروز برای نام نویسی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با هیاتی چند نفره به فرمانداری کرمان پا گذاشت و یخ فرمانداری کرمان با حضور این چهره شکست. محمد رحیم ابوسعیدی در حالی به عنوان یک چهره اعتدالگرا دیروز ثبت نام کرد که پیش از وی هیچ چهره ای از طرف اصلاح طلبان و اعتدالگرایان در شهر کرمان نام نویسی نکرده بود و در شهرستان ها هم فقط دو اصلاح طلب ثبت نام کرده بودند. ابوسعیدی پس از نام نویسی به «پیام ما» گفت: به همان دلیلی که در سال 92 مسئولیت ستاد روحانی را در کرمان برعهده داشتم، تصمیم گرفتم در انتخابات مجلس دهم کاندیدا شوم. وی در پاسخ به این سوال که شما اعتدالگرا هستید یا اصلاح طلب گفت: من ماهیتا اعتدالگرا هستم ولی به اصلاح طلبان هم نزدیکم.
به دنبال ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالگرایان هستیم
وی برنامه خود در انتخابات مجلس را اینگونه شرح داد: برنامه ما به عنوان یک اعتدالگرا همان آرایش سیاسی سال 92 است. یعنی به دنبال ائتلاف نیروهای اعتدالگرا و اصلاح طلب هستیم. رئیس ستاد روحانی در کرمان در پاسخ به این سوال ما که تا به حال با اصلاح طلبان صحبت کرده اید اظهار داشت: رایزنی های فراوانی کرده ایم و این رایزنی ها ادامه خواهد داشت. وی افزود: می خواهیم مجلسی تشکیل شود که به دولت کمک کند و فکر می کنیم مجلسی که معتدل باشد بیشتر می تواند به دولت در اجرای برنامه هایش کمک کند.
اگر لازم باشد کنار می کشم
ابوسعیدی در پاسخ به این سوال که امکان دارد در انتخابات پیش رو به نفع کسی کنار بکشید گفت: هدف تشکیل مجلسی است که به دولت کمک کند. چنانچه دوستان به این نتیجه برسند قطعا در جهت رسیدن به هدفی که گفتم هر اقدامی که لازم باشد را انجام می دهم.
مجلس نهم نمره قبولی نگرفت
وی که از معدود حامیان استاندار کرمان در ماجرای برکناری عباس اسلامی از مدیرکلی سیاسی استانداری بود در این ارتباط گفت: لازمه کار تشکیلاتی هماهنگی با یکدیگر است. آقای اسلامی در یک مقطعی نتوانست با استانداری هماهنگ باشد و نباید به این دلیل استاندار را تحت فشار گذاشت. ابوسعیدی در پاسخ به این سوال که چه نمره ای به عملکرد مجلس نهم می دهید هم گفت: این مجلس نتوانست نمره قبولی بگیرد.
امیدوارم اعضای شورای نگهبان نظر شخصی خود را در احراز صلاحیت ها دخالت ندهند
وی با اشاره به اینکه بر اساس نظرسنجی های مختلف اقبال عمومی به اعتدالگرایان است اظهار داشت: مردم از افراط و تفریط خسته شدند و مجلسی معتدل می خواهند. ابوسعیدی در پاسخ به این سوال که نگران مسئله رد صلاحیت ها نیستید گفت: شورای نگهبان بر اساس قانون رفتار می کند اما امیدوارم اعضای محترم شورای نگهبان نقطه نظرات شخصی خود را در بحث احراز صلاحیت ها دخالت ندهند.
رئیس ستاد روحانی در کرمان در پایان در واکنش به این موضوع که شنیده شده بین اصلاح طلبان و اعتدالگرایان اختلاف وجود دارد گفت: این حرف را اصولگرایان در راستای این که تفرقه بینداز و حکومت کن می زنند و بدانید که این موضوع شایعه ای از طرف اصولگرایان است.
ثریا سلطانی نژاد:
برای دفاع از حقوق بانوان وارد شدم
دیروز اولین کاندیدای زن از حوزه کرمان هم با حضور در فرمانداری کرمان برای انتخابات مجلس دهم نام نویسی کرد. او که سابقه سیاسی نداشت به «پیام ما» گفت: من سوابق مدیریتی و ورزشی زیادی دارم. وی هدف از حضورش در انتخابات را دفاع از حقوق بانوان عنوان کرد. سلطانی نژاد که در انتخابات مجلس نهم به زاهدی و پورابراهیمی و در انتخابات ریاست جمهوری به حسن روحانی رای داده بود گفت: به احتمال 90 درصد تایید صلاحیت می شوم و امیدوارم بتوانم به مجلس دهم راه یابم. گفتنی است این زن خود را مستقل عنوان کرد.
احد فلاحت نژاد ماهانی:
تاکید من روی آگاهی است
فلاحت نژاد ماهانی پس از نام نویسی به «پیام ما» گفت: من از سطوح پایین شروع کردم و الان کارشناس اموزش و پرورش هستم. وی دلیل ثبت نام خود را اینگونه شرح داد: خیلی از مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به آموزش و پرورش و آگاهی برمی گردد. تاکید من روی آگاهی مردم است. وی با اشاره به اینکه دیدگاه من به اصلاح طلبان نزدیک تر است اظهار داشت: اما به صورت مستقل وارد انتخابات شدم. گفتنی است او در انتخابات 92 به حسن روحانی رای داده است.
حسن سنجری: برای خدمت آمدم
آخرین نفری که دیروز برای نام نویسی وارد فرمانداری کرمان شد، حسن سنجری بود. وی به ما گفت: آمده ام خدمت کنم. او در پاسخ به این سوال که چرا به فکر ثبت نام افتادید گفت: برای خدمت به مردم در همه زمینه ها ثبت نام کردم.
در شهرستان ها چه خبر بود؟
اسامی ثبت نام کنندگان در برخی شهرستان های کرمان در روز گذشته به شرح زیر است:
بم: اصغر مکارم، محمدجواد شهمرادزاده و مجید دبستانی
رفسنجان: ابراهیم عطارد
ششمین نفر هم برای خبرگان ثبت نام کرد
حجت الاسلام حسین پورسالاری هم ششمین نفری بود که برای انتخابات مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه کرمان نام نویسی کرد. او قبل از نماز ظهر به فرمانداری کرمان آمد و ثبت نام کرد. او در دوره های اول و دوم مجلس شورای اسلامی از کهنوج وارد مجلس شده بود.

50

نوشته های مرتبط


‏2 نطر برای “دومین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان اعتدالگرایان وارد می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 53
  • دیروز: 218
  • هفته: 1,577
  • ماه: 5,339
  • سال: 131,885