پورابراهیمی در گفت و گو با ایسنا مدعی شد ظریف 15 شهریور از تلاش هایش برای تصویب برجام در 21 مهر تشکر کرده است/ تشکر ظریف از پورابراهیمی یک ماه قبل از تصویب برجام در مجلس!

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 575

پورابراهیمی در گفت و گو با ایسنا مدعی شد ظریف 15 شهریور از تلاش هایش برای تصویب برجام در 21 مهر تشکر کرده است
تشکر ظریف از پورابراهیمی یک ماه قبل از تصویب برجام در مجلس!

از همان ابتدا مشخص بود که برجام نقش پررنگی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی داشته باشد. چرا که برخی از مخالفان برجام در مجلس، از بین نمایندگان کرمان بودند. در شماره های پیشین به این موضوع پرداخته بودیم و نوشته بودیم که کدام نمایندگان کرمان مخالف برجام بودند. اما وقتی برجام نقش ویژه تری در تبلیغات انتخاباتی ایفا کرد که یکی از یاران محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان، از کرمان کاندیدا شد. غلام عباس نوذری، دیپلمات برجسته وزارت خارجه، در اولین روز تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت که «دکتر ظریف به من گفت کاندیدا شو تا مخالفان کرمانی برجام به مجلس نروند». نوذری در نشست های بعدی هم این حرف خود را تکرار کرد و به نمایندگان کرمانی مخالف برجام اشاره کرد. این صحبت ها باعث شد تا برجام نقش پررنگ تری در انتخابات مجلس در کرمان ایفا کند و یکی از نمایندگانی که تا پیش از این از وی به عنوان مخالف برجام نام برده می شد، نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد. روز دوشنبه بود که محمدرضا پورابراهیمی، نماینده فعلی مردم کرمان در مجلس و نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ایسنا گفت که»هرگز مخالف لایحه پیشنهادی دولت درخصوص توافقات هسته ای نبودم و بعد از تصویب این لایحه، وزیر امور خارجه کشورمان از نمایندگانی که در تصویب برجام تلاش کرده بودند، تقدیر کرد که از سوی وزارت امور خارجه نامه ای در این زمینه برای بنده نیز ارسال شد.» تصویر این نامه هم سپس در کانال رسمی محمدرضا پورابراهیمی در تلگرام منتشر شد. این درحالی بود که محمدرضا پورابراهیمی 22 اردیبهشت ماه سال جاری همراه با 79 نماینده دیگر طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای را امضا و تقدیم هیات رییسه مجلس کرده بود. (خبرگزاری فارس/ خبر شماره: 13940222000402)
پس از خواندن صحبت های پورابراهیمی و مشاهده تصویر نامه، دو نکته ذهن من را به خود مشغول کرد.
یک
طبق تصویر، این نامه ای که پورابراهیمی مدعی است به منظور تشکر از تلاش های وی در تصویب برجام در مجلس برای وی ارسال شده، در تاریخ 15 شهریور 94 ارسال شده است. این در حالی است کلیات برجام در تاریخ 19 مهر و جزئیات آن در تاریخ 21 مهرماه در مجلس تصویب شده بود. حال این سوال پیش می آید چگونه یک ماه قبل از تصویب برجام در مجلس، محمد جواد ظریف از پورابراهیمی برای تلاش هایش در تصویب برجام تشکر می کند؟
دو
پس از کمی جست و جو در فضای مجازی، دیدم که مشابه این نامه ای که در کانال تلگرام پورابراهیمی منتشر شده، برای برخی نمایندگان دیگر هم ارسال شده است. برای نمایندگانی همچون غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی و کاظم جلالی و بهروز نعمتی که تصویر این نامه‌ها در اینجا آورده شده است.

28

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 30
  • دیروز: 444
  • هفته: 2,527
  • ماه: 9,625
  • سال: 106,323