اخبار آبفا

1394/11/28

واگذاری بیش از 800 فقره انشعاب آب در استان کرمان
طی یک ماه 817 فقره انشعاب آب در استان کرمان واگذار شد. محمد طاهری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: در دی ماه به منظور ارائه خدمت به مشترکین جدید ،817 فقره انشعاب آب در استان کرمان به متقاضیان واگذار شد. وی افزود: انشعابات ذکر شده در شهرهای بافت (23)، بردسیر (19)، بم (64)، جیرفت (60)، اور (6)، فسنجان (122)، زرند (41)، سیرجان (109)، شهربابک (34)، عنبرآباد (14)، کرمان (152) و کهنوج (173) فقره واگذار گردید. طاهری با اشاره به وضعیت محدود منابع آبی گفت: با تغییر برخی از روش های نادرست مصرف آب می توان نیازهای خود را بدون آنکه آب زیادی هدر رود برآورده کرد و به جای روش های استفاده حجمی آب از ابزار کاهنده مصرف استفاده کرد.

تعویض 136 دستگاه کنتور خراب در کهنوج
طی ماه گذشته 136 دستگاه کنتور خراب در شهرستان کهنوج تعویض شد. سرپرست اداره آبفای کهنوج از تعویض 136 دستگاه کنتور خراب در این شهرستان به منظور توزیع بهینه آب خبر داد. رضا بهرامی اظهار داشت: به منظور بهینه سازی فرآیند تولید، توزیع و مصرف آب بین مشترکین، در دی ماه 136 دستگاه کنتور خراب در شهرهای فاریاب (7)، کهنوج (59)، منوجان (27)، نودژ (34)، رودبار (5) و قلعه گنج (4) دستگاه تعویض شد. تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آب رسانی جلوگیری می کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات رسانی شایسته تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می نماید.

برطرف شدن 170 فقره حوادث شبکه و انشعابات در بافت
طی یک ماه 170 فقره حوادث شبکه و انشعابات در شهرستان بافت برطرف شد. تیمور رجایی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بافت گفت: در دی ماه 170 فقره حوادث شبکه و انشعابات شامل حوادث اصلی شبکه (37 فقره)، حوادث فرعی شبکه (20 فقره) و حوادث انشعابات (113 فقره) در این شهرستان رفع گردید. وی افزود: این حوادث در شهرهای ارزوئیه (10)، بافت (84)، بزنجان (25) و رابر (51) فقره توسط واحد اتفاقات برطرف شد.

154 فقره انشعاب غیرمجاز در عنبرآباد تبدیل به مجاز شد
طی نه ماه نخست سال جاری، 154 فقره انشعاب غیرمجاز در عنبرآباد تبدیل به مجاز شد. علی مشایخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان عنبرآباد از شناسایی و جمع آوری 298 فقره انشعاب غیرمجاز از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه در این شهرستان خبر داد. مدیر امور آبفا عنبرآباد در ادامه افزود: از این تعداد 154 فقره تبدیل به مجاز و مابقی قطع و جمع آوری شد. وی با اشاره به این تعداد انشعاب شناسایی شده گفت: هدف این مجموعه جلوگیری از آلودگی آب و هدر رفت آن و هم چنین توزیع عادلانه در بین مشترکین می باشد و با توجه به پیامدها و مشکلات انشعاب های غیر مجاز ، این امور در صدد است همه توان و تلاش خود را در راستای کشف و تبدیل نمودن انشعابات غیرمجاز به مجاز به کار گیرد. مشایخی در ادامه بیان داشت: در همین راستا روند شناسایی و جمع آوری انشعاب های نامتعارف همچنان ادامه خواهد داشت و با برنامه ریزی های انجام شده و پی در پی در شناسایی و قطع این انشعاب ها اقدامات لازم را انجام می دهیم.

سیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.