محمد صنعتی در مسابقات ورزشی کارگری دهه فجر: برای داشتن جامعه ای فعال و بهره ور باید به ورزش توجه خاص داشته باشیم

شنبه 24 بهمن 1394

محمد صنعتی در مسابقات ورزشی کارگری دهه فجر:
برای داشتن جامعه ای فعال و بهره ور باید به ورزش توجه خاص داشته باشیم
پیام ما- دهه فجر انقلاب در چهار دهه اخیر همیشه محمل مراسم ها، همایش ها، کلنگ زنی ها و… بوده است. امور ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیست و به مناسبت این دهه، مسابقات ورزشی نیز در رده های سنی مختلف برگزار می شود.
اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی از جمله ارگان هایی است که برنامه های ورزشی خود را در دهه فجر به انجام رساند. سالن تلاش کرمان امسال شاهد مسابقات ورزشی کارگری بود.
خانواده کارگری استان کرمان در این مسابقات، استعداد فرزندان خود را به نمایش گذاشت. اما این مسابقات ماحصل برنامه ریزی های قبلی و منظمی است که از اوایل دی ماه آغاز شده بود.
جشن بزرگ کارگری و اختتامیه مسابقات ورزشی کارگری ایام الله دهه مبارک فجر 94 با حضور ورزشکاران، کارفرمایان، تعاونگران و خانواده های ایشان، جناب آقای دکتر حسینی قائم مقام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل، جناب آقای اسماعیلی مدیر کل و کلیه رؤسای انجمن های ورزشی کارگری استان کرمان و با حضور پیشکسوت ورزش استان، استاد صنعتی، در محل سالن شهدای کارگر برگزار گردید.
این مراسم با نمایش حرکات ورزشی تکواندو، کاراته، ژیمناستیک و هنرمندی ورزشکاران باستانی کار همراه بود. به گزارش روابط عمومی هیأت ورزش کارگری استان کرمان بیش از 16 فعالیت ورزشی توسط کمیته کارگری ستاد دهه فجر استان کرمان در بخش آقایان و بانوان در شهر کرمان برگزار شد.
بخش آقایان
در بخش آقایان مسابقات فوتسال که از تاریخ 27/10/94 با حضور 8 تیم در دو گروه 4 تیمی آغاز و در پایان تیم جهاد نصر سیرجان اول، تیم نیروگاه سیکل ترکیبی باغین دوم و تیم روغن نباتی گلناز سوم شدند.
مسابقات والیبال 4 نفره که از تاریخ 4/11/94 با حضور 8 تیم در دو گروه 4 تیمی برگزار و در پایان نتایج زیر به دست آمد. تیم مس سرچشمه اول، تیم توزیع برق جنوب دوم و تیم توزیع برق شمال سوم شدند.
مسابقات بسکتبال 3 نفره که تاریخ 19/11/94 با حضور 6 تیم در شهر سیرجان برگزار شد و در نهایت تیم مس سرچشمه مقام اول، تیم گل گهر سیرجان دوم و تیم فولاد سیرجان مقام سوم را کسب نمودند.
مسابقات طناب کشی که در تاریخ 19/11/94 با حضور 6 تیم در محل زمین چمن مجموعه ورزشی کارگران برگزار و تیم شرکت لاستیک بارز اول، تیم گل گهر سیرجان دوم و تیم سیمان کرمان سوم شدند.
همچنین مسابقات دو نیمه استقامت کشی زورخانه ای و دو صحرا نوردی نیز برگزار شد.
بخش بانوان
در بخش بانوان مسابقات والیبال با حضور 6 تیم از تاریخ 8/11/94 در محل سالن شهدای کارگر آغاز و در پایان رقابت ها تیم های مس سرچشمه اول گل گهر سیرجان دوم و شرکت توزیع برق شمال سوم شدند.
مسابقات طناب کشی که در تاریخ 17/11/94 برگزار و در نهایت با قهرمانی تیم شرکت توزیع برق جنوب به پایان رسید و تیم های گل گهر سیرجان و سیمان کرمان نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب نمودند.
مسابقات دارت بانوان که با حضور 60 ورزشکار برگزار شد و در پایان نتایج زیر به دست آمد. خانم لیلا مقدس از گل گهر سیرجان اول، خانم عصمت میرزایی از شرکت توزیع برق شمال دوم و خانم فاطمه غلامی از شرکت توزیع برق جنوب مقام سوم را کسب نمودند.
مسابقات آمادگی جسمانی بانوان که با حضور 18 ورزشکار برگزار شد و در پایان در گروه سنی اول خانم مریم فروغی از شرکت توزیع برق شمال، در رده سنی دوم خانم فاطمه شیرزاد از گل گهر سیرجان، در رده سنی سوم خانم زهرا آباده از گل گهر سیرجان، در رده سنی چهارم خانم کافیه کیومرثی از گل گهر سیرجان، در رده سنی پنجم خانم مهناز احمدی از شرکت توزیع برق شمال و در رده سنی ششم خانم سیمین شجاعی از شرکت آب و فاضلاب مقام اول هر رده را کسب نمودند.
همچنین همایش پیاده روی و کوه پیمایی ویژه کارگران و خانواده های ایشان نیز در تاریخ 15/11/94 در دامنه کوه های مسجد صاحب الزمان کرمان برگزار شد.
لازم به ذکر است میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی کارگران کشور نیز شرکت مس شهید باهنر کرمان بود که در ایام دهه فجر برگزار شد.
همچنین تیم کارگری دو صحرا نوردی استان کرمان به مسابقات کشوری به میزبانی استان لرستان اعزام و مقام سوم مسابقات را کسب نمود.
در ادامه این مراسم، محسن رشیدی مربی کاراته طی سخنانی، جمعیت کاراته استان از سال 1377 تا سال 1386 را حدود بیست هزار نفر عنوان کرد. وی افزود:« استان کرمان در حال حاضر 33 قهرمان اصلی آسیا و جهان در رشته های کاتا و کومیته دارد. همچنین 7 مربی تیم ملی و مربی بدنساز و بیش از 10 داور بین المللی تحویل جامعه کاراته داده است.»
رشیدی با اشاره به این که 14 سال مربی و سرمربی تیم های ملی کاراته ج.ا.ا در دو رشته کاراته و کومیته بوده است، ادامه داد:« متأسفانه در یک دهه قبل تا امروز افرادی در رأس هیأت کاراته قرار گرفته اند که به جای خدمت دنبال کارهای سیاسی خود بوده اند و با این که ما در گذشته در اکثر شهرستان ها و حتی روستاها کاراته داشتیم، امروز اکثر آن ها تعطیل شده اند.»
وی ضمن تشکر از مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت:«جناب آقای محمودی نیا با درایت و شجاعت توانستند تکلیف کاراته استان را روشن کنند. نام این مرد در تاریخ ورزش استان کرمان به نیکی خواهد ماند.»
رشیدی در پایان صحبت های خود از مسعود سیدی، دکتر صاحب الزمانی(دبیر اسبق فدراسیون کاراته و مربی بدنساز تیم ملی)، سید محمدرضا حسینی و هم چنین از آقایان مسعود دانشور، ناصر یعقوبی، مهدی شجاعی و خانم ادهمی(مربی تیم ملی جوانان) تشکر و قدردانی کرد.
در پایان این مراسم از یک عمر تلاش و خدمت به جامعه ورزش توسط پیشکسوت ورزش استان جناب آقای حاج محمد صنعتی تقدیر شد.
استاد صنعتی در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر از جامعه کار و تولید گفت:«اهتمام به امر ورزش باید همواره سر لوحه کار مسئولین استان قرار گیرد ایشان یادآور شد اگر بخواهیم جامعه ای فعال و بهره ور داشته باشیم بایستی به امر ورزش توجه خاص داشته باشیم.»

سیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.