خبر

شنبه 24 بهمن 1394

درنشست مدیرکل راه و شهرسازی با رییس‌کل دادگستری استان تاکید شد:
ضرورت تثبیت مالکیت
و اخذ اسناد اراضی دولتی
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با رییس‌کل دادگستری استان کرمان دیدار و گفتگوکرد. به گزارش روابط‌عمومی راه و شهرسازی استان کرمان، در نشست دکترمحمدمهدی بلوردی مدیرکل راه و شهرسازی استان با یدالله موحد رییس‌کل دادگستری استان کرمان، بر تثبیت مالکیت دولت و اخذ اسناد اراضی دولتی، برگزاری جلسات مشترک با قضات دادگستری و به‌ویژه قضاتی که با موضوع زمین واراضی دولتی مرتبط هستند، هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی به‌ویژه ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و راه و شهرسازی، استفاده از ظرفیت شوراهای تامین استان و شهرستان‌ها و حضور فعال در کمیسیون‌های ماده 100 و ماده 99 تاکید شد. در این نشست، در زمینه‌ی راه‌ها نیز تاکید شد با توجه به تعداد پرونده‌هایی که در محاکم قضایی وجود دارد، رفع نقاط حادثه‌خیز و حرکت به سمت شناسایی و رفع این نقاط در دستور کار قرار بگیرد. هم‌چنین مقرر شد طی یک‌‌ماه آینده، برای بررسی موضوعات مربوط، جلسه‌ای با حضور قضات دادگستری و مدیران منابع طبیعی، ثبت اسناد و املاک، بنیاد مسکن، امور اراضی و راه و شهرسازی برگزار شود

تئاتر موزیکال خاله سوسکه در سرچشمه اجرا شد
تئاتر موزیکال خاله سوسکه در سالن فرهنگی هنری آزادی سرچشمه با حضور معاونت ذوب و پالایش، مدیران مدارس و دانش آموزان ابتدایی سرچشمه برگزار شد. این تئاتر به مناسبت یوم الله دهه فجر، توسط گروه تئاتر فرهنگسرای مس و به همت روابط عمومی مس سرچشمه برگزارشد.

معرفی سرپرست جدید فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمان
در جلسه ای که با حضور مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان مهندس رجبی زاده، رئیس پلیس پیشگیری ناجا در استان کرمان سرهنگ منصوری برگزارشد طی حکمی از سوی فرماندهی یگان حفاظت سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور، سرهنگ دادمراد شفیعی بعنوان سرپرست جدید فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمان منصوب شد. در این جلسه که در سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید و معاونین و روسای ادارات ستادی اداره کل نیز حضور داشتند، از زحمات ابوالقاسم حاتمی جانشین فعلی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که پیش از این عهده دار مسئولیت سرپرستی فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمان نیز بودند تقدید و تشکر بعمل آمد.

ایجاد شغل برای 120 نفر
در سیرجان
در بازدید رئیس سازمان صنعت ؛ معدن و تجارت استان کرمان از کارخانه ها و طرحهای تولیدی صنایع سیرجان 6 طرح به بهره برداری رسید و برای 120 نفر شغل ایجاد شد . به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، به گفته محمود سلطانی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان این طرحها با هزینه 130 میلیارد ریال از اعتبارات تسهیلاتی وسرمایه گذاری بخش های خصوصی و دولتی و شامل کارخانه تولید پودرهای ساینده مورد استفاده در صنایع و معادن ، کارخانه تولید درب و پنجره های جدید؛ کارگاه تولید بتن های اماده و کارگاه بسته بندی مغز و خشکبار هستند که برای 120 نفر اشتغال ایجاد کردند. وی نقش کارگران رادرراستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی ستود و گفت : این شهرستان بخش عظیم صنعت و معدن استان را داراست و با وجود مشکلات تحریم ها توانسته است در تولید و ایجاد طرحهای اشتغال زا موفق باشد. محمد رضا خواجویی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت سیرجان هم در این بازدید گفت: در سال جاری بخش صنعت و معدن سیرجان موفق شده برای 1800 نفر فرصت شغلی ایجاد کند که بیانگر رشد و توسعه صنایع و معدن سیرجان با وجود همه مشکلات تحریم ها بود و کارگران سیرجانی و صاحبان صنایع تحریم ها را به فرصت در جهت عمران و ابادانی شهرستان تبدیل کردند.

سیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.