یادداشت/درباره امام جمعه اعتدال

جمعه 23 بهمن 1394

درباره امام جمعه اعتدال
محسن جلال پور
رییس اتاق بازرگانی کرمان و ایران
با آیت‌الله سید‌یحیی جعفری، امام جمعه عزیز و دوست‌داشتنی کرمان دیدار کردم. در سالگرد پیروزی انقلاب،تحلیل های ایشان از آینده کشور،شنیدنی بود. گاهی نوشتن درباره برخی آدم ها سخت می شود.اگر می خواهی بنویسی که چقدر خوب هستند،هزار حرف و حدیث به وجود می آید و اگر حقیقت را ننویسی،پیش خودت عذاب وجوان داری که نتوانستی حق مطلب را ادا کنی.حالا من هم در باره آیت الله جعفری دچار همین شک و تردید شده ام.اما اجازه می خواهم در باره این مرد شریف،آن گونه که در قلبم فکر می کنم بنویسم. آیت‌الله سید‌یحیی جعفری از حدود 35 سال پیش، امام جمعه کرمان هستند.از امام (ره) حکم گرفته اند و در تمام سال های گذشته چهره ای قابل احترام از ایشان دیده ایم.
امام جمعه شهر ما فردی است صاحبدل، صافدل، صالح، صادق،صریح، صبور و صمیمی.صاحب هفت «صاد» و ده ها کرامت و سجیه. وقتی پیش خودم فکر می کنم،می بینم در سه دهه گذشته محبوبیت آیت الله جعفری در کرمان روز افزون بوده و هر سال بر عمق ارادت مردم به ایشان افزوده شده است. آن چه برای من حائز اهمیت است،تنها چهره مردمی ایشان نیست.سطح تعامل ایشان با مدیران و مسئولان استان هم مثال زدنی است.
علیرضا رزم حسینی استاندار سخت کوش حال حاضر کرمان دوازدهمین استانداری است که در طول این سالها سکان امنیت و عمران کرمان را در دست دارد و در تمام این سال ها امام جمعه کرمان،علم دار اصلی تعامل و همدلی در استان بوده اند. جمله پرمعنایی که درسخنان دیروزشان شنیدم، حکایت از عمق ناراحتی ایشان از تندروی های گاه و بیگاه دارد که هزینه های زیادی بر مردم تحمیل می کند. تندروی های حاشیه سازی که به قول ایشان از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب شاهد آن بوده و هستیم.
با این وجود سعی آیت الله جعفری درتمام این سال ها ایجاد تعادل و تعامل در استان کرمان بوده که به گواه مردم تا اندازه زیادی هم موفق بوده اند. ازایشان سوال کردم چه خاطره ای از ٣٧سال پیش در چنین روزی دارید؟ ایشان پاسخ دادند: اتحاد و اتفاق نظر مردم درآن روز و کلام نافذ حضرت امام(ره)که حتی ارتش شاهنشاهی را با مردم و انقلاب همراه کرد و باعث شد حتی زودتر از انتظار ، جشن پیروزی انقلاب را شاهد باشیم. اگر از من سوال کنند رمز محبوبیت و موفقیت امام جمعه کرمان در سال های گذشته چه بوده ؟ در یک کلمه پاسخ می دهم : « اعتدال».

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *