گرد و غبار، شمال و جنوب استان را فراگرفت/ حمله گازانبری ریزگردها به کرمان

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 564

گرد و غبار، شمال و جنوب استان را فراگرفت
حمله گازانبری ریزگردها به کرمان

گرد و غباری که طی روزهای گذشته شهرهای شرقی و جنوبی استان کرمان را فرا گرفته بود، روز گذشته به شهرهای شمالی این استان هم رسید اگرچه منشا این گرد و غبار موجود در هوای شهرهای شمالی مثل کرمان، رفسنجان و زرند با شهرهای شرقی و جنوبی مثل ریگان و فهرج فرق داشت.
مردم جنوب شرق کرمان خانه نشین شدند
طی روزهای گذشته مردم شهرهای جنوب شرق کرمان بر اثر بالا رفتن غلظت ریزگردها و بروز توفان شن خانه نشین و برخی هم راهی مراکز درمانی شدند. اتفاقی که چند ماهی یک بار برای مردم این خطه رخ می دهد. امین باقری فرماندار ریگان در این ارتباط به «پیام ما» گفت: بالا رفتن غلظت ریزگردها در این شهر باعث شد ۱۵۴ ریگانی راهی مراکز درمانی شوند. وی همچنین از کاهش دید افقی به پنج متر و کندی عبور و مرور در جاده ترانزیت ریگان – چابهار و خانه‌نشین شدن ریگانی‌ها خبر داد. باقری اضافه کرد: شهرستان ریگان بیش از ۱۵۰ روز توفان شدید شن به همراه ریزگردها دارد که این توفان‌ها بر اثر خشکسالی‌های چند ساله اخیر و از بین رفتن پوشش گیاهی منطقه است. بخشدار بخش نگین کویر فهرج هم روز گذشته در ارتباط با توفان شن در این منطقه به فارس گفت: توفان موجب تعطیلی ۳۲ آموزشگاه مقطع ابتدایی و متوسطه اول در این بخش شد و دو هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز این بخش از حضور در کلاس‌های درس محروم و خانه‌نشین شدند.
ریزگردها امروز هم مهمان
جنوب شرق کرمان هستند
رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کرمان در ارتباط با افزایش غلظت گرد وغبار در جنوب شرق کرمان به «پیام ما» گفت: متاسفانه شدت گرد و غبار در این منطقه زیاد است و امروز(چهارشنبه) هم این پدیده در جنوب شرق کرمان ادامه دارد. حمیده حبیبی افزود: البته غلظت گرد و غبار و شدت وزش باد در این منطقه نسبت به روزهای گذشته کمتر خواهد شد.
رطوبت کم باعث افزایش گرد و غبار در
شهرهای شمالی شد
حبیبی در ارتباط با گرد و غباری که روز گذشته در آسمان کرمان و دیگر شهرهای شمالی مثل رفسنجان و زرند دیده شد گفت: علت این گرد و خاک کمبود رطوبت در این شهرها بود که با وزش بادی که دوشنبه شب رخ داد، میزان گرد و خاک موجود در هوا افزایش پیدا کرد. وی اضافه کرد: در ساعات اولیه روز گذشته در کرمان دید افقی به کمتر از ۵۰۰ متر رسید اما تا ظهر روز گذشته به یک هزار و ۵۰۰ متر افزایش پیدا کرد. حبیبی اظهار کرد: پیش بینی می شود امروز شاهد این گرد و خاک در آسمان شهرهای شمالی نباشیم.
احتمال بارندگی از فردا بعداز ظهر
در مناطق شمالی استان
رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کرمان درباره وضعیت آب و هوای کرمان هم گفت: از بعدازظهر فردا به بعد بارش باران را برای مناطق شمالی استان پیش بینی می کنیم. همچنین از امروز مقداری کاهش دما را در سطح استان خواهیم داشت.

33

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 2
  • دیروز: 698
  • هفته: 4,777
  • ماه: 24,392
  • سال: 182,240