جریمه ۳۰هزار تومانی برای بیرون انداختن ماسک از خودرو

1399/06/20

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد که بیرون انداختن ماسک از پنجره خودرو تخلف محسوب شده و برای خودرو جریمه صادرخواهد شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی همه خانی در این باره گفت: حدود هفت ماه از آغاز شیوع بیماری کرونا گذشته است و در این مدت مباحث آموزشی و نکات مهم بهداشتی بارها و بارها از طریق رسانه ها به طرق مختلف در اختیار آحاد شهروندان قرار گرفته است.  

وی ادامه داد: از این روی هنوز هستند تعداد معدودی که بهداشت محیطی و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده و اقدام به پرت کردن دستکش و ماسک خود از پنجره خودرو به بیرون می نمایند و با این کار خود، علاوه بر آنکه محیط زیست پیرامون ما را آلوده  کرده اند باعث انتقال بخش اعظمی از آلودگی ها به اطراف  و خیابان هم می‌شوند.

وی گفت: همان گونه که در قبل نیز شاهد بودیم پلیس راهور فاتب با راننده ای که اقدام به پرت کردن ته سیگار خود به بیرون از خودرو و آلوده نمودن محیط زیست کرده بود، برخورد قانونی کرد و وی را مجاب به برداشتن آن ته سیگار کرد.

وی افزود: انداختن ماسک و دستکش های استفاده شده دقیقا همانند پرت کردن زباله به بیرون از خودرو می باشد که قانون گذار برای این تخلف، جریمه تعیین نموده است و ماموران پلیس راهور ، به محض مشاهده اینگونه تخلف با آن طبق قانون برخورد خواهند کرد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خودروها در تمامی روزها بویژه ایامی که درگیر بیماری منحوس کرونا هستیم خواست تا ضمن رعایت نکات بهداشتی و رعایت قوانین و مقررات، به هیچ وجه اجازه ندهند سرنشینان خودرو از پنجره اتومبیل زباله و یا ماسک و دستکشی را به بیرون پرتاب نمایند، چرا که مسئولیت اقدامات و حرکات سرنشینان هر خودرو متوجه راننده آن است و این راننده است که مورد اعمال قانون قرارخواهد گرفت.

بر اساس گزارش پلیس، وی گفت: جریمه پرت کردن زباله از خودرو به بیرون ۳۰ هزار تومان است که در سوابق وضعیت تخلفات راننده ثبت خواهد شد.

مطالب مرتبط
غارت آب‌های شیرین کشور رئیس سازمان محیط زیست: تنها کشوری هستیم که آب‌های شیرین نسل‌های آینده را غارت کرده و در ۵۰ سال آینده آب شیرین نداریم  به گفته رییس سازمان محیط زیست به دلیل نبود فرهنگ لازم بین مردم و مهندسی اشتباه در ایجاد زیر ساخت‌های کشور مانند کارخانجات، مسکن و سدها، تخریب محیط زیست […]
قطع برق خانگی جدی است در زمستان امسال به دلیل روند سرما، تامین گاز برای نیروگاه‌ها مشکل‌دار شده است. با کاهش دمای هوا و رکوردشکنی مصرف گاز در بخش خانگی، زنگ هشدار قطع برق و گاز در کشور به صدا درآمده و برای نخستین بار در فصل زمستان نیز زمزمه‌های خاموشی به گوش می‌رسد و […]
آیین‌نامه مقابله با آلودگی صوتی فراموش شد
یک مقام مسئول در اداره‌کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران:
|پیام ما | پایش برخط آلودگی صوتی در تهران وضعیت 12 نقطه را خطرناک توصیف کرده است. مناطق بعثت، بزرگراه افسریه، آذری، شهید گمنام، میدان خراسان، نواب صفوی، نیروی هوایی و شیخ صفی از جمله مناطقی هستند که وضعیت آلودگی صوتی‌ آن‌ها خطرناک عنوان شده و با رنگ قرمز نیز نشانه‌گذاری شده است. در سال‌های […]
صنعت خودرو عامل اصلی آلودگی زیست ‌محیطی در ایران رئیس سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید به‌رغم هشدارهای مکرر درخصوص آلایندگی زیست‌محیطی خودرو در ایران، هنوز هم تولید آن ادامه دارد به تازگی عیسی کلانتری در دیدار با امام جمعه اردبیل با بیان اینکه محیط زیست در مقابل فشارهای واردشده از بیرون مقاومت زیادی نخواهد داشت، گفته است: […]
دیگر مطالب شماره 1823

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.