دادستان کرمان خبر دادانهدام باند اشرار مسلح در جنوب کرمان

یکشنبه 20 دی 1394

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از دستگیری اعضای یک باند اشرار مسلح در جنوب استان کرمان که به فعالیت های ضد امنیتی و مجرمانه اقدام می کردند، خبر داد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان دادخدا سالاری گفت: گروگان گیری، اخاذی، تیراندازی غیرمجاز، خرید و فروش مواد مخدر، حمل سلاح غیرمجاز، ایجاد رعب و وحشت میان شهروندان و بر هم زدن نظم و امنیت عمومی و سرقت های متعدد مسلحانه از جمله فعالیت های مجرمانه این باند بود. وی اظهار کرد: در راستای تامین امنیت استان کرمان ضربه به باند مذکور در دستور کار اداره کل اطلاعات استان کرمان قرار گرفت.
وی گفت: با عنایت خداوند متعال و اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) محل اختفا و نگهداری چهار نفر که با انگیزه اخاذی توسط یک باند اشرار مسلح به گروگان گرفته شده بودند در ارتفاعات صعب العبور فی مابین استان های سیستان و بلوچستان و کرمان مورد شناسایی قرار گرفت و در نهایت توسط تیم عملیاتی اداره کل اطلاعات استان کرمان روی باند مذکور اجرای عملیات شد. دادستان کرمان افزود: در این درگیری مسلحانه که چندین ساعت به طول انجامید یکی از اشرار مسلح به هلاکت رسید و چهار نفر از گروگان ها که دو نفر اهل و ساکن استان خراسان شمالی شهرستان بجنورد و دو نفر دیگر نیز اهل شهرستان ریگان استان کرمان بودند و چندین ماه در گروگان و اسارت اشرار به سر می بردند از اسارت اشرار مسلح آزاد شدند.
وی تصریح کرد: در پاکسازی منطقه تعداد یک قبضه اسلحه کلاش به همراه مهمات، چهار دستگاه موتورسیکلت و امکانات تدارکاتی از این باند کشف و ضبط شد. سالاری گفت: بر اساس اظهارات گروگان ها، اشرار مسلح با آنها برخورد نامناسبی داشته و با اعمالی نظیر تهدید و ارعاب با سلاح، بستن دست و پای گروگان ها با زنجیر، جابجا کردن گروگان ها در شب ها و نگهداری آنها در ارتفاعات صعب العبور، ضرب و شتم با قنداق اسلحه، تیراندازی در کنار دست و پای گروگان ها و فحاشی و ناسزا با آنها برخورد می کردند. وی افزود: آنها طی تماس با خانواده های گروگان ها تقاضای مبلغ متنوعی وجه نقد در ازای آزادسازی آنان کرده اند که بدون پرداخت وجهی گروگان ها سالم به کانون گرم خانواده هایشان برگشتند.

کاهش 30 درصدی صادرات پسته رفسنجان
رئیس اداره استاندارد شهرستان رفسنجان نیز گفت: طی 10 ماه گذشته 29 هزار تن پسته و مغز این محصول از رفسنجان به کشورهای خارجی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته این مقدار کاهش 30 درصدی را نشان می دهد. به گزارش ایرنا ناهید سربازپور اظهار کرد: 56 هزار تن پسته طی سال گذشته در قالب 55 هزار گواهی استاندارد از رفسنجان به کشورهای خارجی صادر شد. فرماندار رفسنجان نیز گفت: دو هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار طی سال جاری از بانک کشاورزی به صادرکنندگان پسته در استان کرمان اختصاص یافت که چهار کشاورز این شهرستان در مجموع به میزان 75 میلیارد ریال اعتبار دریافت می کنند. حمید ملانوری ادامه داد: یک نفر از صادرکنندگان پسته شهرستان رفسنجان به زودی این تسهیلات را دریافت خواهد کرد و سه صادر کننده نیز مراحل تکمیل پرونده را می گذرانند. وی افزود: سقف ارائه تسهیلات بانکی به صادرکنندگان پسته از 1.5 میلیارد تا سه میلیارد ریال است. فرماندار رفسنجان خواستار تشکیل نشستی با حضور فرمانداران استان و استاندار کرمان به منظور بررسی و رفع مشکلات حوزه پسته شد.

استانداردادگستریرزم حسینیرفسنجانریگانزلزلهکرمانکشاورزی
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *