نهایی شدن قرارداد جدید پژو با ایران‌خودرو

منتشر شده در صفحه تکنولوژی | شماره 537

نهایی شدن قرارداد جدید پژو با ایران‌خودرو
درحالی‌که پیش از این ایران‌خودرو از شرکای جدید جهانی خود در مقابل پژو یاد می‌کرد و با یادآوری بدعهدی و مشکلات سابق خود با این شرکت، به‌نوعی این شرکت فرانسوی را پس می‌زد اما بر هر ناظر باریک‌بینی این بازی نخ نمای سیاستمداران و مدیران داخلی رو بود و می‌شد فرجام این داستان را با تمدید مجدد همکاری با پژو پیش‌بینی کرد. هرچند شاید با وجود مشکلات سیاسی موجود، هنوز برای ورود برندهای جهانی به بازار ایران زود باشد اما نکته مهم‌تر این است که منافع شرکت‌های داخلی نیز در ارائه خودروهای متنوع و روز جهانی کمتر تأمین می‌گردد.
دبیر کل سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران از انعقاد قرارداد مشارکت ایران‌خودرو و پژو در سفر ریاست‌جمهوری به فرانسه و یا در زمان برگزاری این همایش خبر داد. ساسان قربانی در نشست خبری اظهار کرد: انعقاد قرارداد همکاری ایران‌خودرو و پژو بسته به رویکرد مدیرعامل ایران‌خودرو یا در حاشیه سفر ریاست‌جمهوری به فرانسه و یا به سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو صورت خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه این همایش در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰۰ مهمان خارجی از ۳۰۰ شرکت خودروسازی و قطعه‌سازی از ۲۵ کشور جهان در این همایش حضور خواهند داشت.وی ادامه داد: مدیران ارشد شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی از کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، فرانسه، ژاپن، کره‌جنوبی، اتریش، اسپانیا و سوئد از جمله شرکت‌کنندگان در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو خواهند بود.
قربانی افزود: زمان برگزاری این همایش از آذرماه به نهم اسفندماه تغییر یافت تا با اجرایی شدن برجام شرکت‌های خارجی بیشتری امکان حضور در این همایش را داشته باشند.
در این نشست خبری محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیئت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران نیز اظهار کرد: طبق مذاکرات صورت گرفته با شرکت پژو مقرر شده که ایران به مرکز صادرات قطعات محصولات پژو در منطقه تبدیل شود.وی با بیان اینکه با رنو نیسان نیز برای تبدیل ایران به مرکز قطعات محصولات این شرکت مذاکره شده است، تصریح کرد: پژو می‌خواهد ساخت داخل محصولاتش در ایران را به بیش از ۸۰ درصد افزایش دهد.

12

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 7
  • امروز: 99
  • دیروز: 361
  • هفته: 2,660
  • ماه: 15,575
  • سال: 76,777